UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Udensvads aizsalis.
Autors: Garaizz ()
Datums: 26/01/2010 12:15

Sveiki.

līdzīga problēma kā zemāk, bet mazliet smagāka ;)

Urbums ar sūkni atrodas 20m no mājas. no sūkņa iet divi vadi - viens uz pirti, otrs uz māju.

Uz pirti ūdens tek viss oki, Bet Uz māju nepienāk.

K-kur 20m garumā ir aizsalis. (Iepriekš nekad tā nebija bijis, bet ziemas jau arī laikam tādas nebija.

Lielākā problēma ka truba ir plastmasas un ar elekrību neizlīdzēties, Rakt vaļā visu trasi arī negribas ;)

trubai pie abiem galiem ir iespējams piekļūt.




Vai ir kādas opcijas kā varētu atkausēt šo? Pagaidām vislabākais ieteikums bija gaidīt līdz būs plusos :D Bet palikt nez cik ilgu laiku bez ūdens negribas.


Jau iepriekš paldies par ieteikumiem.

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: E ()
Datums: 26/01/2010 12:29

Nu ja ūdensvads ir ierakts kaut vai 60cm dziļumā tad zem zemes tas neaizsals (virsū taču tāda sniega kārta, ka maz neliekas). Skaties pie ievadiem t.i. tur kur ūdensvads iet cauri mājas pamatiem, vai grodos. Ja āra temperatūra pacelsies kaut vai līdz -5, tad pašam vajadzētu atsalt (jo no zemes nāk tomēr nedaudz siltums). Galvenais, lai nebūtu plaisu ūdensvadā. Citādi, var jau dažas nedēļas paciesties un ūdeni arī no pirtiņas atnest. Tad vasarā nosiltināt.

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: i ()
Datums: 26/01/2010 12:59

Var mēģināt no gala stumt trosi, ja korķis nav liels, tāpat izbakstīt, vai nu liet iekšā karstu sālsūdeni un pēc laika turpināt bakstīt ...

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: aigarello ()
Datums: 26/01/2010 13:40

Izlīdzējos ar šādu metodi - sasēju kopā divas metāla plāksnes, tik mazas lai var iebīdīt caurulē, pa vidu serkociņi, lai neskaras kopā , pievieno elektriksos vadus. Šādu sistēmu kādreiz izmantoja ūdens vārīšanai, kad vēl nebija elektrisko tējkannu . Tad nu to visu bīda pa cauruli līdz aizsalumam, pieslēdz pie 220 V un kausē ... .Pluss ir tas ka nav detaļu kas sakarst un var izkausēt plastmasas cauruli , varās tikai ūdens. Jabūt protams pašam uzmanīgam,lai nedabū strāvas triecienu .

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: Garaizz ()
Datums: 26/01/2010 14:20

Nu ūdensvads caurmēra ~1m dziļumā

Tas gals pie sūkņa ir neaizsalis, otra vārīgā vieta ir pie mājas.

Vakar tur 5h darbojos ar tehnisko fēnu. ;) Vēl šodien būs jāpasilda.


Cik sapratu ir arī tāds variants kā lielajā trubā likt iekšā mazāku trubiņu pa kuru k-kādā (nezināmā) veidā pumpēt iekšā karsto ūdeni. :)



Mani neuztrauc ka nevarēšu nomazgāt rokas, bet man apkures sistēma nedaudz laiž spiedienu. ja nokritīs pārāk zems nevarēšu uzpildīt.

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: Garaizz ()
Datums: 26/01/2010 14:28

To Aigarello:

Šis variants izklausās interesants.

Vai nevarētu būt kāda šāda tipa ierīce nopērkama veikalā?

Pašam tur to meistarot zinot ka ūdens tur ir visur ;)Negribas riskēt. ;)

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: aigarello ()
Datums: 26/01/2010 16:04

Risks ir tad ja galīgi nejēdz ko dara !
Šaubos, vai ar silto ūdeni kas sanāks, nāksies ļoti ilgi tecināt , ledus ir diezgan energoietilpīgs .
To štruntu var uztaisīt kaut vai no konservu kārbas metāla desmit minūtēs . Galvenais ir pašam nestāvēt peļķē un netecināt uz rokām ūdeni no caurules .Pacel caurules galu uz augšu ,iebāz kausētāju cik dziļi var līdz sasalumam un ieštepselē , pamazām jutīsi ka iet uz priekšu Es no sākuma mēgināju ar dīzeļa kvēlsveci, it ka jau diezgan jaudīga likās, bet neko nekausēja, cukas tomēr par maz .

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: supermens ()
Datums: 26/01/2010 16:34

es zinu ka var udeni atsaldet. man pasam pedejos 10 gados 2 reizes aizsalis udensvads
7 m no iekseja krana 2-3 m garuma.
interesanti ludzu piesakieties.
Ka tagad atceros - aizsala 5 janvari, atsala aprili, kad pasi atkausejam.
Izstradatas 2 metodes.
cilveks iemacas dzivot ar 1 spaini uz cilv.diena. sakuma tikai gruti.
pie visa jau pierodi.

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: rs ()
Datums: 26/01/2010 17:06

Visticamāk aizsalis pie ievada mājā. Variants ir izmantot silto grīdu kabeli. Tas ir pietiekoši ciets. lai dabūtu iekšā PE caurulē. Un tad process ar atrumu 1cm/10 min notiek(pārbaudīts). Problēma, ja ir kāds veidgabals(līkums)-tam gan cauri nedabūsi...

Re: Udensvads aizsalis.
Autors: supermens ()
Datums: 26/01/2010 17:27

es izmantoju Devi kabeli , kurs domats atkauset lietusudenu notekas. man tas nepalidzeja.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********   ********  ********    *******  
       **  **     **  **        **     **  **     ** 
       **  **     **  **        **     **  **        
       **  ********   ******    ********   ********  
 **    **  **         **        **         **     ** 
 **    **  **         **        **         **     ** 
  ******   **         ********  **          *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727