UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: JānisG ()
Datums: 20/07/2010 21:02

Daudzdzīvokļu māja,ķieģeļu mūris.Dzīvoklis remontēts-reģipša griesti 280cm,no iekšas siltinātas arsienas(5neiks putoplasts).Vecie radiātori.Pirms diviem gadiem Novembrī nopirku -un uzreiz izremontēju.Tad vēl nebija apkures(līdz ar to man remonts ar ievilkās jaunajā gadā).Mājas apsaimniekotājs bija ieplānojis siltumsūkni-kuru tomēr ar mocībām kopš Oktobra -pēc jaunā gada palaida.Bet tā īsti SS notestējām pagaišziem-tās ar bija mocības-regulāri defekti-un lielajos -20-25 istabā bija T17-18grādi+nenormāls elektrības patēriņš!(100 punkti-kad tādu SS nemaz nevar slēgt pie radiātoriem-tam vajag siltās grīdas).Par tiem grādiem vēl jāpriecājas jo man viens no lielākajiem dzīvokļiem!Citiem bija tikai 8 grādi!.Bet šo pavasar tas vnk neizturēja-palikām bez nekā!tagad tikai maksājam kredītu par sūkni -kurš stāv pagrabā!(izkūpēja vīzija par siltumu un labu dzeramo h2o) =(

Kādas alternatīvas,ko varu izmantot -ja atrodos 1majā stāvā(3stāvu māja)?
Ir idejas par:
1.Plītiņu-centrālapkures katls +vienojos klāt saviem 4triem radiātoriem (pie nosacījuma ja man mājā ir dūmvads!)
2.Gaisa siltumsūknis(tikai neticu ka tas būs labāks par šo!)varbūt kādam ir pieredze-līdzīgos apstākļos 45kv.m.

Vai ir vēl kādi reāli varianti, kas šoziem spētu piesildīt manu dzīvokli?




Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: dzincha ()
Datums: 20/07/2010 22:37

1ais variants lētāk, bet ar savu devu noņemšanos ar kačigāra profesiju.
2ais variants pie mīnusiem, kas zemāki par -10 būs grūti, bet ja uzliek kādu 5 kw - tipa ar rezervi, tad moš arī dubārā vilks.
Man uz māju, kas ir ~ 140m2 ir 5kw gaisa ss, kad ir plusos pietiek, telpa kurā atrodas protams siltāk, tālākās istabas vēsākas tas pats otrajā stāvā. Bet kad iet mīnusos (zem -2) es šo vairs nemoku un piestrādāju par kačigāru, jo sākas pauzes, jeb defrost un siltums samazinās no viņa.
Bet ja šāds 5kw būtu uz 45 m2 - es domāju ka līdz -10 piesildītu, kas notiktu vēlāk hz. Negribu te ne vienu reklamēt, bet piemēram šis
[www.mitsubishi-siltums.lv]
ir interesants produkts, tikai vai tā ir kā viņi reklamē - to var pārbaudīt pie kāda klienta, kam ir tāds uzstādīts.
Cik jaudīgs bija vecais ss? Cik m2 sildīja? Vai bija pareizi aprēķināti radiatori? Vai mājai bija normāla izolācija? Kas noplīsa šim?

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: soseds2 ()
Datums: 20/07/2010 22:57

Jani, gaze nebija?

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: JānisG ()
Datums: 20/07/2010 23:14

Gāzes pievads man nav-esmu patālāk no pilsētas centra(apm. 1,5km).
Gaisa siltumsūkni laikam jau izsvītroju no saraksta!Nav man tik daudz ļīdzekļu-lai varētu taisīt divas sisēmas.Un kā zināms lavijā mēdz būt ziemā pat -25!Un ar to jārēķinās.Zinu kad ZS aukstā laikā stādā intensīvāk-līd zar to ievērojami palielinās elektrības patēriņš.
Mūsu sūknim aizgāja ciet visa sistēma-bija nepareizi urbumi akām.Līdz ar to lai darbinātu-nepieciešams visas sistēmas atjaunošna.
neviens neko nebija mērījis vnk ņēma un uzlika siltumsūkni.Novembrī pirku-teica, Kad siltums nav bet būšot siltumsūknis.(ja būtu zinājis kad tas viss aizies tik tālu-nebūtu pircis to dzīvokli!)Tagad krītos līdz ausīm-un ziemā salstu.
jācer kad man būs kur ievadīt skursteni!ja tas atkrīt-tad man vnk nav vairs varianatu ko vēl var!

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: dzincha ()
Datums: 20/07/2010 23:28

Tad paliek malka, kādā no izpildījumiem:
1) kamīns
2) kamīns ar ca
3) bulerjanis ar trubām
4) ilgdegšanas katls - pēc izmēriem kompakts, vienīgi kāds i - hz. Leišiem bija kkāds ražojums - laikam Rudesta. Vienīgi kā būs ar skursteņa tīrīšanu, kad šis aizmetīs viņu ciet?

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: plumber ()
Datums: 21/07/2010 16:07

Uzliek jonu katlinju, ja elektriiba velk.
Nedomaaju kad buus baigie rekjini,nu domaaju 1ls iz to 1 m2, nesanaak taapat nemaz daudz un nekadu kachegaru.

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: rbb ()
Datums: 21/07/2010 17:55


Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: JanisG ()
Datums: 21/07/2010 18:58

plumber Wrote:
-------------------------------------------------------
> Uzliek jonu katlinju, ja elektriiba velk.
> Nedomaaju kad buus baigie rekjini,nu domaaju 1ls
> iz to 1 m2, nesanaak taapat nemaz daudz un nekadu
> kachegaru.


Kā tur ir ar to jonu katlu?
Esi parbaudījis?tad jau man ap 40ls uz mēnesi aizietu?Cik lielu Temp. var no viņa dabūt?Vai būs efektīva ja pieslēgšu vecajiem radiātoriem!

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: dzincha ()
Datums: 21/07/2010 19:01

Tad jau labāk ieliec pāris eļļiniekus - būs lētāk un efekts tāds pats.

Re: Apkure 45 kv.m,2ist. dzīvoklim
Autors: JānisG ()
Datums: 21/07/2010 19:01

Nu būs vien jāsāk izpētes darbi!ja jau man būs kur ievadīt skursteni-tad kāds no malkas variantiem reālākais!

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.