UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: E ()
Datums: 27/11/2010 19:43

Sveiki!

Ir uzstādīta bioloģiskā kanalizācija (ar to ventilatoru, kas pūš skābekli baktērijām), tālāk kanalizācijas truba iet cauri mājai un otrs gals iziet uz jumta.

Viss bija daudzmaz OK, jo podā visu laiku ir ūdens un izlietņu sifonos arī stāv ūdens. Bet sanāca iegādāties diezgan smalku izlietni, kurai līdzi nāca savs speciāls sifons, kam nav nekāds ūdens iekšā. Tad nu tagad tas (slikti smakojošais) gaiss caur izlietni nāk mājā un tas man nepavisam nepatīk.

Kādi varianti?

Man pagaidām ir 2 domas:
1) no diviem 90 grādu līkumiem uztaisīt izlietnes izvadam tādu līkumu, kurā visu laiku stāvētu ūdens. Nepatīk, ka savienojuma vieta visu laiku sanāks zem ūens - var sākt pilēt. Varbūt ir nopērkams kaut kas tāds tikai no viena gabala?

2) internetā manīju kanalizācijas pretvārstu, ko varētu (cerams) uzlikt pie pašas bioloģiskās kanalizācijas, lai to gaisu vispār atpakaļ mājā nesistu (līdz ar to skaņu varbūt noslāpētu). Bet nezinu vai tas ir tas kas man vajadzīgs, turklāt tā uzparikte maksā ap 50 Ls, kas ie diezgan dārgi.

Varbūt ir citas idejas?

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: EjTakTu ()
Datums: 27/11/2010 20:54

Tā diezgan smalkā izlietne būs no ķīniešu stikla un bez sifona, bet vienkārši ar taisnu metāla izvadcauruli, kurš nav sifons. varbūt kļūdos? Vēl dažām no viņām nav pārplūdes caurules, kas ir vēl smalkāk ;)

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: Didims ()
Datums: 27/11/2010 20:55

Bioloģiskā kanalizācija, kā tāda, tur ne pie kā nav vainīga. Ieliec uzreiz zem izlietnes normālu sifonu - maksā ap 3-4 Ls.

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: EjTakTu ()
Datums: 27/11/2010 21:01

Kādreiz esmu mērkaķojies no 90 grādu līkumiem vecai izlietnei izveidojot pagaidu sifonu. nrekas tur garām nepilēs. Takš jaunai izlietnei tas nav nopietni , un no 2 gabaliem tas noteikti neizdosies. Labāk izmēri izvada izmēru un piemeklē bodē sifonu.

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: h2so4 ()
Datums: 27/11/2010 21:15

nopērc baltu gofrētu trubu ar uzgriezni pareizo galā un izloki sifonu kā vajag.

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: E ()
Datums: 27/11/2010 21:56

1. Nē tā nav ķīniešu izlietne.
2. Sifonu piemeklēt nevaru, jo tur ir tāda specifiska ietaise, lai verētu ar vienu grozāmu verķi ērti izlietni aizvērt/atvērt. Turklāt tas viss vēl savienots ar pārlejamo caurumu. Respektīvi daudz specifisku mezglu, kurus es nemaz negribu mainīt.
3. EjTakTu, paldies. Ja saki, ka nepilēs tad būs jāmēģina.
4. h2so4, baltā gofra mani kaut kā tracina. Visur ir kārtīgi cietie savienojumi un atgriezties pie varianta, kas bija vecajā dzīvoklī negribu (tur tieši bija variants ar izlocītu gofru un sanāca ar to cīnīties, aizauga ciet, laida garām, utml.)

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: aaaa ()
Datums: 27/11/2010 22:42

Jebkurš virtuves izlietnes sifons sastāv no ar blīvēm aprīkotiem saskrūvējamiem līkumiem. Te nekas nav jāizgudro - aizbrauc uz Komfortu un piemeklē vajadzīgo. Starp esošo cauruli un izeju droši vien kaut ko var piemeklēt, jo diametri tak visur standarta.

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: E ()
Datums: 27/11/2010 22:57

To caurumu izlietnes apakšā droši vien, ka var aiztaisīt ar kaut kādu standart sifonu, bet kā es iepriekš minēju, tad es to negribu, jo tad es zaudēšu papildus "fīčas" - caurtekas aizvēršanu ar pogu un foršu izņemamu sietiņu.
Nu nekas, pārtaisīšu līkumus tā, lai kādā vienmēr stāvētu ūdens. Gan jau būs labi :)

Re: Bioloģiskā kanalizācija pūš mājā gaisu
Autors: soseds2 ()
Datums: 28/11/2010 22:00

Tas ko E mineja par ficam saucas sifona kaklins, kuriem parasti ir standarta vitnes 1 1/4" un 1 1/2". Sim vitnem var piemeklet gatavu sifonu. Protams nav vainas ari 90'x 4gab kombinacijai, ja nav acu prieksa.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **    **        **  **     ** 
 **     **  **        **   **         **  **     ** 
 **     **  **        **  **          **  **     ** 
 **     **  ******    *****           **  **     ** 
 **     **  **        **  **    **    **  **     ** 
 **     **  **        **   **   **    **  **     ** 
  *******   ********  **    **   ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727