UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
gāzes sildītājs
Autors: aftar ()
Datums: 30/10/2009 13:47

Vai ir kaut kur pieejams gāzes sildītājs iekštelpām, kas strādātu uz dabas gāzi un kam nebūtu nepieciešams dūmvads?

Līdz šim redzēts tikai propāna katalītiskais sildītājs, bet vai ir kaut kas tāds uz dabasgāzi?

Re: gāzes sildītājs
Autors: malacis ()
Datums: 30/10/2009 20:04

Dabasgāzei ir viena liela priekšrocība, viņu pievieno cilvēki, kam ir mazliet sajēga par gāzes degšanu... pie dabasgāzes pieslēdzamie gāzes sildaparāti bez pievienošanas dūmvadam sadzīves vajadzībām atļauti ar jaudu līdz 10 kw, ja telpai ir atbilstoša kubatūra un nepieciešamā gaisa apmaiņa telpā, kas spēj nodrošināt degšanai nepieciešamo skābekļa daudzumu. Industriāliem objektiem ir citas normas un citi noteikumi, Ķīpsalas halle tiek apkurināta ar dabasgāzi, tās "trubas" tur augšā pie griestiem ir tie paši "tumšā starojuma" bez dūmvada telpā brīvi degošie degļi.

Re: gāzes sildītājs
Autors: aftar ()
Datums: 30/10/2009 21:42

Man virs 10 KW nemaz nevajadzētu.

Bet jautājums paliek aktuāls - kur tādus sildītājus dabūt? Un kādas atļaujas jāsaņem šādu sildītāju uzstādīšanai (es domāju, no Latvijas Gāzes utt)

Re: gāzes sildītājs
Autors: malacis ()
Datums: 31/10/2009 06:32

Aparātam jābūt sertificētam ES, tātad CE uzlīme un tas ir jāatrod...pārdošanā Latvijā tādu noteikti nav, tātad pasūtījums, visticamāk ka no Itālijas... Latvijas Gāze būs viens "lielais nezināmais"...savulaik gadu mēģinājām šiem nodot pēc visiem ES standartiem uzbūvētu dabasgāzes kamīnu, negribas pat atcerēties to balagānu
šobrīd varbūt pēc lielās stagnātisko pensionāru tīrīšanas, tur ir kas savādāks, nezinu, bet pārrēķinot iztērētos nervus un laiku naudā, sašķidrinātā gāze sanāks krietni lētāk.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **   *******   **     **  ********  
 **        **   **   **     **   **   **   **     ** 
 **        **  **    **     **    ** **    **     ** 
 ******    *****      ********     ***     ********  
 **        **  **           **    ** **    **        
 **        **   **   **     **   **   **   **        
 ********  **    **   *******   **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727