UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
auto akumulatora ladēšana
Autors: loyola ()
Datums: 16/11/2009 12:18

Labdien!

Man mājas kā elektroenerģijas avots ir automobiļa akumulātors (AGM tehnoloģija). Protāms, kas viņš pastāvīgi dziļi izlādējas un pēc tam es viņu ladēju ar ladēšanas ierīci. Vot, man ir jautājums - cik ilgi viņam ir jaladējas, ja viņš butu normālā stāvoklī? Akumul. ir 60 Ah. Jautāju tāpēc, ka man liekas ka viņš parāk ilgi ladējas, un parāk ātri izlādējas.

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 16/11/2009 12:38

Latvijā ļoti reti sastopamas lādēšanas ierīces, kas pašas atslēdzas un uztur aķi pareizā stāvoklī, piemēram:
[www.ctek.com]

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: loyola ()
Datums: 16/11/2009 13:32

Es cenšos izslēgt, kad radīts nulle ampermetrā.

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 16/11/2009 13:39

Ja ir stabilizēts sprieguma avots (14 V), tad ir OK. Ko tur vairs slēgt - pats jau izslēdzies.

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 16/11/2009 13:43

Klasiski akumulātors jālādē ar 0,1 strāvu no akumulatora kapacitātes un aptuveni 14 stundas. 60Ah būtu jālādē ar 6A stipru strāvu šo laiku. Svina akumulatoriem ļoti nepatīk pilna izlāde un izlādētus tos nedrīkst nemaz turēt. Vēl akumulatora uzlādes pakāpi var noteikt pēc alaktrolīta blīvuma. Tas gan ir baigas čakars un parasti beidzās ar skābes izēstiem caurumiem biksēs:). Var kontrolēt arī ar ciparu multimetru spriegumu. Pilnīgi uzlādēts akumulators dod 12,5-12,8V un elektrolīta blīvums ir 1,25-1,29kg/l. Izlādēt akumulatoru nevajadzetu zem 11,8V. Tā protams ir teorija. Praksē, ja aķītis negriež starteri, rad uzliek ladēties ar 5-6A uz nakti un no rīta šķiļ tik autiņu klāt un brauc:).

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: loyola ()
Datums: 16/11/2009 14:13

Nu mans akumulātors nav ar sķidro elektrolitu, bet sauss un neapkalpojamais. Un mašinā es to arī nelietoju. Bet ka pārbaudīt elektorilīta blīvumu šada akumulātorā? Un tas it ka paredzēts dzīļam izlādēm. Un es to nopirku tikai divus mēnešus atpakaļ.. :(
Es tieši gribēju pajautāt - vai 24 un vairak stundas lādēšanas ilgums tas ir normāli?

Marija

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: loyola ()
Datums: 16/11/2009 14:15

izlādējas viņš līdz invertors nesak bļaut, un tas ir aptūvēni 10,5 A

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: Didzisp ()
Datums: 16/11/2009 14:29

Lādēšana ar 0,1 strāvu no akumulatora kapacitātes attiecas uz tā sauktajiem "sausajiem" akumulatoriem. Var jau lādēt ar lielaki strāvu, bet tad nedrīkst pieļaut akumulatora silšanu. Nezinu par sausajiem akumulatoriem uz autiņa. Parasti jau autiņos liek klasiskus skābes akumulatorus, kuri nav paredzeti dziļai izlādei. Autiņā tak nekādu dziļo izlādi nevajag:) Lai kā arī būtu, jebkuru akaumulatora uzlādi var kontrolēt ar spriegumu.

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: loyola ()
Datums: 16/11/2009 14:37

Ne jau priekš autiņa arī pirku. Bet man ir pilnīgi automātiska ladēšanas ierīce, ko es tur varu regulēt? Viņš no sākuma lādējas ar lielāku strāvu, bet pēc kadu laiku pazeminājas līdz 3-6 A un šajā režima šausmīgi ilgi ladējas.
Bet vienīgais ko es velos noskaidrot ir - vai tik ilgs ladēšanas cikls ir pieņemāms, vai es to tomēr sabojāju ar kadam savam darbībam? Jo es saprotu, ka ar laiku tā arī jābūt, bet nu ne tik ātri.

Pladies, Marija

Re: auto akumulatora ladēšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 16/11/2009 14:45

Linku uz lādēšanas ierīces aprakstu (vai vismaz nosaukumu).

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **         **        ********  **    ** 
 **     **  **    **   **           **      **  **  
 **     **  **    **   **           **       ****   
 **     **  **    **   **           **        **    
 **     **  *********  **           **        **    
 **     **        **   **           **        **    
 ********         **   ********     **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727