UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
ss vai tenukatls
Autors: khe ()
Datums: 30/01/2010 21:55

Kā aprēķināt cik gados atmaksājas ss attiecībā pret tenukatlu, kas maksā tikai 400ls. Māja ap 220m2. Vai vispār tas reāli atmaksājas,jo ss kopmpresors ari jūk, apkopes utt.

Re: ss vai tenukatls
Autors: VK ()
Datums: 31/01/2010 10:46

Uz šādu māju vajag ~ 12 kW SS. Mājas gada enerģijas patēriņš apkurei + ūdens būs ap 30 000 līdz 35 000 kWh
Ja lietderības koeficientu SS nem ~4, tad gada ekonomija ir 1500 - 1700 Ls. No tā arī var izrēķināt atmaksāšanās laiku. Es teiktu aptuveni 6 gadi, ja nepalielina elektroenerģijas cenu. Ja tā pieaug, tad atmaksāšanās laiks paliek vēl mazāks.

Re: ss vai tenukatls
Autors: aaaa ()
Datums: 31/01/2010 12:00

Baigi šerpie cipari, man 150m2 pagāšgad noēda 12000 kWh,jeb 1000 kWh mēnesī izlīdzināti, tā ir visa štrome, kas uz skaitītāja, vasarā bija ap 500kWh mēnesī, bet tas gan ar ūdeni iekšā, tā kā, vispirms jāzin cik māja tērēs, un tad var kaut ko precīzāk rēķināt. Un vēlreiz - atmaksāšanās atkarīga arī no tā, vai SS iegādei jāņem kredīts, vai nē, jo pretējā gadījumā SS cenai jāpieskaita savi procenti 50 klāt. Es sev rēķināju, ka bez kredīta SS par 7000 Ls atmaksātos apmēram 12 gados. Tas ir pie šodienas štromes cenas. Ar kredītu virs 15 gadiem un esi zem bankas tupeles. Apkuri var nogriezt uz minimumu, vai kurināt pečku, kredītu nogriezt nevar, tad banka tev nogriež galvu. Itkā nenopietni, bet viens ļoti nepatīkams faktors, kas kaut kur pakausī sēž un lēnām visu laiku par sevi liek manīt.

Re: ss vai tenukatls
Autors: VK ()
Datums: 31/01/2010 14:18

aaaa
30 000 ir mājas enerģijas patēriņš. Ja SS koeficients ir 4, tad tas būtu patērējis 7500.

Man uz 180 m2 + garāža kopējais gadā bija 5700 (februāris-janvāris). Manir atsevišķs skaitītājs uz SS.


Re: ss vai tenukatls
Autors: zomm ()
Datums: 31/01/2010 18:25

esmu dzirdējis ka ik 10 gadus jamaina štoļi sūknis vai kas tur kas maksā pāris štukas

Re: ss vai tenukatls
Autors: sleepnis ()
Datums: 01/02/2010 12:00

Lai butu korekts aprekins, janem vera vai nu kredits, vai tas, ko ar sho naudu varetu izdarit to visu neizterejot par SS bet, kaut vai ieliekot bankaa uz %

Re: ss vai tenukatls
Autors: LaurisV ()
Datums: 01/02/2010 14:46

KO tikai visi nav dzirdējuši par ss, ka jāmaina kompresors ik pa 10 gadiem, ka ik pēc pāris gadiem dārzs jāpārrok virs trubām, un vēl citu sviestu, tikai pamatot neko nevar (:



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **    **  **         ********  
 ***   ***  **        ***   **  **    **   **     ** 
 **** ****  **        ****  **  **    **   **     ** 
 ** *** **  ******    ** ** **  **    **   **     ** 
 **     **  **        **  ****  *********  **     ** 
 **     **  **        **   ***        **   **     ** 
 **     **  ********  **    **        **   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727