UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Vecās apkures sistēmas apgreids ;)
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 14/06/2010 12:45

Arī man ir doma šovasar palīdzēt pabeigt jau pērn iecerēto projektu
[www.building.lv]
Skalošanai acīmredzot jāpērk sālsskābe ar rūsas inhibitoriem, jo gatavais skalojamais maksā apt 2/3 no vēlāk lejamā antifrīza. Vai skābe nesaēdīs pakulas, radiatoru starpsekciju blīves vtml?
Ko nozīmē intensīva skalošana? Kā vispār to labāk izveikt? Ieliet skābi katlā, cik saprotu, nevar vai tas būtu jādara ar spiedienu, kas varētu būt ne tikai grūti, bet pat bīstami. Acīmredzot esošais ūdens jāpatecina nost un tad skābe jāpielej no izplešanās trauka augšā, krietni pakurinot katlu. Pēc tam vairākas reizes jāskalo (jāpiepilda/jānolaiž) ar to pašu kaļķaino akas ūdeni?
Arī izplešanās trauku it kā vajagot lielāku - gan vairāk izplešas
[www.mrc-eng.com]
, gan temperatūru diapazons paplašinās salīdzinot ar ūdeni.
Vai vispār vēl var cerēt uz pašcirkulāciju? Pieņemsim, ēka līdz ar sistēmu ir atdzisusi līdz -20°. Vai, sākot kurināt, "šķidrums" iekustēsies, ja jau istabas temperatūrā tas esot 4x viskozāks par ūdeni?
Sistēmas atgaisošana arī balstās tikai uz trubu slīpumu. Vai burbuļi kustēsies pret straumi 4x biezākā ķīselī?

Re: Vecās apkures sistēmas apgreids ;)
Autors: Nejaanis ()
Datums: 14/06/2010 13:02

Danka!

Re: Vecās apkures sistēmas apgreids ;)
Autors: Nejaanis ()
Datums: 14/06/2010 13:10

es ar saalsskābi neaizrautos-saēdīs gan pakulas gan vītnes. plānoju vnk piespert klāt sūkni pēdējam radiatoram sistēmā un pretējā cirkulācijai virzienā iedot spiedienu lai izdzen laukā. kaļķa man nav, ir dzelžains ūdens.kad sitīšu kopā veco katlu tad paskatīšos ir tur katlakmens vai nav. man pat tējkannai katlakmens lāga nav.
etilenglikolu netaisos lietot, laidīšu to pašu ūdeni laikam.man tā sistēma neatdziest tik traki.

Re: Vecās apkures sistēmas apgreids ;)
Autors: kamins ()
Datums: 14/06/2010 19:16

Re: Vecās apkures sistēmas apgreids winking smiley
Posted by: v_t (IP Logged)
Datums: 14/06/2010 12:38

kā jau rakstīju - atpakaļgaitā, tieši pirms katla, paralēli. sūkni ieslēdz ar roku un tad tiešo atpakaļgaitu aizgriež ciet, lai iet tikai caur sūkni.
pašpklūsmā iet caur abiem. izplešanās trauks nav jāpārtaisa, sistēma paliek vaļēja.

Krana vieta ir pretvarsts ar klapiti un termorelejs, lai nau jaskraida.Neesmu redzejis nevienu, kas nakts vidu celtos un ietu grozit kranus vai slegat suknus.

Vecaja pasteces sistema liet tosolu, tas pats, kas izliet vinu uz ielas. Ja patstavigi tur nedzivo vai jaliek papildus elektribas apkure, ka papildus, kas tikai notur minimalos gradus, vai katru reizi jauzpilda sistema no jauna.

Re: Vecās apkures sistēmas apgreids ;)
Autors: khe ()
Datums: 15/06/2010 00:28

Esmu skalojis ņemot palīgā Pedrollo čugunnieku sūkni. Skaloju katlu atsevišķi un sistēmu atsevišķi. Lietoju vienu 0,7 plastm pudeli konc sālsskābes priekš katla un 4gab priekš sist. Pirms tam izpūtu cauri gandrīz kubu ūdens, kamēr nāca daudzmaz tīrs ārā. Aiztaisīju ciet izplēšanās trauka pārplūdi pie tukšas sistēmas un pieslēdzu sūkni pie turpgaitas. Atgaita tecēja atpakaļ plastmasas mucā, no kuras sūknēju ūdeni. Bija aizgriezti ciet visi(izņemot vienu) radiatori. Saimnieks pēc kārtas grieza nākošo vaļā un ieprikšējo ciet. Pats gan domāju, ka pietiek ar katla kodināšanu un sistēmas skalošanu, jo tās ir nogulsnes, nevis apkaļķojums, bet saimniekam taisnība.. Sūknis bija 15H, bet labāk būtu bijis 15M(lielāka ražība).

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  **     **  ********  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **     **      **   **  
        **  ****  **  **     **     **       ** **   
  *******   ** ** **  **     **     **        ***    
        **  **  ****  **     **     **       ** **   
 **     **  **   ***  **     **     **      **   **  
  *******   **    **   *******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727