UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 16/01/2011 00:02

Es gan sev tādu apkuri negribētu (brālēns apsver pāreju no malkas uz otrabotku, cenšos viņu atrunāt), tomēr zīmīgi, ka skandināvi dzirdēti ēkas energoefektivitāti izsakām litros dīzeļdegvielas uz grīdas kvadrātmetru gadā...

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: Gints_ ()
Datums: 16/01/2011 00:34

Hmmm, man nesen uzlaboja katlu telpu, ielika ~750 l aķi un apkures boileri. Katls jau bija, radiatori jau bija, bet trubas nācās lielā mērā likt katlu telpā pa jaunu. Šis prieks vien kopā izmaksāja gandrīz 1.5 K Ls. Gandrīz 300 Ls aķis un boileris katrs, 500 Ls materiāli (t.sk. jauns izplešanās trauks - vecais par mazu, jauns sūknis - tagad vajag 2, 14 m resnākas kapara caurules (hvz kāds tur diametrs :) ), ntie ventiļi, savienojumi, plastmasas trubas dzeramajam ūdenim utt), ~350 Ls darbs. Kā teica džeki, varējām ņemt jau arī čuguna, būtu bijis lētāk. Vispār biju mazliet šokā, jo par šādu summu sākumā nebiju domājis, bet nu kā ir tā ir.
Katrā ziņā par 2K gan jau ka uztaisīt kaut ko var, bet tad jādomā viss uz lētāko, jo viens puslīdz normāls radiators maksā vismaz 50 ls, katrs kapara trubas gabals, savienojums un ventilis atkal un atkal, pat pieņemot, ka meistaru varbūt var dabūt pa relatīvi lēto. Un tad noteikti vajag visu detalizēti iepriekš ar meistaru sarunāt, sastādīt tāmi, sarēķināt materiālus, piemest vismaz kādus 10% neparedzētiem izdevumiem, jo citādi kā mana pieredze liecina, summa var sanākt krietni lielāka nekā iepriekš gaidīts...

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: slēpnis ()
Datums: 16/01/2011 02:59

Dīzeļdegvielas apkures labums ir tāds, ka to degvielu var liet ne tikai apkures katla deglī ;) :D To ekonomisko efektu arī ir vērts pierēķināt.

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: raihs ()
Datums: 16/01/2011 09:19

slēpnis
Tā kā pats braukāju ar vecu dīzeļnieku(kuram sen vairs nav svarīgi,ko lej iekšā),tad šis plusiņš uzreiz man iepatikās:) Tikai kaut kā neērti bija to pieminēt saistībā ar mājas apkuri:)

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: palsa ()
Datums: 16/01/2011 11:51

Nedošu padomus, bet gan uzvedinošus jautājumus.
Patstāvīgi apdzīvota māja?
Elektrības padeve bez pārtraukumiem?
Logu stāvoklis, siltinājums, vējtveris?...


Māja turpmāk būs pastāvīgi apdzīvota.
Elektrības padeve līdz šim ir bijusi bez pārtraukumiem, izņemot uz pāris stundām vasarā, kad kaut ko remontē.
Logi gan tuvākajā laikā jāmaina. Ir jauni koka parastie logi (ne pakete), bet šur tur pūš garām nedaudz.
Siltināajums ir tikai dēļu apšuvums no ārpuses. Patreiz telpās ir +5C. Mājā neviens nedzīvo. Vējtveris ir.

Ar parasto katlu esmu skatījusies uz Stropuvas tipa (degšana no augšas). Akumulācijas tvertnēm īsti vietas nebūtu..... Gribās, lai atnākot no darba ir silti.... Tāpēc skatos uz granulām - ieber un aizmirsi. Turklāt ziemā 100 Ls mēnesī nav baigā nauda, ja ņem vērāa, ka dzīvoklī dzīvojot ir jāmaksā apmēram tik pat!

Kā ir ar dīzeli kurināt? Cenas takš ceļās. A ar granulām, ja pašvakāk ar naudiņām, kurināšu ar malku.....

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: palsa ()
Datums: 16/01/2011 11:56

Krāsnis..... pagājušo vasaru pati vienu uzmūrēju. Apkārt ķieģeļi, pāri kurtuvei švelleri, uz kuriem sakrauti laukakmeņi. Vēl septembrī gulējām pie atvērta loga... Ir jau labi, bet ja vajag vismaz 3 krāsnis, tad vienas krāsns izmaksas darbs vien ir ap 500 Ls + vēl materiāli. Un jākurina malka x 3 (krāsnis). lABU MŪRNIEKU, KAS UZMŪRĒS KRĀSNI, KA 3 DIENAS TUR SILTUMU JAU ARĪ NAV VIEGLI ATRAST!

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: raihs ()
Datums: 16/01/2011 11:56

Kā jau teicu,par dīzeli būtu vērts sākt domāt tikai pie labi siltinātas mājas. Šis nav tas gadījums.

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: palsa ()
Datums: 16/01/2011 12:16

Kādas ir atsauksmes par granulu katlu : GALMET EKO GT-KWP 12 R . It kā esmu lasījusi, ka Polijā ražotie ir štruntīgi, bet varbūt ne visi, un kādam lietošanā ir arī kāds labs poļu katls? Cenas mīlīgākas....

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: dzincha ()
Datums: 16/01/2011 13:06

Nu vēl varētu kāds cirkulācijas sūknis nosprāgt, palaidējs, soft starts, kontrolieris. Siltummainī nav kam nosprāgt, vēl ir kaut kāds zils filtrs.
Ja arī kaut kas no ši saraksta iziet no ierindas - izmaksas nav trīsciparos mērāmas, bet var jau gadīties, ka tantukam x nomainīja ss jo cirkulācijas sūknis aizgāja ciet.
Granulas var iebērt uz pāris dienām un aizmirst, bet pēc tam jāpapildina un vēl jātīra pats katls un kaut kad jau skurstens arī.
Ja man būtu jāizvēlas es izvēlētos zemes ss, šiem m2 iespējams ne, bet uz kādiem 120 jau var domāt par to. Uz 80m2 laikam 2 gaisa ss, bet cik jaudīgus, ir atkarīgs no siltuma zudumiem.
Bet ja šie atkristu, tad malkas katls ar ķegumiem. Kārtīgi sakurini un uz 2 dienām miers, it sevišķi ja ir savs mežš.
Reku salīdzinājums par apkures veidiem:
[www.gribumaju.lv]

Un kā redzam ar malku sanāk vairāk kā 2x lētāk kurināt nekā ar granulām, tā kā domājam līdzi, lai nākotnē nebūtu jānožēlo izvēle.

Re: Lūdzu padomu par apkuri!
Autors: dzincha ()
Datums: 16/01/2011 13:11

reku vēl pāris kalkulatori objektivitātei:
[www.siltumnieks.lv]
[www.aquajazz.lv]

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********    *******   **    **  **     ** 
 ***   ***  **     **  **     **  ***   **  **     ** 
 **** ****  **     **  **     **  ****  **  **     ** 
 ** *** **  ********    ********  ** ** **  **     ** 
 **     **  **     **         **  **  ****  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **   ***  **     ** 
 **     **  ********    *******   **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727