UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: Ulja ()
Datums: 01/03/2010 11:08

Gandrīz visā jaunbūvē ir led lampas un problēma ir sekojoša – kad izslēgta gaisma, diožu lampas deg ( gaisma nav spilgta, bet tomēr ir). Un pusgadu laikā ir pārdeguši diezgan daudz led lampu ( vannas izstabā 3 no 6 lampām, virtuvē – 2 no 10, izstabā 4 no 6), bet kā zināms led lampām ir ilgs kalpošanas laiks. Mājā ir trīs fāžu skaitītājs. Man liekas kā ir arī diezgan liels elektrības patēriņš, jo kad kaimiņiem strādāja ledusskapis un veļas mašīna, bet mums tikai ledusskaipis, mūsu rādītājs griežās atrāk nekā kaimiņiem.
Kāpēc tik dīvaini deg led lampas un ko ar ko varētu būt saistīta šī problēma?

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: gandrizelektrikis ()
Datums: 01/03/2010 13:54

Slēdzis gadījumā nav ar lampiņu?

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: Ulja ()
Datums: 01/03/2010 14:11

Tur kur slēdzis bija ar lampiņu mēs tās lampiņas izņēmam, bet tas neatrisināja problēmu. Vēlos nedaudz papildināt savu situāciju. Piemēram, ja istaba ir 6 led lampas un visas 6 lampas ir patronā, tad ja slēdzis ir izslēgts - lampas nedeg, bet ja no 6 lampām patronā ieskrūvētas 2 vai 3, tad deg.

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: aigarello ()
Datums: 01/03/2010 15:10

Izskatās ka elektriķis jums ir kaut ko gudru saķīmiķojis, vislabāk jau būtu meklet palīdzību tieši pie darba autora .
Tās tiešām ir led lampas ? Cik voltu spriegumam paredzētas ? Ar vītni ,vai savādākā patronā liekamās ?

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: Ulja ()
Datums: 01/03/2010 16:25

Diemžēl, pats darba autors neuzskata ka tā ir problēma, bet paskaidrot kāpēc tā ir arī nevar.
Tiešām visur ir diožu lampas ar 60 un 78 diodēm.
Spriegums 220 volti.
Visas lampas ir ar GU10 cokolu.

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: v_t ()
Datums: 01/03/2010 16:32

vai gadījumā fāze nav pieslēgta pa tiešo un nulle caur slēdzi?

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: gandrizelektrikis ()
Datums: 01/03/2010 17:24

Vai apgaismojums ar diožu lampām ir pietiekošs? Biju dzirdējis,ka viņas var izmantot tikai kā paligapgaismojumu.Bet varbūt tagad viņas ir jaudīgākas? Un kāda viņiem cena? Tas tā tīri aiz profesionālas intereses.

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: aigarello ()
Datums: 01/03/2010 17:48

Pie izslēgta slēdža deg lampas ,un tā neesot problēma, - labs gan tas elektriķis . Vajadzētu viņu pašu pievienot to degošo lampu vietā, varbūt tad uzreiz saskatīs risinājumu . No zila gaisa nemēdz lampas degt, un pie viena vada arī ne . Visticamāk tas ir saistīts ar nullēsanu/zemēsanu , būs kaut kur vadus saputrojis , un slēdzis ir nevis fāzes vadā, bet nules vadā .

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 01/03/2010 20:00

ja apgaismojuma barošanas vadi tiek vilkti caur nozarkārbām, tad šādas instalācijas gadījumā rodas inducētais spriegums. šādā gadījumā tas ir normāli, jo LED vajag ļoti mazu strāvu , lai tās degtu.
Nevaru gan izskaidrot kāpēc LEDi izdeg, varbūt tur ir kāds knifs ar to, ja degšana ir visu laiku un ar mazu spriegumu, tad tur kāda mikroshēma tajos ledos aiziet pa gaisu.

Es šādā gadījumā to piedāvāju risināt ar vairākiem variantiem:
1. Nozarkārbā uzstādīt divpolu impulsa releju, ko darbināt ar pogu slēdža vietā
2. Cauri slēdzim laist nevis fāzi, bet nulli

par otro gadījumu neesmu 100 % drošs, ka nostrādās visos gadījumos, bet tas impulsa relejs strādās točna. Tiesa šādā gadījumā nozarkārbā var nepietikt vietas un jātaisa vēl kāds caurums, kā arī slēdži jāmaina!

Re: gaisma izslēgta, bet led lampas deg
Autors: Rx ()
Datums: 01/03/2010 20:24

Jāpaskaidro "elektriķiem" LED uzbūve un mazliet no to parametriem: LED ir pusvadītāju kristāls, kurš spīd, ja cauri tam plūst strāva pareizā virzienā. Un strāva , pie kuras jau sākas gaismas emisija ir ļoti maza- miliampēra daļas. Pie viena mA jau redzams, ka diode pārliecinoši spīd. Ir daudz dažādu baltās gaismas LED uzbūves principi, bet visus tos vieno gaismas emisijas sākums pie ļoti mazām strāvām. Kur tad rodās mazās strāvas pie izslēgta slēdža? Tās rodās indukcijas rezultātā kabelī, kuram ir trīs dzīslas un kuram pie vienas dzīslas pievienota neitrāle, otrai- fāze, bet trešā- atslēgtais vads uz LED diožu lampām. Un šajā trešajā vadā inducējās no fāzes vada strāva no fāzes vada, kas jau ir pietiekama, lai kautkas spīdētu. Lai tas nenotiktu, jānoslogo LED lampa-as ar kādu slodzi. piemēram ar parasto kvēlspuldzi (jauda 25w), bet lai tā pati stipri, ieslēgtā stāvoklī, nespīdētu - liek divas virknē.Cits variants- slogot ar kādu transformatoru, kuru piemeklē, kā arī to vajadzētu mazliet noslogot ar kādu patērētāju, slodzi....Bet vis precīzi nosakāms mazliet eksperimentējot. Varbūt arī palīdzētu kondensatora uzlikšana paralēli LED (kā piemēram 0.1 mikrofarads, 400V, bet jāmēģina..). Un varu secināt, ka "elektriķis" nav gatavs šādām mazu strāvu radītajam efektam- viņš vienkārši to nezināja, ka tādas efekts var būt. Un citiem elektriķiem iesaku likt dubultslēdzi uz LED, kā arī nelietot trīsvadu sistēmas LED pieslēgumos, kā aprakstīju.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.