UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
siltā grīda vannas istabā
Autors: jan ()
Datums: 09/02/2011 11:35

man viens meistars ar putām uz lūpām apgalvo, ka mierīgi var likt uz siltās grīdas paklāja visparastāko reģipsi un tam pa virsu flīzēt grīdas flīzes. es, protams, no celtniecības neko nesaprotu, bet man liekas, ka tas reģipsis zem flīzēm sadrups un savilsies ar mitrumu.

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: amatniecins ()
Datums: 09/02/2011 12:08

DAŽI PIEMĒRI SILTAJĀM GRĪDĀM - [varupats.lv]

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: nokijs ()
Datums: 09/02/2011 12:49

Nu galīgi taisnība nebūs, jo paklājs paredzēts ieklāšanai zem flīzēm, nevis zem reģipša vai kāda cita materiāla.
Lai nedaudz ieekonomētu var veikt nedaudz savādāku ieklāšanu. Ņemt nevis paklāju, bet gan kabeli. Uz melnās grīdas, ja piemēram apakšā ir koka pārsegums, ieklāj grīdas reģipsi, tad reģipsī frēzē ligzdas kabeļa montāžai, kuras pēc kabeļa ieklāšanas aizlej ar izlīdzinošo sastāvu vai aiztaisa ar flīžu līmi. Tad flīzē pa virsu.
Ja runājam par hidroizolāciju, tad to var likt un var nelikt. Jo cementa bāzes flīžu līmes kā arī pašas flīzes ir ūdensnecaurlaidīgas. Un lai tām cauri kaut kas izkļūtu, tad nu ļoti jāmērcē.
Vismaz pašiem praksē tādi risinājumi ir pielietoti. Varu pat foto aizsūtīt.

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: aigarello ()
Datums: 09/02/2011 13:27

Varbūt ne visparastāko rigipsi, bet gan speciālo grīdas rigipsi var droši likt !
Jautājums varbūt tikai par to KĀ tu liksi to virsū paklājam ?

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: aaaa ()
Datums: 09/02/2011 14:00

Regjipsis ir pati labaka pamatne flizeshanai, bet nu apsildes kabelis jaliek virs regjipsha, tur nu vispar nav ko apspriest. Par flizhu udensnecaurlaidibu - pilnigs sviests. Flizem ne, bet flizhu shuvem udens iet cauri nevis lenam, bet vienkarshi tek. Hidroizolacija ir absoluti obligata, 2 kartas ar armejumu sturos, gridas/sienas salaidumvietas utt. Neklausi stastiem - "man ta ir uztaisits un viss turas". Ko tas nozime?, kapec apzinati jataisa nepareizi. Tam kam uztaisits, vai tad vinjsh ir redzejis, kads tas regjipsis izskatas zem tam flizem? Un kur nu vel vannasistaba, kur udens uz gridas ir normala paradiba.

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: h2so4 ()
Datums: 09/02/2011 16:15

njā, ntas par flīžu ūdensnecaurlaidīgumu, kā jau aaa pareizi teica ir bulšits.caur šuvēm iet kā caur sietu, tas ir redzēts un labots daudz reižu. un tas ,ka kaut kur kaut kas ir nosmērēts zilā krāsā ,arī neko bieži vien neko nedod, ja viss nav izdarīts pēc tabulām:D

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: v_t ()
Datums: 09/02/2011 16:39

aaaa
nu nezinu... man vannas istabā normāla parādība ir sausa grīda. ja kaut kas nopil vai kā savādāk, tad tas tiek saslaucīts vai siltā grīda pati izžāvē.
flīzēts uz reģipša.
savas līdzšinējās dzīves laikā ne reizes nav nācies vannas istabu pārvērst par baseinu vai akvāriju. jāievēro tikai daži elementāri noteikumi. tāpēc netaisīju arī trapu un hidroizolāciju. nu ja būtu hidroizolācija, tad būtu jābūvē arī dambis pie sliekšņa vai kāpņu galā.

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: aaaa ()
Datums: 09/02/2011 17:03

Vannene ir sausa pie nosacijuma, ja majas nav mazi berni :) Tas ta, no pieredzes.

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: Didims ()
Datums: 09/02/2011 21:21

Man sagadījās, ka pēc apmēram 1/2 gada pavisam normālas ekspluatācijas ieplaisāja ūdens ventiļa korpuss un savienojumā sāka laist garām, a krāns iekšā apšūtā iebūvējamā poda kastē, zem vāciņa ... Pie vannasistabas sliekšņa vienā brīdī parādījās mitrums, nākošā dienā vairāk u.t.t. Pirmās dienas nevarēja saprast no kurienes tas ūdens, bija doma arī, ka bērni sašļakstījuši aiz vannas un pa flīžu šuvēm sasūcies. Kad sāka tecēt vairāk, peļķe parādījās arī pie poda un tad jau atradu, kur problēma. A tā, sūcās tur pa biškiņam un no malas neko pat namanīja. Pateicoties hidroizolācijai, tas viss palika puslīdz virspusē, tikai pa flīžu līmes starpām pārtecēja pāri vannasiztabai.
Es jau nesaku, ka visiem tagad jābaidās par krānu plīšanu. Bet nu tās normas un rekomendācijas jau uz kaut kā [negatīvās] pieredzes balstoties ir izdomātas.

Re: siltā grīda vannas istabā
Autors: amatniecins ()
Datums: 10/02/2011 10:17

Bet kādēļ obligāti jāliek tas rigipsis, kāpēc nevar nobetonēt kārtiņu ar betona klonu



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ******   ********   ********  **      ** 
 **        **    **  **     **  **    **  **  **  ** 
 **        **        **     **      **    **  **  ** 
 ******    **        ********      **     **  **  ** 
 **        **        **           **      **  **  ** 
 **        **    **  **           **      **  **  ** 
 ********   ******   **           **       ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727