UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Rx ()
Datums: 10/05/2013 15:31

...jāpiemin, ka palielinot krāsns darba temperatūru, pie maziem radiatoriem, arī zudumi pieaugs, jo savienojošās caurules arī atdod siltumu, pie kam, ja tās ir aiz,iekš sienas, tad nelietderīgi. Jo lielāks radiators, jo ar mazāku temperatūru tajā var uzturēt vēlamo mājas telpu temperatūru. Tāpēc zudumi savienojošās caurulēs ir mazāki nekā ar karstiem, maziem radiatoriem. Pie kam, jo lielāks ūdens daudzums sistēmā, jo retāk ieslēgsies krāsns, ja tā ir ar gāzes apkuri. Lielāks ūdens daudzums sistēmā nav nekas slikts. Enerģija nekur nepazūd, ja jāsilda lielāka ūdens masa.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: MW ()
Datums: 10/05/2013 17:16

To sauc par siltuma inerci, tas ir no teorijas, jo tā lielāka jo labāks mikroklimats telpā. Siltuma inerces problēmas ir karkasa siltinātās ēkās, kurās nav masīvu materiālu sienu.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Datums: 10/05/2013 18:25

Es savulaik liku pēc aprēķina - 1kw uz 10m2 un bija ļoti labi. Tas vai ņemt 22 vai 33 vai 11 ir atkarīgs vairāk no laukuma iespējām. Es izvēlējos 22, jo 11 bija par lieliem un 33 pārāk uz āru no sienas. kw radiatoriem ir norādīti pie pirkšanas.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Gints__ ()
Datums: 10/05/2013 21:25

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es savulaik liku pēc aprēķina - 1kw uz 10m2 un
> bija ļoti labi.
Varu tikai pievienoties, man ir visi varianti, gan 11, gan 22 gan 33 atkarībā no vajadzības, piem, 33 ieliku lielā istabā ar vienu logu, 22 būtu jāliek traki garš vai neadekvāti augsts, attiecīgi 33 bija tieši laikā.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: pip ()
Datums: 11/05/2013 02:54

Cik sheit palasiju. Ka viens necenshas uzturet savu apkures sistemas temperaturu augstaku par 50-55' gradi. Bet dotass siltuma jaudas jau ir dotas ar taaadu domu. Ka ieplustosha temperatura ir 90gradi. Ja apkures sistemas temperatura ir zemaka tad radiatori ir vajadzigi daudz lielaki. Es domaju sho jus esat piemirsushi kas ir ljoti svarigi.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: J ()
Datums: 11/05/2013 09:57

Purmo tabulās ir iespējams ievadīt apkures sistēmas temperatūru un attiecīgi redzēt arī radiatora jaudu. Pie 45C radiators nepieciešams ~3x lielāks nekā pie 80C

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Datums: 11/05/2013 11:34

Radiatoru ražotāju datos ir tabulas pie cik t turpgaitā ir kw. Es protams pēc tām vadījos, aizmirsu tikai to pierakstīt šeit. Bet protams tas ir svarīgs moments, jo īpaši tiem, kuriem nav labu iespēju paaugstināt turpgaitu. Ja nemaldos, tad man bija aprēķins uz 60 grādiem, bet bargās sala dienās varēju palielināt uz 70 un viss bija ok. Bet tas bija sen, tagad grīdas.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: Gints__ ()
Datums: 11/05/2013 14:25

pip Wrote:
-------------------------------------------------------
> Cik sheit palasiju. Ka viens necenshas uzturet
> savu apkures sistemas temperaturu augstaku par
> 50-55' gradi. Bet dotass siltuma jaudas jau ir
> dotas ar taaadu domu. Ka ieplustosha temperatura
> ir 90gradi.
Vismaz Purmo radiatoriem ražotāji ir pietiekami saprātīgi un nesapņo par 90 grādiem, bet varianti ieplūštošai/izplūstošai ir 75/65 vai 70/55. Man priekš rēķina 1kW uz 10m2 pat ziemā pie -25 no katla parasti ārā iet kādi grādi 75-80, bet nu nekad nav bijis tā, ka pa taisno viss iekšā radiatoros, vienmēr kāda puse vai pat vairāk atgaitas jaucās klāt. Pie tam pat ziemā man nekad radiatori nesila pilnīgi visu laiku (ir malkas apkure ar aķi), nemaz nerunājot par to, ka visu laiku es tajos uzturētu 70 grādi turpgaitā. Tas viss protams ļoti lielā mērā ir atkarīgs no siltinājuma, padomju laiku nesiltinātās daudzdzīvokļu mājās, protams, ka nākas uzturēt krietni lielāku temperatūru, lai būtu tās pats siltums istabā.

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: tissot ()
Datums: 11/05/2013 16:45

Ko kāds var pastāstīt par ''siltajām grīdlīstēm'' THERMODUL vai BEST BOARD?

Re: Radiatora lieluma aprēķināšana.
Autors: DsKs ()
Datums: 12/05/2013 10:16

Ielieku aprekinu tabulu,ja reiz kads velas modulet ar padosanas temperaturu + atpakalgaita + telpas temperatura -

[failiem.lv]

atdeves jaudas 11,12,22,33 radiatoriem gan Purmo,Kermi,H&M ir stipri vienadas

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **    **  **    **  ******** 
    **     **     **  **   **    **  **   **       
    **     **     **  **  **      ****    **       
    **     **     **  *****        **     ******   
    **     **     **  **  **       **     **       
    **     **     **  **   **      **     **       
    **      *******   **    **     **     **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727