UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 03/10/2010 21:08

Sveicināti!
Lieta tāda, ka šogad pieliku trīsceļu krānu, lai varētu ērtāk regulēt siltumu radiatoros, lai nav katrs radiators jāgriež, jāregulē atsevišķi. Bet problēma ir tāda, ka pagriežot trīsceļu krānu gandrīz ciet (no 10 iedaļām uzgriežot 9), radiatori vienalga ir karsti. Biju domājis, ka pie tāda stāvokļa vajadzētu būt remdeniem. Nesaprotu, ja krāns ir gandrīz ciet uz radiatoriem, bet radiatori ir karsti, kur ir problēma?
[bildez.lv]

Re: Trīsceļu krāns
Autors: Rx ()
Datums: 03/10/2010 21:35

Nepareizi ielikts sūknis: Tam jābūt radiatoru ķēdē. Skat otro zīmējumu: [www.building.lv]

Re: Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 03/10/2010 22:39

Paldies!
Vieglāk man būs no boilera izvadcauruli pievienot citur, respektīvi pēc sūkņa. Vai tā būs labi?
[bildez.lv]

Re: Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 04/10/2010 08:08

Sapratu, ka augstminētā shēma tomēr arī nebūs pareiza. Tagad izveidoju tādu :
[bildez.lv]
Tikai ir divi jautājumi:
Varbūt sūkni pārlikt no atpakaļgaitas uz turpgaitas trubas? (zīmējumā jautājuma zīme)
Vai nebūs tā, kad trīsceļu krāns būs pilnībā atvērts uz radiatoriem, bet karstais ūdens vairs necirkulēs, nesildīs boileru?

Re: Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 04/10/2010 19:30

Šoreiz gan laikam būs pareizi uzzīmējis.
Sūkni un vārstu šoreiz pareizi attēloju. :)
[bildez.lv]

Re: Trīsceļu krāns
Datums: 05/10/2010 00:40

sviests! un kas grozīs katlu lai tajā būtu konstanta temperatūra?

Re: Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 05/10/2010 08:31

Shēma ir uztaisīta pēc šī parauga:[bildez.lv]
Vienīgi tur ir četruceļu krāns un uz boileri nav sūknis. Par sūkni vēl šaubos. Tākā savā pēdējā zīmējumā neredzu "sviestu". Man nevajag sarežģīt sistēmas, kā Jūs te darat :)

Re: Trīsceļu krāns
Autors: Rx ()
Datums: 05/10/2010 11:20

Parauga shēmā ir četrzaru vārsts, kas pilnīgi savādāk strādā. Īsumā: Četrzaru vārsta regulēšanas un jebkura stāvokļa gadījumā pirmā kontūra un otrā kontūra plūsmas netiek bremzētas, tas ir, netiek slogotas, tas ir, abas plūsmas abos kontūros brīvi plūst, bet samaisīšanās var arī nenotikt, vai arī notikt atkarībā no vārsta stāvokļa. Trīszaru vārsts: viens kontūrs var būt pilnīgi vaļā, tad otrs būs pilnīgi ciet!!! Varat arī nesarežģīt lietas, tikai sistēma nestrādās, ja netiks shēma labota....

Re: Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 05/10/2010 12:13

Paldies RX!
Ko Tu man iesaki izlabot?

Re: Trīsceļu krāns
Autors: smart ()
Datums: 05/10/2010 12:43

Tad varbūt man ielikt trīsceļu vietā četrceļu krānu lūk šādi:
[bildez.lv]

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.