UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Manolo33 ()
Datums: 08/03/2011 13:56

Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā

Vai šādi var?

Ja nē tad kāpēc.
Attālums līdz ēkai 7m

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 08/03/2011 15:18

Kādreiz tā arī darīja. Esmu redzējis pagalmus, kam pāri notīta truba gluži kā no TEC2 uz Pļavniekiem un Salaspili. Par ieraktām atkal atminos zīmējumu uz Dadža vāka un tekstu: "Un visur, kur Pelnrušķīte gāja, uzziedēja puķes!" "Tur bija siltumtrase, vecmāmiņ!"
Mūsdienās puķes tik koši neziedētu:
[www.thecannongroup.com]

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Jurgis ()
Datums: 08/03/2011 15:53

Zinu cilvēkus kas ar bīj tā izdomājuši sevi spīdzināt, bet beigās tomēr padevās un iebūvēja apkuri mājā.

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: aaaa ()
Datums: 08/03/2011 16:13

Man te tāds vācu apkures žurnāls pieklīda, tur firma reklamēja savas "sildbūdiņas" - tipa šķūnītis ar katlu, aķi, automātiku, skursteni un visu citu nepieciešamo tiek atvests, nolikts uz sagatavota pamata un savienotas trubas un vadi uz māju. Viss.
Man tāds variants arī ļoti labi patiktu, ja liktu malkas apkuri ar visiem pribambasiem noteikti apsvērtu iespēju apkuri nodalīt no mājas. Drošāk, tīrāk, gan nedaudz neērtāk, bet pēc malkas tāpat jāiet, tā pati mājās nenāks.

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Manolo33 ()
Datums: 08/03/2011 16:23

1) Nu ja saskaita to 15-20m3, kas jānes uz māju
2) Tā kā tā ir jaunbūve tad izmaksas uz skursteni samazinās
(īsāks + vienkāršāka jumta konstrukcija)
3) Tīrība mājās

(-) Mīnusi

Siltumzudumi pa trasi, pie kam pienesot malku, virinot durvis arī ir siltumzudumi ;)

staigāšana 7m attālumā uz kurināšanu

Nu vienīgi, ka pie -35 kaut kas neaizsalst ;)

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 08/03/2011 16:37

Lokā starp katlu un akumulatoru vajadzētu gan vismaz 36% propilēnglikola šķīdumu:
[en.wikipedia.org]

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Rx ()
Datums: 08/03/2011 16:57

Malkas gāzu ģenerācijas katla gadījumā akumulators ir lieks. Šis katls jau strāda mazjaudas nepārtrauktā režīmā un nav tam liekas jaudas, ko vajadzētu uzkrāt . Kurēšanās ilgums ar vienu pielādi ir salīdzinoši liels. Akumulatoru liek tāpēc, lai īsā laikā sakarsētu to un ilgā laikā izmantotu.

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Gints_ ()
Datums: 08/03/2011 17:36

Oj man ir malkas katls, gan parastais. Ja man katru reizi, kad jāpiemet malka (max ik pa 1 h, ja kārtīgi kurina) būtu jāiet ārā -20 grādos es būtu afigenno neapmierināts. Es jau tagad sanesu malku garažā priekš nedēļas, no kuras ir durvis uz katlu telpu, lai nav katru vakaru pārrodoties mājā tumsā, aukstumā un drēgnumā jālien ārā. Tagad čībās izeju, paveru durvis, paņemu klēpīti un ienesu iekšā :)

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: aaaa ()
Datums: 08/03/2011 18:44

Rx: Tu tiešām esi pārliecināts, ka gāzģenerācijas katliem ir ilgdegšanas režīms? Es kā reiz sapratu, ka tieši pretēji - tie ir katli ar vislielāko siltumatdevi laikā no kg malkas, resp., tiem nav smacēšanas režīma, tie vai nu deg uz pilnu klapi, vai nedeg nemaz, tāpēc gāzģenerācijas katli nekur netiek uzstādīti tāpat, bet tikai un vienīgi komplektā ar siltuma akumulatoru. Varbūt es kaut ko esmu palaidis garām.

Re: Malkas gāzu katls šķūnī pie malkas + akumulatori mājā
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 08/03/2011 19:20

Es arī esmu lasījis, ka priekš malkas auto sastrēgums ir nāve - vai nu jāslāpē, vai jāturpina brakt par katru cenu, kā to reiz darīja populāra aktrise:
[estb.msn.com]

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **   ******    **     **  **    ** 
  **  **         **  **    **   ***   ***  **   **  
   ****          **  **         **** ****  **  **   
    **           **  **   ****  ** *** **  *****    
    **     **    **  **    **   **     **  **  **   
    **     **    **  **    **   **     **  **   **  
    **      ******    ******    **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727