UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Udens filtris ar ozonu
Autors: Martinsssssssss ()
Datums: 18/10/2009 15:11

Šodien biju izstādē Ķīpsala un iekrita udens filtrs ar ozonu.
Filtrs kurs ar ozona gazi atira udeni. Paterē mēnesī 600 W/h sūknis, 20W ražo gazi ozonu un udens kvalitāte ideala.
Jautājumi daži radās.
Vai ir iespējams pa 20W saražot ozona gazi ?
Vai tā ozona gaze ir droša (citā stenda teica ka ozons varot spragt, kautva gazes baloni ari stav majas un nekada vaina)?

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: soseds2 ()
Datums: 18/10/2009 20:21

Ozona attirisanas iekartas izmanto Rigas udens jau kadus gadus 10. Udens tiesam loti kvalitativs, kamer nav izgajis caur sarusejusam caurulem. Attira tikai biologisko piesarnojumu. Varbut tie 600w ir ozona sarazosanai?

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: aiznemts ()
Datums: 18/10/2009 21:20

kura uzņēmuma stendā tas bija?

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: Martinsssssssss ()
Datums: 29/10/2009 21:43

stends JUNELS
ne 20 W es vel parprasiju

Vaitad dzelzi un kalki neatira? vini teica kavisu atira

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: switch ()
Datums: 30/10/2009 12:08

Dzelzi noteikti attīra, bet kaļķi gan ar ozonēšanu neattīra.

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: garaamgaajeejs ()
Datums: 30/10/2009 16:32

cik ta šie grib par tādu aparātu?

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: KB ()
Datums: 11/11/2009 21:00

Ari man jaarisina udens attirishanas jautajums. Esmu veicis pamatiigu izpeeti. Pashlaik ir noskaidroti shaadi fakti.

* Ozoneshana tieshaam tiira teju visu, BET nepaliidz pret cietiibu. Ja udens ir ciets ar ozoneshanu vien nepietiek. Tas JUNELS ko piedaavaa tas Vulcan, tas nav nopietni. Vajag miikstinataaju taapat.

* Ozoneshana nav kaitiiga pati par sevi, bet kaitiigi savienojumi var rasties ja udenii ir konkretas vielas tad nelielos daudzumos var veidoties kancerogeni savienojumi. Bet tas ir retums.

* Ozoneshana ie vienigais lidzeklis (ja neskaita osmozi) pert daudzaam vielaam kuras mikstinataji un atdzelzhotaji netiira.

* Idealais risinajums ozoneshana + mikstinashana, bet nu jaskataas pec iespejaam. Man junelii piedavaja izmegjinat to ozonatoru un es piekritu tad jau varees konkreeti paskatities ko tiira un ko ne.

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: KB ()
Datums: 18/11/2009 21:13

Taatad, bija viiri no Junelis atbraukishi, testeejaam ozona iekartu, rezultaati:

Pirms -> Peec (mg/l)

pH 7.53 -> 7.41
Fe 0.94 -> 0.16
Ca 131 -> 81
Mg 58.9 -> 45.6
Mn 0.024 -> 0.009
H (kop. cietiba) 11.40 -> 8.89 (mg-ekv/l)
N-NH4 0.24 -> 0.17
N-NO2 0.003 -> 0.002
N-NO3 0.07 -> 0.01
HCO3 278 -> 200
SO4 324 -> 256

Secinajumi:
1) Pazemina daudzu tādu vielu klātbūtni ūdenī ar kurām citi filtri netiek galā. Piem. sulfaatus, lai gan nevarētu teikt, ka effekts ir dramatisks.
2) Atdzelžo.
3) Noņem visas smakas, ūdens tiešām paliek patīkamāks.
4) Nepalīdz pret cietību. Ja grib tikt vaļā no kaļķa nosēdumiem uz santehnikas, vajag mīkstinātāju.

Ko man darīt - nezinu. Ideāli būtu gan mīkstinātāju, gan ozonatoru, bet tad tas viss pasākums pavilks uz 3500 latiem. Privātāmju ozonatori nāk no 1900 (300 - 500 l/h) lidz laikam ~2700 (1m3/h).

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: Zigurds T.> KB ()
Datums: 18/11/2009 21:59

Ja gribat nopietni samazināt visus ūdenī esošos vajadzīgos un nevajadzīgos minerālus un gāzes, tad Tev vajag destilatoru un vēl deaeratoru.

Re: Udens filtris ar ozonu
Autors: KB ()
Datums: 18/11/2009 22:03

Nee, destilets udens nav veseligs. Gribas vienkarshi tadu bez smakas, mikstu un ar piejaukumiem kas atbilst jaunajiem standartiem. Uzskatu ka ozonators + mikstinatajs ir ideals risinajums, jadomaa tik kaa finansiali dabuut cauri.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **        **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **        **     **  **   **  
 **     **  **     **  **        **     **  **  **   
 **     **  **     **  **        *********  *****    
  **   **    **   **   **        **     **  **  **   
   ** **      ** **    **        **     **  **   **  
    ***        ***     ********  **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727