UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Problēma apkures sistēmā
Autors: Arvis S ()
Datums: 20/12/2010 17:35

Daudzdzīvokļu mājā ievilkta horizontālā apkure.Dzīvoklī apkuri ievilku pats. Apkures sistēmas garums dzīvoklī ir 15,5 metri.Ieejošās kapara caurules diametrs ir 18mm,uz radiatoru 15mm.Izejošās caurules diametrs 15mm,pēdējie seši metri 18mm.Istabu lielums 12 un 16 kvadrātmetri,ir 22 tipa radiatori 1,2m gari.Virtuve 7 kvadrātmetri,ir 22tipa radiators 0,8m garumā.Ļoti liels kwh enerģijas patēriņš.Pie 0,8 m3h ūdens patēriņa kw patēriņš ir no3 līdz 4.Pie minimāla ūdens patēriņa ir liela ienākošā un izejošā ūdens temperatūras starpība,un jo lielāka starpība,jo lielāks enrģijas patēriņš.Kas man ir izdarīts nepareizi.Kur var būt problēma. Iepriekš pateicos par atbildēm. Arvis.

Re: Problēma apkures sistēmā
Autors: soseds2 ()
Datums: 20/12/2010 21:43

Isti nesaprotu! Apkures sistema uz karsta udens? Recirkulacija?

Re: Problēma apkures sistēmā
Autors: Arvis S ()
Datums: 21/12/2010 21:07

Apkures katls atrodas pagrabā.Kāpņu telpā ir stāvvads caur kuru tiek padots karstais ūdens uz katru dzīvokli atsevišķi.Katrā dzīvoklī savs skaitītājs.

Re: Problēma apkures sistēmā
Datums: 28/12/2010 22:53

neierobežo plūsmu un tad šī starpība samazināsies ja tu atgriez atpakaļ vēsāku jo lielāka patēriņa uzskaite. domā!

vienmēr: JusuSantehnikis.lv
meistars - Gunvaldis.

Re: Problēma apkures sistēmā
Autors: elektrikisx ()
Datums: 29/12/2010 11:11

Nesaskatu šeit nekādu problēmu.Ja 3h tiek patērēti 4kw enerģijas,tad mēnesī tas būs 960kw.Man jau gan liekas,ka tas ir diezgan normāli.

Re: Problēma apkures sistēmā
Datums: 29/12/2010 12:57

Sanāk, ja piemēram gribu , lai gāzes katls patērē mažak gāzes, tad man maksimāli jāatgriež visi termoregulatori?
T.I lai ūdens būtu mazāk jāsilda?

Attiecīgi, ja man šī plūsma ir slikta catpakaļnākošā ūdens, tad man lielas jēgas griezt vaļkā visu nav?

Re: Problēma apkures sistēmā
Autors: Valterrs ()
Datums: 31/12/2010 22:43

Arvis S Problēma ir Tevī pašā: ''Daudzdzīvokļu mājā ievilkta horizontālā apkure'', nav tādas horizontālās apkures, ir viencauruļu vai divcauruļu. ''Dzīvoklī apkuri ievilku pats'', apsveicu Mēs paši visu mākam, tātad problēma. ''Ieejošās kapara caurules diametrs ir 18mm,uz radiatoru 15mm''. kur tad ieejošās ir 18mm? Ai, tālāk nav ko rakstīt - pats māku ,pats daru - problēma ir tāda, NEKAS nav skaidri saprotams no tavas PROBLĒMAS

Re: Problēma apkures sistēmā
Autors: dzincha ()
Datums: 01/01/2011 10:35

Ja patēriņš ir liels, tad ir arī pārāk silts un par to ir jāmaksā.
Ja nevar samazināt plūsmu, samazini izejošo katla t un lai plūsma ir atvērta un vēl var apskatīties kādā režīmā strādā cirkulācijas sūknis.
Ja gribas mazāku atšķirību starp turp/atp gaitām, tad sūkni liekam uz max jaudu.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.