UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
DIY skurstenis
Autors: slēpnis ()
Datums: 19/03/2010 15:44

Normāls keramikas skurstenis uz 11m sanāk kaut kur virs 1200Ls. Skārda +- tas pats. No ķieģeļiem lipināt slinkums un arī nevājš cipars sanāks.

Lieta tāda, ka tas tikai kamīnam. Nekāda nopietna apkure tur netiks slēgta. Arī kamīns tikai retu reizi noskaņas pēc, ne tur baigi sildīties. Man ir ideja nopirkt parasto biezsienu dzelzs cauruli vajadzīgā diametra. Izfleksēt caurumus un piemetināt pieslēgumu. Uzstutēt gabalus vajadzīgajā garumā, sametināt kopā. Un apkārt ar veidņiem saliet betona šahtu uz augšu. Stūros un apkārt sabērt keramzītu pa priekšu pamērcējot betona pienā. Ja nu tā truba tomēr izrūsē, lai nesabirst iekšā. Ko sakat? Varbūt ir kāda sakarīgāka ideja?

Re: DIY skurstenis
Autors: ccx ()
Datums: 19/03/2010 15:53

[www.ss.lv]

man sanak uz 500 latiem

Re: DIY skurstenis
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/03/2010 15:54

Vai tad biezsienu dzelzs par velti un vai tad nerūsē?
Es savulaik pirku Plewa šamota caurules (iekšējais kvadrāts 16cm, ārējais 20) par 24 Ls metrā. Resnākas, protams, būs dārgākas. Pērc DEPO Leier caurules un moduļblokus, bet vati ugunsdrošo Isover vai Paroc.

Re: DIY skurstenis
Autors: slēpnis ()
Datums: 19/03/2010 17:57

Jā, tiešām pazvanīju čomam. Izrādās cenas ir būtiski nokritušās. Šito rēķināju pirms gada. Jāievāc vēl informācija.

Biezsienu rūsētu, bet pie nenopietnas neregulāras ekspluatācijas kamēr aizrūsētu, tikmēr...

Kaut ko pa ausu galam esmu dzirdējis, par karstumizturīgu betonu, varbūt vispār var bez carules. Bet ja pa ~5oo ls varētu dabūt gatavu sertificētu, tad droši vien nau ko te lauzties atvērtās durvīs.

Re: DIY skurstenis
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/03/2010 20:08

Treknajos gados vienā lv internetveikalā tika piedāvāts karstumizturīgs cements. Pameklējot forumā gadu un vecākus postus, varbūt atradīsi. No veikaliem ar loriņiem tradicionālai apkurei prātā nāk Būvniecības ABC, Mežkungs.

Re: DIY skurstenis
Autors: ss ()
Datums: 21/03/2010 08:01

kad tev māja pēc tam aizies pa pieskari tad atcerēsies par pāris latiem



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********  ********   **    ** 
 **   **   **     **     **     **     **  **   **  
 **  **    **     **     **     **     **  **  **   
 *****     **     **     **     ********   *****    
 **  **    **     **     **     **         **  **   
 **   **   **     **     **     **         **   **  
 **    **  ********      **     **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727