UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: andris181 ()
Datums: 21/07/2010 16:53

[foto1.inbox.lv]

Čau visiem! Man ir jautājums par katla apsaistes shēmu, kur var pieslēgt siltuma akumulatoru (SA). Tie 3-ceļu termostatiskie jaucējvārsti – TVM-H, vienīgie jēdzīgie, ko varēju atrast. Termovārsts tātad nodrošina vienmērīgu temperatūru (attēlā – sūkņa pusē). Šo modeli konkrēti var ieregulēt 30...70ºC robežās, esmu pieņēmis 60ºC.
Bultiņas norāda galveno plūsmu virzienus (vārsta dēļ) attiecīgajā siltumnesēja temperatūrā. Par katla termovārstu man ir skaidrs, tur viņš vajadzīgs, lai katlā būtu visu laiku normāla temperatūra, bez svārstībām, labi esot katlam bla bla bla. Jautājums ir par otru vārstu – vai pievienojums ir ok? Es to saprotu tā – kamēr nav 60ºC, siltums GALVENOKĀRT (plūsma lēnām pieaug no otra virziena – no SA) cirkulē caur radiatoriem. Kad uzkāpj līdz 60ºC, termostats vairāk atver plūsmu caur SA. Bet to man arī vajag!! Lai māju „nepārkačātu” un nenokavētu to brīdi, kad atvērt plūsmu uz SA, to manā vietā darīs termovārsts.
Man nepatīk, ka šajā gadījumā nāksies izvēlēties lielākus radiatorus (turpgaitā tikai 60 ar kapeikām), bet tas ar nav tik traki, galvenais, vai šāda shēma funkcionēs? Kas man jāņem vērā? Kādi trūkumi? Varbūt varat piedāvāt vēl kādu jēdzīgu termovārstu pie mazām katla jaudām?
Būšu ļoti priecīgs par ierosinājumiem! :)

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: Rx ()
Datums: 21/07/2010 17:03

Foto nav redzams: raksta:Permission denied - this album is private.


Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: andris181 ()
Datums: 22/07/2010 08:40

Sōrī, tagad viss ok!

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: andris181 ()
Datums: 22/07/2010 11:20

....Būšu ļoti priecīgs par ierosinājumiem!!!

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: aaaa ()
Datums: 22/07/2010 13:14

37 lpp par šo tēmu, var lasīt līdz baltajām pelītēm (izmanto foruma meklētāju):
[www.building.lv]

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: slēpnis ()
Datums: 22/07/2010 15:54

Redz kur standarta shēma, kura tīri ciešami darbojas arī bez visas automātikas otra vārsta vietā ieliekot termovārstu. Vienīgi skaties, kāds tev tur tas regulējamais termovārsts bija. Ja domāts siltā ūdens apgādei, tad tam ir ļoti maza caurplūde Jo paredzēts ūdensvada spiedienam. Cirkulācijas sūknis taisa salīdzinoši mazu spiedienu. Papēti vārstu caurplūdes. Salīdzini ar parasto ar roku regulējammo 3-zaru vārstu.

[content20-foto.inbox.lv]

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: andris181 ()
Datums: 22/07/2010 16:19

Paldies par variantu, bet man nepatīk tie 3 sūkņi. Man pie mazas mājeles sūknis speciāli boilerim nav vajadzīgs. Mani abi shēmā pieminētie ir termovārsti, kas automātiski regulē plūsmu. Manam variantam arī nav nepieciešams āra sensors - termovārsti "uzķer" atpakaļgaitas temperatūras un attiecīgi pieregulējas. Katls ir domāts malkas.
Varbūt varat ieteikt arī normālus 4-ceļu vārstus?

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: Rx ()
Datums: 22/07/2010 16:54

Kurā variantā Jūsu )...181) shemā sāks siltums nākt no akumulatora uz radiatoriem. Un kas noteiks cirkulaciju radiatoros. UN būvēt akumulatora sistēmu , domādams, ka sistēmā cirkulēs 60 grādu ūdens, esat sapatis, ka akumulatoram būs maza jēga.... Ko sūknēs otrais sūknis, skaitot no krāsns, ja temperatūra būs zem 60 grādiem krāsns ķēdē.(krāsns vārsts ciet un cirkulē tikai ap krāsni!). Vai ir vērts aptuveni 200Ls dēļ zaudēt to komfortu ko dod automatika, uzturot telpā temperatūru ar precizitati 0.5 grādi...Un arī to komfortu, ka arī pie 40 gradiem radiatoros, siltuma akumulators dara savu- nodrošina siltumu istabā un retāk jakurina.

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: janisjanis ()
Datums: 22/07/2010 23:32

Es drizuma www.energodata.lv sadala zinibu kratuve likshu savus viedoklus un skatijumus par shim shemam.

Re: katla shēma ar siltuma akumulatoru
Autors: andris181 ()
Datums: 23/07/2010 09:51

Rx. 1). No akumulatora uz radiatoru? Jā, tā tiešām ir problēma, kad gribēs ņemt siltumu no akumulatora. Risinājums - jātaisa papildu savienojums (ar lodveida krānu) no akumulatora atpakaļgaitas uz vietu starp vārstu un sūkni. Atver, kad siltumu ņem no akumulatora.
2). Kas noteiks cirkulāciju radiatoros? Termovārsts. Temperatūra tajos (atpakaļgaitā) neuzkāps vairāk par 60ºC, jaucējs nodrošinās vienādu akum. un rad. šķidrumu sajaukšanos temperatūru.
3). Ko sūknēs otrais vārsts (skaitot no krāsns), ja temp. būs zem 60ºC? Caur radiatoriem - taisni kā ar vajag.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **     **  **        **     ** 
  **  **   **     **  **     **  **         **   **  
   ****    **     **  **     **  **          ** **   
    **     *********  **     **  **           ***    
    **     **     **  **     **  **          ** **   
    **     **     **  **     **  **         **   **  
    **     **     **   *******   ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727