UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Amelia 30kw
Autors: Garaizz ()
Datums: 15/07/2010 23:31

Sveiki.

TAd nu no ilgiem pārdomu brīžiem esmu nolēmis atteikties no sava granulnieka, un ielikt sev kamīna kurtuvi pie cēntrālās apkures Amelia 30Kw.

Ko jūs varat labu vai sliktu pateikt. Varbūt varēsiet vēl mani atrunāt. ;)

2 avoti man saka ka jauda būs pilnīgi pietiekama, un ja tāda rupja malka kad māja jau uzsilusi, var piemest pilnu un uz 4h aizmirst par to.

1 avots man saka ka tas kamīns ļoti jaudīgs (par ko es ļoti šaubos), un ka man jāliek akumulators, ja ne tad man sistēma vārīsies.


Interesē varbūt kāds lieto šo katlu vai arī ir redzējis to darbojamies.

Māja 2 stāvi 180-200km2. nav siltināta. Pirmajā stāvā vecie čuguna radiatori otrā jaunie baltie.

Būšu ļoti pateicīgs par jūsu viedokli.


Re: Amelia 30kw
Autors: JanisL ()
Datums: 16/07/2010 23:49

Par jaudām nekomentēšu, tikai viena piebilde - atceries, ja Tev tas kamīns ar kurtuvi stāvēs dzīvojamā telpā (nevis kurtuves telpā), tad neaizmirsti, ka kurinot krāsni uz pilnu klapi, tu to dzīvojamo telpu piekarsēsi tiešā starojuma veidā caur stiklu un korpusu. Šito lietu jāņem vērā. Vismaz man šķiet, ka tas nav mazsvarīgs faktors, jo var sanākt tā, ka dzīvojamā telpa ar kamīnu jau ir nepatīkami karsta, bet 2.stāvs tāds knapi remdens vien...

Re: Amelia 30kw
Autors: dzincha ()
Datums: 17/07/2010 12:23

Kāpēc atsakies no granulām - tās taču skaitījās pirms kāda laika diezgan kruta un šodien arī vēl daudzi ir starā par granulām.
30 kw uz 180m2 liekas, ka būs ar rezervi, bet viss jau atkarīgs no mājas siltinājuma/logiem/utt.
Man piemēram uz 140m2 ir 12kw kamīns, kurš otro stāvu silda ļoti labi(gaisa šahtas), bet švakāk ir ar pirmo. Bet nu komforts nekāds - atbrauc pēc tusiņa, ap pusnakti, ārā -30, iekšā + 12, kurinu 2h, lai var ielīst gulēt. Ja ir kāds kačigārs visu laiku mājās tad ir ok, bet tā......da nu....

Re: Amelia 30kw
Autors: Garaizz ()
Datums: 18/07/2010 18:47

Ar to granulnieku k-kā ieiet. Negribu vairs cīnīties, ar malciņu arī lētāk būs.

Pārsvarā kāds vienmēr būs mājās un varēs iekurināt.

Gribu tikai saņemt apstiprinājumu sekojošam.

Ja man ir 1m3 akumulators un šitais kamīns, vai es ar 2-3 pilnām kurtuvēm sasildīšu sev māju pietiekami?

Re: Amelia 30kw
Autors: dzincha ()
Datums: 18/07/2010 20:33

Ja būs trīsgaitnieks, tad pa priekšu uzsildīsies radiatori un tad, kas paliek pāri varēs dzīt akumulatorā. Var būt gan automatizēts, gan ar roku kruķījams - ja reiz ir kas kurina. Ar 3 kurtuvēm mājai jābūt būtu siltai, bet cik tas akumulators būs silts - hz.
Viss jau atkarīgs cik lieli ir siltuma zudumi.......un cik liela t starpība starp āru un telpām.

Kāda vispār ir lietderība tam kamīnam? Liesma neiet pa taisno skurstenī? Gadījumā malkas katls nesanāk ekonomiskāks par kamīnu ar CA pieslēgumu? Ja ir vieta kačigarkai es laikam liktu katlu, bet ja vietas nav un grib viesistabā, tad paliek vien tas kamīns.




Re: Amelia 30kw
Autors: Garaizz ()
Datums: 18/07/2010 21:39

Lietderība ir 65%, ūdens tilpums 60l;

Virs kurtuves ir tās ūdens trubas, un tad iet skurstenī.

man kurtuve ir ārpus mājas, tāpēc vēlētos to vispār atslēgt, lai pati sistēma paliktu mazāka, līdz ar to vieglāk uzkurinma.

protams un kamīns viesistabā arī ir diezgan patīkams ;)

Re: Amelia 30kw
Autors: :-/ ()
Datums: 19/07/2010 09:58

Tur jau ir tā neraža, ka viesistaba var gadīties pārkurināta dēļ akumulatora. Daudz kas būs atkarīgs no tā cik ļoti tev tā viesistaba ir atdalīta. Vai varēs lieko siltuma no tās aizvadīt uz blakus telpām.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **  ********  **         ******  
       **  **     **  **        **        **    ** 
       **  **     **  **        **        **       
       **  *********  ******    **        **       
 **    **  **     **  **        **        **       
 **    **  **     **  **        **        **    ** 
  ******   **     **  ********  ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727