UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
radiatora lielums
Autors: jjjj ()
Datums: 30/11/2010 09:56

vai uz 17 kvadratmetriem radiators 500x1100x22 i pietiekams lai būtu silti?

Re: radiatora lielums
Autors: dzincha ()
Datums: 30/11/2010 11:01

Viss atkarīgs no tā cik karstu šķidrumu gāzīsi iekšā. Ja radiators ir paredzēts malkas katlam vai granulu, tad pietiks. Bet ja konkrēti, tad nokačā no ražotāja kalkulatoru, ievadi turpgaitu/atpakaļgaitu un būs tev jauda ko šis dos ārā un tad jāizvērtē vai ar tiem xxx vatiem pietiks uz xx m2.

Re: radiatora lielums
Autors: DsKs ()
Datums: 30/11/2010 11:25

Pie 77/55 sim radiatoram uzradita razotaja jauda ir 1291w, jeb tava gadijuma tie ir 0,75kw uz 10m2 ... ja viss ir pareizi uzbuvets,nosiltinats,tad japietiek ...

Re: radiatora lielums
Autors: DsKs ()
Datums: 30/11/2010 11:25

75/55 temperaturas

Re: radiatora lielums
Autors: jjjj ()
Datums: 30/11/2010 12:20

pienakoša temperatura vareetu buut 45 graadi kaukur tagat..5ktajaa staavaa dzivoju..ir rakstiits 19-23 kvadraatmetrus apsilda. tam var ticēt? piei temp 65-95 graadi

Re: radiatora lielums
Autors: JanisJanisJanis ()
Datums: 30/11/2010 16:21

Dzīvoklī? Vecajā? Jeb jaunajā projektā? Man vecajā dzīvoklī Imantā RS pārstāvis neļāva likt nekādus regulatorus. Obligāti bija jātaisa apvada līnija. Rezultātā man radiators silta tik tā, cik varēja no ļoti daļējas plūsmas. Es toreiz uzliku 4x vai 5x lielāku radiatoru nekā pēc aprēķiniem bija nepieciešams un rezultāts bija daudz maz ok. Radiatoram sila tikai augšējā daļa. : ) Labāk bija nekā ar veco kalorīferīti.

Re: radiatora lielums
Autors: DsKs ()
Datums: 30/11/2010 16:46

22/500/1100 pie 55/45 gradiem jauda ir 997w ... pie 70/55 ( nedaudz kludijos iepriekseja posta ... vienigais ka pirmo reiz nemu pec RU Kermi un tagad pec jauna vacu Kermi jauniem Thermo X modeliem ) ) ir 1474w ...

Re: radiatora lielums
Autors: z ()
Datums: 30/11/2010 22:22

JanisJanisJanis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dzīvoklī? Vecajā? Jeb jaunajā projektā? Man
> vecajā dzīvoklī Imantā RS pārstāvis neļāva
> likt nekādus regulatorus. Obligāti bija jātaisa
> apvada līnija. Rezultātā man radiators silta
> tik tā, cik varēja no ļoti daļējas plūsmas.
> Es toreiz uzliku 4x vai 5x lielāku radiatoru
> nekā pēc aprēķiniem bija nepieciešams un
> rezultāts bija daudz maz ok. Radiatoram sila
> tikai augšējā daļa. : ) Labāk bija nekā ar
> veco kalorīferīti.


vai tik šis nav tas pats jānis, kurš patstāvīgi piedāvā komfortu pie viņa dārgo automātiku iegādes? laikam jau ar izplatīšanu tik švaki iet, ka tādu automātiku sev dzīvoklī nespēja iegādāties... būtu vismaz kādu latiņu ieguldījis siltumtehnikas un hidrolikas studēšanā, tad ietaupītos naudiņa uz nevajadzīgas sildķermeņu maiņas rēķina un parādītos saprašana, kāpēc RS tādiem pajoliņiem neļauj ar pašdarbību nodarboties...
ir jau pirmie tiesas procesi ierosināti par patvaļīgu daudzdzīvokļu māju siltumapgādes sistēmas balansa izjaukšanu, cerams ka ar laiku tik to skaits pieaugs...

Re: radiatora lielums
Autors: soseds2 ()
Datums: 02/12/2010 19:38

jjj, vel jau nem vera tadus ne mazsvarigus faktorus pie radiatora aprekina: vai ir arsienas, apakseja vai augseja sadale un attiecigi, kura staava dzivoklis, kada apkure utt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********   ********         ** 
  **  **      **     **     **  **     **        ** 
   ****       **     **     **  **     **        ** 
    **        **     ********   ********         ** 
    **        **     **         **         **    ** 
    **        **     **         **         **    ** 
    **        **     **         **          ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727