UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Anna ()
Datums: 09/09/2009 10:48

>lāga zons

Kādēļ? Ja ņem tos 25A ar 1 fāzi, tad tie mani 5-5,5 kW iekļaujas atļautajā slodzē. Cita lieta, ka papildus var nākt vēl visādas elektroierīces.


Lai gan - šobrīd pie esošajiem 10A ir bijis, ka iet gan sildītājs 2kW, gan veļasmašīna (800W), gan datori, TV, apgaismojums (400), kas kopā ir uz kādiem 3,2 kW, bet no šāda salikuma drošinātājus ārā nesit. Nevar saprast, kā tur ir ar tām slodzēm.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: lāga zons ()
Datums: 09/09/2009 11:20

Ja māja cik noprotams atrodas "Rīgas vēsturiskajā centrā", kurā saglabājies 3x220 V elektrotīkls, tad uz 25A var pat necerēt, maksimums, ko LE var iedot ir 10A. Savukārt ārējo tīklu un visas mājas elektroinstalācijas pārbūvēšana uz 3x380 V izmaksās, kā jau te iepriekš minēja nelielas privātmājas cenā.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Riepa . ()
Datums: 09/09/2009 11:53

Anna Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mūsu mājai šoruden atslēdz Rīgas Siltumu. Man
> parādu dzīvoklim nav, bet ir citiem. Sākotnēji
> bija doma pāriet uz gāzes apkuri, bet tur es
> atļaujas nedabūju, likās pilnīgi bezcerīgi.
> Principā viss apstājas pie tā, ka man neviens
> neļauj atteikties no tā RS uz visiem laikiem,
> tāpēc arī dārgās apkurēs negribu investēt (
> a ja nu pieslēdz atpakaļ to RS - būs man
> dubultās apkures trubas).
>
> Nu lūk, tad paliek variants ar elektrisko apkuri
> - vienkārši, lai gan dārgi.



Kārtējais Latvijas šedevrs: RS atslēgt drīks (kaut arī klients pilda savas saistības), bet klients atteikties no pakalpojuma sniedzēja (kurš nesniedz pakalpojumus) nedrīks. KĀ TAS VAR BŪT?!?!

Vai tiešām tu esi tādu līgumu parakstījis?

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Anna ()
Datums: 09/09/2009 14:16

>Riepa


Līgums ar Rīgas Siltumu ir ar apsaimiekotāju nevis ar mani kā dzīvokļa īpašnieku. Un apsaimniekotājs, iespējams, dabūtu to atļauju atteikties no RS. Bet viņš arī cer, ka RS kaut kad varbūt pieslēgs atpakaļ, un par alternatīviem apkures veidiem iesaka visiem pāragri nedomāt.

Lai gan man jau nu liekas, ka ja reiz RS atslēdza apkuri, tad tas uz ilgu laiku, jo parādnieki kā nemaksāja, tā nemaksās.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: pauljukas ()
Datums: 09/09/2009 16:15

Ja dzīvokļi ir privātīpašums un apsaimniekotājs ir tikai firma un ne īpašnieks, tad viņiem ir jāņem vērā mājas iedzīvotāju kopsapulces lēmums. Un viņi var cerēt/necerēt ka pieslēgs, bet ja jūs visi kopā tā lemsiet tā arī būs būt. ;) Tā kaut kā.

Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: Ugy ()
Datums: 17/09/2009 11:29

Nu pie 220V 10A nomināla slēgt klāt boileri un elektrisko apsildi nebūs prāta darbs.
Kā jau forumā tika minēts noteikti vajag 3f 25A sistēmu un tur vajag rakstīt Latvenergo pieprasijumu.
Tu esi klients un tev uz to ir tiesības, lai līdz tavai sadalei čakarējās viņi paši, tālāk aiz skaitītāja Jūsu problēma.

Ja slēgsi klāt pie esošā 1f tīkla, ieliekot vienkārši lielākus automātus, tad var gadīties, ka sāks silt kabeļi dēļ tā mazā šķēsrgriezuma, parādīsies uz O (neitrāles) strāva un sāksies problēmās - silšana, īslēgums, ja it sevišķi nava kārtīgi nozemēts.



Re: kādu elektrības slodzi man vajag?
Autors: mazslodzis ()
Datums: 16/06/2010 12:13

Diena laba!

Kā beidzās stāsts ar slodzes palielināšanu?!
Man ļoti līdzīga problēma - pirmskara daudzdzīvokļu māja Rīgas centrā ar 1x10A? elektrību un jauno skaitītāju. Māja gan ir maziņa (pavisam 12 dzīvokļi - divi stāvi)
Cik aptuveni varētu izmaksāst to pārtaisīt uz 3x16A?(saprotu, ka katrs gadījums ir savādāks, bet gribētos saprast kaut vai kārtu un lielākos šķēršļus)

Kas veido tās lielākās (=jaunas mājas būvniecību) izmaksas?

Paldies visiem jau iepriekš!

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******   **     **   ******    ********  
 **   **   **     **  ***   ***  **    **   **     ** 
 **  **    **         **** ****  **         **     ** 
 *****     ********   ** *** **  **   ****  ********  
 **  **    **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **   **   **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **    **   *******   **     **   ******    ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727