UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: aae ()
Datums: 22/01/2011 12:23

Shēma ir vienkārša, relejs ar vairākām kontaktgrupām, kas nostrādā kad pazūd 220, invertors, auto akumulators, pāris slēdži. Vēl tas viss kontrolējas caur katla izejas temperatūru, lai nerij akumulatoru, kad katls beidzis kurties. Bija plānā arī aķa lādēšana, bet izdomāju ka nav vajadzīgs, var tāpat pāris reizes sezonā uzlikt lādēties. Sanāk lēti un efektīvi.

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: dzincha ()
Datums: 22/01/2011 12:49

Vai šāds veidojums var arī noturēt datoru darbojoties bez restart?

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: aae ()
Datums: 22/01/2011 13:46

Nezinu gan, šādā variantā ir ap pussekundi pārtraukums, kamēr nostrādā relejs un aiziet invertors. Kaut gan ofisos redzēts, ka ja īsi noraustās strāva, viens kompis restartējas, cits nē, drošvien no konkrētā datora barošanas īpatnībām atkarīgs. Un smalkākai tehnikai iespējams vajag dārgāku invertoru, kas dod pareizāku maiņstrāvas sīnusu laukā. Apkures sūkņiem var izmantot lēto ķīnieti pa 20Ls, ar kvadrātveida maiņstrāvu. Jautājums arī par jaudām, man liekas kompis ar monitoru un pārējiem pribambasiem noēd reizes 5-10 vairāk nekā pāris apkures sūkņi. Bet gan jau var kaut ko izdomāt, vajag tik rakt.

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: slēpnis ()
Datums: 24/01/2011 14:51

Manam verķim invertors visu laiku tiek darbināts un stāv "karsts". relejs pārslēdz tikai 220. Padod vai nu tīklu vai no invertora. Taisīju tā, jo ietaupījums uz elektrības patēriņa niecīgs. Jo 12v spriegumam strāva, ja grib nobarot 2 cirkulācijas sūkņus ir virs 10A. Pie ieslēgšanas droši vien vairāk. Tātad releji jāliek jaudīgi. Es biju sadomājies likt auto relejus, kuriem kontaktu strāva ir 30A bet paskatoties patēriņu secināju, ka invertors tukšgaitā tērē tikai par 15ma vairāk, kā 2 auto releji. Turklāt manam invertoram pasē bija rakstītsl ka kategoriski nedrīkst slēgt iekšā ar pieslēgtu slodzi. Tātad, domājams, var panākt pietiekamu ātrdarbību, lai kompis neizslēgtos. Bet pārbaudījis neesmu, man laptops. :)

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: aae ()
Datums: 24/01/2011 15:22

slēpnis - kā Tev 2 sūkņiem strāva sanāk virs 10A? Jaudīgi sūkņi?

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: Rx ()
Datums: 24/01/2011 16:49

12V reiz 10A ir 120W dalīts ar 2 ir 60W. Tā kā lietderības koeficients ir aptuveni 90%, tad jauda sūkņiem ir 50w katram. Starp citu, pamērot pašpatēriņu UPS 300W tas ir 20w, 800w tas ir ap 40w. Tas nozīmē, ka normālā režīmā UPS iekšshēma patērē klāt pie jaudas nosaukto ciparu watu. Un par to jāmaksā. Tas zināšanai.

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: ibm ()
Datums: 28/01/2011 11:13

Man ir apkures sūknītim tāds BACKUP risinājums - invertors (pirku Latgalītē, Latvijā taisīts), kaukas 24Ls, + 12V/60A*h aķis. Man tas aktuāli, jo malkas katls un ar elektrību mēdz būt problēmas.

Sūknītis ar 3 ātrumiem, uz mazāko (45W) tērē no aķa ap 3A. Mierīgi var kurināt vairākas stundas, nu ne jau gluži līdz tukšam aķim, bet problēmu nekādu nav bijis.

Re: Apkures suknim strava no 12 uz 220V?
Autors: JānisL. ()
Datums: 28/01/2011 17:13

Es izmantoju datora UPSi, kuram pēc apm.5 gadu kalpošanas izbeidzās akumulators, elektonika darbojas. Pie Upša akumulatora pievadiem pievienoju vadu pagarinājumus ar krokodīļiem, tos uz auto aku 60 Ah. Upsim nomainīju kontaktrozeti uz standarta virsapmetuma izstrādājumu. Viss strādā jau otro sezonu, gan darbina sūkni, gan uzlādējas pie vajadzības. Elektrības zuduma gadījumā gan pīkst nejauki.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **     **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **   **   **   ***   ** 
 **     **  **     **  **     **    ** **    ****  ** 
 **     **  **     **   ********     ***     ** ** ** 
 **     **  **     **         **    ** **    **  **** 
 **     **  **     **  **     **   **   **   **   *** 
  *******    *******    *******   **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727