UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: Jānis Zvejnieks ()
Datums: 21/12/2009 13:25

Labdien!
Ir doma nosiltināt akumulātoru ar Pepi Reflect Poly 8mm biezu un div;as kārtās (viena ar atstarojošo un akumulatoru, otra kārta uz āru). Raksturojoši lielumi šādi:n Siltuma vadītspēja - 0.038W/mK; siltuma ietilpība 0.6W/m2K/U, siltuma pretestība R - 1.5m2K/W.
Līdz šim bija vate 15cm, bet tai īsti vietas nav un problēmas tikt klāt skursteņa revīzijai.

Tāpēc lūdzu speciālistu (zinātāju) viedokli par rezultātu (+/- cik tas varētu būt efektīvs)

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: Rx ()
Datums: 21/12/2009 14:12

Man akumulators stāv virtuvē. Ir protams arī radiatori. Uzlikts Pepireflekt 6mm ar alumīnija pārklajumu ārpusē. Ja akumulators uzsilst līdz 70 gradīem, tad ar roku vispār var just ka siltums tajā ir iekšā, pataustot. Bet nu uzsilst pepireflekt salīdzinoši maz. Ja liktu vēl otro kārtu, arī ar alumīniju uz ārpusi, efekts protams būtu labāks.

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: heating ()
Datums: 21/12/2009 18:45

Kaa siltinat akk apakssu??Tur jau neko pratiigu nevar pabaazt lai pilniba nosektu ar izolaaciju akk.dibenu!!

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: pauljukas ()
Datums: 21/12/2009 20:53

Ar putām nevar sapūst?

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: heating ()
Datums: 23/12/2009 06:19

Es arii sapuutu!!;)))Bet varbuut ir kaadi citi risinaajumi??!!

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 23/12/2009 09:08

No raksta saprotams, ka akumulācijas tvertnes dibens ir plakans. Tādā gadījumā, ja tvertnes tilpums ir lielāks nekā ēkai vajadzīgs tad tvertnē uz tā dibena varētu uzlikt un pielīmēt 'zilo' polistirēna izolāciju. Tikai nezinu kā tā izturas karstā ūdenī?

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: v_t ()
Datums: 23/12/2009 10:08

es ieteiktu lietot abpusējo PEPI REFLEKT PLUS.
no tā paša materiāla vai no kompensācijas lentām nogriež 3 - 5 cm platas slejas, kuras aptin ap akk (vai ventilācijas, apkures cauruli u.t.t.) tādā veidā izveidojot 12 - 15 mm biezu gredzenu. un tā ik pa 30, 40 vai 60 cm, jo materiāla platums ir 1,2 m. šie gredzeni veidos atstarošanai nepieciešamo gaisa šķirkārtu. atstarotāju tin riņķī un salaiduma vietas rūpīgi nolīmē ar alumīnija lentu.
ja akk ir kājiņas, tad tādā veidā var noizolēt arī to, ja plakans dibens, tad jāliek uz ekstrudētā putu polistirola plāksnes.

Rx
labāks variants ar vienpusīgo būtu, ja alumīnija foliju vērstu uz iekšu - pret akk virsmu, arī uz gredzeniem. tavā variantā tas darbojas kā siltajās grīdās zem betona - kur par gaisa šķirkārtu darbojas putu slānis un atstarošanās notiek no folijas iekšējās puses.
nu, bet abpusējais ir visefektīvākais.

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: Rx ()
Datums: 23/12/2009 11:53

v-t: Mans gan domā un tehniski pamato mana lietojuma pareizību: Ja liks foliju pie akumulatora, kontaktā, tad tā, alumīnija kārta, labs siltuma vadītājs, kontakta rezultāta sakarsīs un kļūs par sekundāru siltuma avotu. Plevītes siltumu jau tālāk aizturēs ar gaisa burbiļiem polietilēns. Ja ir mans gadījums: Kontakta siltumu aiztur polietilens ar burbuļiem, bet tā kā siltuma starojums (infrasakanais) bez problēmām iet cauri polietilenam, tas atstarojās no alumīnija spoguļvirsmas un tiek atraidīts atpakaļ.

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: v_t ()
Datums: 23/12/2009 12:15

protams, ka kontaktā viņu likt nedrīkst. tāpēc taisa tos gredzenus, lai veidotos gaisa šķirkārta, kas jebkurā gadījumā būs efektīvāka par putu slāni, kas imitē gaisa šķirkārtu. silto grīdu variantā, tas , būtībā, ir vienīgais variants, jo zem betona slāņa taisīt gaisa rūmi ir sarežģīti.
respektīvi, var darīt arī tā, bet tas nav pats efektīvākais veids.

Re: ūdens akumulācijas tvertņu siltināšana
Autors: heating ()
Datums: 25/12/2009 05:26

Akk.dibens nav plakans ..tas vairaak atgadina konusveidiigu!!Es saputu putas apaksaa un Amen........taa pat tur neko jedziigu nevar pabazts apaksaa!!A siltinaaju ar Paroc 100mm vati kas kopa ar folliju un savienoju ar aluminija lentu!!Virsu siltinaaju ar miksto 100mm roockwool vai kaa tur sauc vati jo ta taad padevigaka uz liekssanu!!



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **    **  ********    *******  
 ***   ***  **         **  **   **     **  **     ** 
 **** ****  **          ****    **     **  **        
 ** *** **  ******       **     ********   ********  
 **     **  **           **     **         **     ** 
 **     **  **           **     **         **     ** 
 **     **  **           **     **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727