UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 12 no 47
Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: spk ()
Datums: 06/12/2009 21:06

Jau labu laiku kautko uz pēcapmaksu stumt Latvijas virzienā skaitās ārkārtīgi riskanti. Un tāpāt bīstami skaitās maksāt avansā, cik nav dzirdēts, ka pēc brīža adrese tā pati, cilveķi tie paši, bet kantoris jau cits, ej nu caur tiesu mēģini naudu dabūt atpakaļ. Man domāt, kā reizi uzticības deficīts būs galvenā bremze, lienot no bedres, līdz ar to atkopšanās atkariga tīri no kapitāla pieejamības. A moš tas ir pat labi ...

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Zigurds T ()
Datums: 06/12/2009 21:54

Lai samazinātu risku, gadījumam, kad samaksāts avanss un SS tā arī nepienāk Latvijā un līdz jūsu mājai, SS vajag iegādāties no Latvijā daudz maz zimāmas firmas (pirms tam ievācot info par firmas šī brīža stabilitāti - vismaz googlē apskatoties, ko var izlasīt par firmu), un kurai (firmai) attiecīgās jaudas SS ir uz vietas Latvijā veikalā/noliktavā. Pērkot SS, vienlaikus vajag noslēgt arī līgumu par darbu izpildi un garantiju. Un par SS nomaksāt tikai tad, kad ir pārbaudīts, ka firmas noliktavā tas SS reāli atrodās. Ja rodās par firmu šaubas, tad var rakstiski vienoties, ka pirms visas naudas par SS pirkumu nomaksas, jūs iemaksājat avansu-rokas naudu(kādus 5-20%), bet pārējo nekavējoši, kad SS būs nogādāts jūsu mājā. Ja firma atsakās (tātad šajos būvniekiem grūtajos laikos nevajag reālu pasūtījumu!), tad tik un tā kaut kas tur nav kārtībā.
Ja man nebūtu uzticības vai pietiekamas informācijas par attiecīgo firmu, es vismaz darītu tā.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 07/12/2009 10:32

Ja ņem no oficiālajiem brenda dīleriem, tā parasti pietiekami liela un respektabla firma, manuprāt, lai nebūtu tādas muļķības ar likvidēšanos un pārreģistrēšanos jāpiedzīvo... Bet ja cenšas pārsimts latus ieekonomēt, meklējot, kas pārdod to pašu, bet lētāk, var sanākt šaize... Tas jau jebkurā jomā, ne tikai ss pērkot.
Īsti neatceros, bet manuprāt es maksāju par ss visu avansā, bet par uzstādīšanas darbiem pēc fakta.
Par zemes kontūru iesaku ieklausīties Jukuma vārdos - man arī vairāku firmu piedāvājumi vienam un tam pašam projektam cenu aptaujā atšķīrās tieši kolektora garums. Igauņi piedāvāja visgarāko (par tādu pašu cenu, kā citi) un to arī pamatoja, ka tā ss strādās ekonomiskāk. Kas varbūt ir viens no iemesliem, kāpēc esmu "laimīgā" ss īpašniece (pēc dzinchas vārdiem:) ?
Brine in un out man ar starpība pārsvarā 4 grādi, lai gan reizēm arī 5.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: Pow ()
Datums: 08/12/2009 10:23

BRINE IN un BRINE OUT starpība neko nenozīmē. Tā ir atkarīgs tikai no brine cirkulācijas sūkņa ražības - jo ātrāk tosols cirkulēs, jo mazāka būs starpība. Galvenais parametrs ir BRINE IN sūkņa darbības laikā.
Pilnīgi piekrītu, ka galvenā vērība jāpievērš tieši kolektoram, jo tas ir tas, kas to siltumu savāc.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: dzincha ()
Datums: 08/12/2009 16:58

Cik sapratu no diskusijām, tad tā brine in zemāk par 0 nekrīt??? Cik tagad ir brine in?
Kā ir pie mīnus 10?
P.S.: nākamnedēļ solās -10 pirmdien vakarupusē/otrdien.
Ko tauta saka par Junkers ss? It kā firmai ir liela pieredze ar gāzes katliem utt.
Jāsalīdzina jau visas tās thermias un nibes arī....

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 09/12/2009 09:50

dzincha
Nu manuprāt nekrīt gan zemāk par 0, tad jau nebūtu no kā sildīties! :)
Neesmu vairs tik cītīgi vērojusi tos Brine in un Out, kā sākumā, bet manuprāt ap 5grādiem turas.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: ruukiitis ()
Datums: 09/12/2009 15:32

p.s.
100 000 darba stundas Noteikti NAV 10 gadi.
Prieks ka tik platiem vārdiem mētājas - jā tie nav 10 gadi, bet ir 11 gadi un ~ 6 mēneši.
10k Ls jo ir jāurbjas dziļumā... dolomītā ierakties ir tā pagrūti, un pat ja to izdara, tad atkal smiltiņa jāber virsū utt.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: v_t ()
Datums: 09/12/2009 15:46

no 2007. gada februāra mans ss ir nostrādājis 5097 stundas. pieņemsim ka 2010. gada februārī būs 6000 stundu, tad gadā iznāk ap 2000 stundu. tad iznāk ka 100 000 darba stundu tiek 50 gadiem. nav slikti, nav slikti.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: aaaa ()
Datums: 09/12/2009 16:04

Par zemes kontūra garumu: neesot īsti tā, ka, jo garāks, jo labāk ;)
Ja 400m spēj pie optimālas plūsmas ātruma nodrošināt izejošā antifrīza sasilšanu līdz zemes siltumam, tad ir pilnīgi bezjēdzīgi likt 700m garu kontūru. Tas tikai papildus noslogo cirkulācijas sūkni un tā dzenāšanai tiek tērēts vairāk štromes. Tāpēc jau ir jāveic aprēķini. Manā piedāvājumu gadījumā man likās jocīgi, ka 3 kantori teica, ka vajag apmēram 430m kontūra, bet ceturtais rakstīja, ka 700m.

Re: siltumsūknis sāk sildīt ar elektrību
Autors: IneseX ()
Datums: 09/12/2009 16:22

aaaa
Un kurš tad teica, ka "jo garāks, jo labāk"? :) Skaidrs, ka nejēgā tērēt materiālus, ja nav vajadzīgs. Tomēr nedrīkst arī būt par īsu. Uz to buma laikā daudzas firmas centās samazināt sev izmaksas un vienlaikus piedāvāt pievilcīgāku cenu... A pēc tam ta nevelk vairs sildīšanu!
Man atšķirība piedāvājumos ja nemaldos bija kādi 60-70 m.

Pašreizējā: 12 no 47


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **   ******   **    ** 
 ***   **  **        **     **  **    **  ***   ** 
 ****  **  **        **     **  **        ****  ** 
 ** ** **  ******    **     **  **        ** ** ** 
 **  ****  **         **   **   **        **  **** 
 **   ***  **          ** **    **    **  **   *** 
 **    **  ********     ***      ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727