UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: ekonomiska apkure
Autors: orss ()
Datums: 02/11/2010 12:46

Doma ir visas telpas apkurināt ar bulerjāni. Domājam krāsniņu uzstšdīt pagrabā (tā bija pieminētajā mājā, tālāk gaisa trubas uz pirmo stāvu - 2 istabas, virtuve, sanmezgls, tad uz trešo stāvu - 3 istabiņas un sanmezgls. Ir taču dažādi lielumi, pat ar 12 trubām??? Jeb kaut ko esmu palaidis garām??
Vai ir iespējams ierīkot siltā ūdens apgādi ar šādu krāsni?

Re: ekonomiska apkure
Autors: aaaa ()
Datums: 02/11/2010 13:14

Neāksties ar to jāni, taisi normālu apkuri - malkas katls ar ūdens akumulatoriem un radiatoriem visās istabās. nenožēlosi. Ja brauc prom, uzliec papildus elektrokatlu (500 Ls) un brauc mierīgs. Es līdz šim visu māju ar elektrokatlu jau 2 gadus kurinu un nekas briesmīgs, maksāju mazāk kā dažs labs Rīgā par 2-istabu trušubūdas apkuri (es nelielos, taisītu tagad, taisītu malkas katlu ar aķi, bet nevajag to elektrības dārgumu arī pārspīlēt - toties lētākās uzstādīšanas izmaksas no visiem!).
Te jau reiz tika rēķināts, ka praktiski tonna ūdens akumulē siltumu vairāk kā 4 tonnas krāsns ķieģeļu. Ja māja būs labi nosiltināta pat ziemas aukstumā būs jākurina 1x 2ās dienās. Ar jāni ir tā - kamēr viņu kurina - ir silts. Tiko jānis apdziest - momentā sāk palikt vēss. Praktiski tas nozīmē, ka jākurina visu laiku un kādam tā krāsns jāuzpasē visu laiku. Brīvdienās vēl nekas, bet ilgstoši tas tomēr ir apgrūtinoši. Katls ar aķi - piebāz pilnu kurtuvi, ar pilnu joni izkurini un viss, priecājies.

Re: ekonomiska apkure
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 02/11/2010 13:24

Cik esmu izpētījis apkures sistēmas, tad:

Siltā gaisa sistēma neder kā pamata apkures veids!
Kāpēc? Tāpēc ka nav siltuminerces - kamēr kurini ir silts, kā krāsns izdziest ātri un neglābjami paliek auksts...
Bez tam ilgdegošajās krāsnīs notiek gruzdēšana - tāpēc 20-30% no malkas enerģijas vienkārši izkūp skurstenī - nesadeg jo nav skābekļa. Bez tam svīst un deg skurstenis, obligāti vajag skursteņa čaulu.

Es teiktu ka ja vien ir iespēja jāliek normāla centrālapkure ar katlu, akumulatoru un radiatoriem. Izmaksas nemaz tik kosmiskas nav - ja rokas aug no pareizās vietas, tad mierīgi ~2000 ls var iekļauties nelielai 2stāvu mājai! Šajā forumā ir foto no katlu mājām, strādājošu sistēmu apraksti, cilvēki kas labprāt dalīsies pieredzē.



Re: ekonomiska apkure
Datums: 02/11/2010 17:25

kā piebilde augšminētajam :uz tā bāzes vēl siltās grīdas un zemajām temperatūrām sarēķinātu radiatorus un dzīvo svilpodams!

vienmēr: JusuSantehnikis.lv
meistars - Gunvaldis.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **      **  **     **  **     **  ******** 
 **    **  **  **  **  **     **  **     **     **    
 **        **  **  **  **     **  **     **     **    
 **        **  **  **  *********  **     **     **    
 **        **  **  **  **     **   **   **      **    
 **    **  **  **  **  **     **    ** **       **    
  ******    ***  ***   **     **     ***        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727