UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

boilera drošības vārsts
Autors: plumberteam ()
Datums: 31/01/2010 19:48

Uzstādīju boileri. Visu laiku pil drošības vārsts(pretvārsts). Vai būtu jāliek izplešanās trauks?

Re: boilera drošības vārsts
Autors: soseds2 ()
Datums: 31/01/2010 21:21

Kadel teret naudu izplesanas traukam, ja ir vienkarsaks un letaks variants- noregulet mazaku temperaturu.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: Rx ()
Datums: 31/01/2010 21:26

Ja pil arī pie izslēgta boilera, tad brāķēts drošības vārsts. Bet principā, boilerim , to piepildot tā, lai pa karsto tek vienmērīga ūdens plūsma (bez gaisa burbuļiem), pašā iekšā veidojās gaisa burbulis- kas kalpo kā izplešānās kompensators.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: z ()
Datums: 31/01/2010 23:54

ja tas ir mazais elektriskais boilerīts, tad tam visdrīzāk nāksies mest ārā to oriģinālo drošībnieku ar iebūvēto pretvārstu...
ja tas jau normāla paskata drošības vārsts, tad vajag papētīt viņa nostrādes spiedienu, bieži ir uzlikti par mazu...
vēl jau nav izslēgta iespēja ka pie nostrādes uz sēžas palicis kāds gruzītis un vārsts pilnībā nespēj aizvērties..

Re: boilera drošības vārsts
Autors: ibm ()
Datums: 03/02/2010 14:29

Man ir 200 litru kombinētais boileris. Komplektā nāca 5bar drošības vārsts un ražotāja mierinājums instrukcijā, ka fakts, ka vārsts darba procesā pilēs, ir NORMĀLI, jo, dabiski, ka boilerī kartai ūdens izplešas un pieaug spiediens. Tas, protams, viss ir taisnība. Es padomāju - nafig man par savu naudu sasildīto ūdeni laist ārā, pieliku izplešanās trauku un viss OK.

Bez šaubām, tavā gadījumā var būt arī defektīvs vārsts, bet te lasītais ieteikums noregulēt mazu temperatūru, var īsti nederēt. Pirmkārt, autors nenorādīja boilera tilpumu, bet no tā atkarīgs spiediena pieaugums. 200l boilerim pie ieejas spiediena 2.9bar spiediens boilerī kāpj pāri par 5 (neeksperimentēju, cik tālu tas kāps).
Otrkārt, atceramies par leģionellām - baktērijām, kuras lieliski jūtas boilerī, ja vien tā temperatūra nav 55-60 grādu (nu aptuveni tā, nepretendēju uz absolūtiem skaitļiem).

Re: boilera drošības vārsts
Autors: ibm ()
Datums: 03/02/2010 14:31

Precizēju. Manis aprakstītais ir pie boilera temperatūras ap 60. Dabiski, pēdējā teikumā biju domājis VISMAZ 55-60 :)

Re: boilera drošības vārsts
Autors: z ()
Datums: 03/02/2010 14:38

gāzes katlu lielajām automātikām deflauta uzstādījumos reizi nedēļā vai katru 10 sildīšanas reizi boilers tiek uzsildīts līdz 60 grādiem. visiem, kam automātika tādas funkcijas nesniedz, ir nācies saskarties ar mazliet smirdošu silto ūdeni, ja temperatūru uzturam 40-45 grādu robežās.

Re: boilera drošības vārsts
Autors: Rx ()
Datums: 03/02/2010 15:41

Paststāstiet savu loģiku. Es par savu: Ja auksts ūdens, ielaists boilerī, sasilst līdz 65 grādiem. Protams tas izplešas. Pēc aptuveniem datiem 7% maksimums. Tas nozīmē, no 100 litru boilerim 7 litri lieki- tiem jāiztek arā ja nav izlešanas burbuļa. Pil un tek.....pil, tek.... Tagad paveram krānu un notecinam, mazgājot šķivi.... Spiediens pie šīs pašas temperatūras izlīdzinās ar ūdensvada spiedienu. Un viss. Pilēšana apstājas. Kāpec tagad pilēt, tecēt, ja tilpums nepieaug?

Re: boilera drošības vārsts
Autors: z ()
Datums: 03/02/2010 16:02

tāpēc ka uz vārsta sēžas pie atvēršanās iesprūda sīki gruzīši un tas vairs pilnībā neaizveras. Pie lēkājoša spiediena boilera iekšējā emaljas pārklājumā veidojas mikroplaisas. Laicīgi nenomainīts anods un boilera apvalks gada laikā pārvēršas par sietu. izplešanās trauks boileram nepieciešams...

Re: boilera drošības vārsts
Autors: Rx ()
Datums: 03/02/2010 16:17

Pameklēju bildes par gaisa burbuli, kas kalpo kā izplešanās trauks, un tas veidojās virs karstā izvada caurules gala: [www.hotwaterfacts.com] un arī te, pat parādīts ūdens līmenis: [www.mr-waterheaters.com]

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.