UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: specs ()
Datums: 09/08/2010 23:45

Vēlos saprast aptuvenās izmaksas jaunas apkures sistēmas izveidei privātmājā, lai saprastu vai mainīt esošo 20 gadus veco sistēmu. Šeit es domāju izmaksas bez apkures katla, jo katlu varianti ir daudz un dažādi. Projekta nav, jo taisīt projektu pirms pašam ir skaidrība darīt vai nedarīt arī nebūtu prātīgi. Vai ir kādi ieteikumi, kur vērsties, lai šādu aprēķinu dabūtu gatavu? Varbūt kāds apkures katlu tirdzniecības veikals, ko tādu piedāvā?

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: heating ()
Datums: 10/08/2010 00:16

he he es ar no saakuma griezos pie firmaam utt!!Un pat vienai samaksaaju 20 ls lai iedot tad to galeejo taami uz rokaam!!Bet beigaas tad samekleeju santehniki kurs stradaas un tad kopaa izdomajaam gan projektu gan taami!!Intereses peec ieccekoju to firmu taames..........tur viss ar baigiem uzcenojumiem un nesaprotamaam lietaam!!!
Man katls SIME 7 sekciju cugunieks,2akk tvertnes,kombineetais beilers 200 litru, visas trubas/trubinas no kapara, siltaas gridas vannasistabaa ap 20m2, izplessanaas trauki, radiatori Purmo un automaatika un darbs maksaaja 5000ls.maaja 80m2!!

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: cvb to heating ()
Datums: 10/08/2010 08:23

neaizej galejibas ... lieliem uznemumiem ir lielas atlaides ... ir piegadatji kuri no kataloga met nost lidz 70% ( !!! ) no cipara,kas ir vinu veikala un tam privatais nekad netiks klat,ta ari sodien ir uznemuma pelna,darbs ka pozicija vienmer iet atseviski un tas ir diskutejams,rekinies,ka tomer ari kads vel nodoklus ari maksa un nesez tikai uz halturam ... plus atceries ka privatais nekad nenpirks preci bez PVN ... tamesana sistema parasti ir savadaka - veidojas projekts,tad veidojas tame un talak skatas,ja par dargu,veido izmainas ... privatam ir vienkarsak ka jau teici - saskaita radiatorus,ventilus,izmera kopejo metrazu,20 lati uz rokas stradniekam pa dienu,saskaita dienas un izvelk tami ...

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: cvb to heating ()
Datums: 10/08/2010 08:26

un kur tev garantija,ka tavs santehnikis nepanems radiatorus par mazu vai attiecigi par lielu,kas palielinas izmaksas,caurules diamteri,kur parejas veidot,balansierus salikt,nemaz jau nerunajot par skaititaju radionolasisanu,ka tagad praktizejas daudzstavenes???

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 10/08/2010 22:34

Cvb, meistari ir dazadi!!! Ir gadijumi, ka firmas sataisa s.. Parasti jau izvelas meistaru, kurs ir zinams parbaudits var paradit vismaz 5 labi funkcionejosus objektus, kurus taisijis, ja nav velmes iet uz firmu.
Tami var sarekinat ari bez projekta, bet tomer labak ar. Parasti rekina pats meistars, paskaidrojot pasutitajam, kadel piem. ventili vajag italu nevis kinas un ka pirmais bus dargaks un ta par visiem materialiem.
Savukart firmas ir speciali cilveki, kas raksta tames un rekina, un projekte.

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: L&S ()
Datums: 11/08/2010 09:59

nu vareja ari apzeltitas caurules salikt:D taka padargi,
man 199m2 divstavu majai ar siltajam gridam,1aku un simi5 ,ar visu udeni ,1.5 gadus atpakaļ materiali maksaju ap 3000ls,kopā ar visu automatiku.darbs apmeram kadi 10 polši,jo visu dariju pats,neka sarežģita tur nebija ,visvairak nogurdinaja izvilkt-ieklat tas trislaņu trubas apmeram 1.5 km garumā,vienigais kas paldies dievam,ka nenožmiedzu tos 100ls projektetajam kurš uzimeja silto gridu ieklašanas planu,ar precizitati lidz +10-15 m.ta ka nekas nebija jaizgudro,tikai jaklaj.
par katla apsaisti un kaara lodešanu,nu ja rokas galigi pec dzimumorgana(virieša) novirpotas,tad gan jasauc maistars,kurš tomer 99% izdaris sudigak neka pats un vel paņems naudu,nemazu.Uz to naudas kašanu mes esam nadzigi

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: specs ()
Datums: 11/08/2010 15:23

Man jau ar šķiet, ka 5000Ls 80kvm mājai ir padārgi. Tā kā nav mērķis, lai materiāls dzīvo 2 reiz ilgāk par pašu saimnieku, tad plānoju izmantot daudzslāņu plastmasas trubas, nevis kaparu, kas ir daudzreiz dārgāks, kā arī nebūs problēmu ar noformēšanu, jo trubas paliks zem reģipša. Vai ir kāda atšķirība starp Purmo un citiem radiatoriem, bez argumenta, ka "Somu ražojums ir tas labākai"? Metu aci uz Turcijas ražojumu, kas vizuāli neko daudz neatšķiras, bet ir par procentiem 40 lētāks - tiek tirgots Akva pluss.

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: cvb ()
Datums: 11/08/2010 16:50

daudzslanim ir viena problema,caurule letaka, bet loti dargs fasons ( likumi,parejas ) ... ja daudz likumu,kapars paliek izdevigaks cenas zina ... esmu skaitolojis sev kaparu vs terauda pressistema - uz 100m2 pie kadiem 8 radiatoriem kapars ir pat letaks, bet tur ir otrs moments - atrak iet darbs ar presesanu ... ja darisi pats,kapars var sanakt letak un tomer ka materials bus pateicigaks ... vel viens moments - tirdznieciba ir ari nevis standarta 1mm biezuma kapar rores ( 15.18.22 diamters ) , bet ir ari 0.7mm biezas tie izmeri un tas ir par aptuveni 20% letaks

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 11/08/2010 19:48

5000 x 80m2 tas ir trisreiz par daudz. Ja darbs ir aptuveni 10Ls x m2 plus materiali, bez katla, tad kadi 1500

Re: Apkures sistēmas tāmēšana
Autors: heating ()
Datums: 12/08/2010 01:55

Sisteema tika izbuveeta 2009 gada vasara!!Par darbu samaksaaju 400Ls, katls maksaaja 700ls/dabuuju pa 400Ls/ automaatika vien sanaca ap 400Ls!Automatika tika lasiita kopaa no dazadaam dallaam/izpildot manas 90% velmes no automatikas iespejam sadai sisteemai/ un ar visadaam atlaideem veikalos!!Tad 5 cirkulaacijas sukni, sadalitaajs prieks majas radiatoriem,siltajam gridam,kombinetajam boilerim+dvielu zavetaajs, akk.tvertneem, kombinetais bolers 200litriigais,un kapara trubas visur!
Atvaonojos..........tajos 5000Ls ieklaujas arii udens apgaade jauna!!
Nu 1500ls nekaadi nesanaak!!

Bet par to roku augssanu no kadaam vietaam.........es labaak samaksaaju naudu santehnikism kas to dara katru dienu nevis pasam palikt par santehnikis!

p.s. es nesudzos ka esmu iztereejsi 5000ls par sisteemu ko gribeeju!!;)))

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********   **      **  **    **  ******** 
       **  **     **  **  **  **  ***   **  **       
       **  **     **  **  **  **  ****  **  **       
       **  ********   **  **  **  ** ** **  ******   
 **    **  **     **  **  **  **  **  ****  **       
 **    **  **     **  **  **  **  **   ***  **       
  ******   ********    ***  ***   **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727