UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Siltumsūkņa izvēle
Autors: dzincha ()
Datums: 20/02/2010 17:30

Sveiki, tie kam ir bijusi saskare ar zemes ss.
Tātad plānoju iegādāt sev zemes ss ~ 9kw uz ~ 140m2 radiatoru apkurei.
Patreiz ir izvirzīti 2 kandidāti:
1) Dimplex si 9 bs
2) Junkers te 90.

Pirmais variants iznāk lētāk. Vēl ir vērts pieminēt, ka katlu telpa nav izbūvēta, tādejādi ss jānovieto patrepē. 1ais variants tur ietilptu, otrais nē bet tad būtu jāatvēl tam lielāka telpa, kuru pēc tam apdarināt ar bīdāmām durvim vai ko tmldz.
Ko tauta saka par copeland scroll kompresoru?
Kam ir bijusi kāda saskare ar dimplex si sēriju padalaties pieredzē.

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: E ()
Datums: 20/02/2010 18:36

Te jau tauta baigi apmierinātā ar Thermia siltumsūkņiem. Tavus nosauktos pirmo reizi dzirdu, bet gan jau tagad visiem kam nav slinkums tos ražo. Kompresorus jau tik un tā ņem gatavus no pāris ražotājiem.
Cik es agrāk skatījos tad pats siltumsūknis (nu tas aparāts ar kompresoru un vadību) sastāda tikai kādus 3500 Ls no izmaksā. Tās trubas, rakšana, pieslēgšana utml. izmaksā to otru pusi. Tad jau es neietu pāris simtu latu dēļ ņemt to lētāko, drīzāk jau ņemtu kādu kam vislabākās atsauksmes un vispopulārākais. Kā nekā tam ledusskapim būs tev jānostrādā vismaz 10-15 gadi lai atmaksātos, un nedod dievs viņam šo gadu laikā nobeigsies kompresors. Uz garantiju es arī nepaļautos, jo pēc 5 gadiem firma, kas to pārdeva jau var būt bankrotējusi, vai arī atradīs kādu iemeslu, lai atteiktu remontu.

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: dzincha ()
Datums: 21/02/2010 15:15

Šodien ss izmaksā mazliet lētāk un zemes darbi nemaksā tik dārgi kā treknajos gados. Nu vismaz uz maniem ~ 140 m2.
Es domāju, ka kādos 4-5 gados jau būšu plusos.
Ražotāji jau ir daudz, tikai līdz mūsu banānu republikai nonāk tikai pāris, ko vairāk kustina un reklamē.

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: dzincha ()
Datums: 21/02/2010 16:18

Palasijos veco labo garo 60 lpp forumu....
kaut kur pavīdeja info, ka zemes kolektora cilpa nedrīkst būt garāka par 500m.
Tad ja man vajag 400m tad to var veidot kā vienu cilpu?
Cik resna caurule jāliek zemē? Kāda tipa?
Tas šķidrums ko lej trubās ir tosols vai kas cits?
Dziļums 1.5m kā minimums?
Vai visiem tie zemes ss ir novietoti "kačigarkā" vai ir arī tādi kam ir kkaut kur stūrī nomests vai zem trepēm?

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: dzincha ()
Datums: 21/02/2010 18:35

Vai ir prātīgi uzstādīt kombinēto boileri radiatoru virknē?
Iebūvēto tvertni vai atsevišķi neizvēlējos, jo attālums paliels līdz dušai.
Vai tas kombinētais patērēs mazāk špani, ja caur to dzīs apkures turpgaitu ( sanāk 3 vai 4 pēc radiatoriem turpgaitā).
Vai elektrisko boleri nevar pārveidot par kombinēto nomainot sildelementu ar čūsku? Boileris regent 80L vertikālais.

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: fx10 ()
Datums: 05/03/2010 00:28

Ja interesē, varu pa lēto izbīdīt prīmā sūkni, ir rads rūpnīcā, pats uzliku sev. Ja kas raksti uz meilu.

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: mw ()
Datums: 05/03/2010 12:03

Āra kontūram iesaku vertikālo kontūru, augstāk temperatūra, labāks COP, brīva teritorija, izmaksas ~18Ls/m, kopā būtu nepieciešami~ 125M - 2250Ls.


Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: Dzincha ()
Datums: 07/03/2010 11:45

Bet tad jau ss ūdens-ūdens vajadzīgs? Kādas t bija šajā ziemā pie -30?

Re: Siltumsūkņa izvēle
Autors: mw ()
Datums: 08/03/2010 16:38

Kāpēc ūdens/ūdens, tas pats brine/ūdnes, kontūrs vienkārši vertikāls.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.