UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 24/03/2011 10:21

Esmu izlēmis būvēt 1stāvu māju. Jautājums cik garu skursteni vajag malkas apkures katlam?
Katlu ražotāji savās dokumentācijās min 8 - 10m minimālais garums. Tā neko sev - neliels skurstenītis - 3 stāvu mājas augstumā. Bez tam ļoti gara brīvstāvošā daļa iznak. Bet cik 1stāvu mājas ir redzētas dzīvē - nekur tādi mega veidojumi nav manīti...

Sākotnēji apsvēru variantu apkurei izmantot akmeņogles, tomēr parēķināju ka malka iznāk lētāk. Man iznāca ka pa 100 ls var nopirkt 6000000 Kcal akmeņogļu gadījumā, un apmēram 8000000 Kcal malkas gadījumā.

Ja kurinātu ar oglēm katla izvēle skaidra - čuguna katls piemēram viadrus u22.
Malkas gadījumā viss paliek sarežģītāks... Tā kā malkai sadegot liesmu garums ir paliels, tad ir pamatotas aizdomas ka liela daļa siltums aiziet skurstenī un čuguna katla lietderības koeficients kurinot ar malku ir stipri zem ražotāja solītajiem 70%. Bez tam vērojot viadrus katlu darbībā laukos, truba kas savieno katlu ar skursteni uzkarst pamatīgi - savi 200 - 300 grādi vismaz.

Atradu šādu [www.omulis.lv] VIENYBE 20 M Solītais lietderības koeficients par 10% labāks kā čuguna, bet cena arī lielāka. Nez cik mazāks būs malkas patēriņš realitātē salīdzinot ar čuguna katlu....
Vēl aprakstos ir minēts ka tērauda katlam vajag lietot 4gaitas vārstu. Esmu tasījis sistēmu ar termovārstu, akumulatoru, diviem cirkulācijas sūkņiem čuguna katlam. Vai tāds slēgums der arī tērauda?

Vēl atradu šādu brīnumu [www.viadrus.cz][loadData]=1&itemKey=en_13 (viadrus Hefaistos P1) Čugunnieks ar apakšējo sadegšanas kameru. Sola lietderības koeficientu 90%! Gan jau ka būs ilgmūžīgāks par tērauda, bet nu cena, cena ~2000 ls.... Bez tam arī tāds sīkums kā svars - gandrīz 600 kg. Kā lai tādu zvēru dabū mājās iekšā - gandrīz vai jāliek ar celtni pirms pārsegumu likšanas....




Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: vlp ()
Datums: 24/03/2011 11:07

Kas Tev traucē uzkrāmēt normālu ķieģeļu krāsni?

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: aae ()
Datums: 24/03/2011 11:48

Par skursteņa garumu - man ir 7m (vienu sezonu bija 6.5, nebija gala posms uzlikts) ar ņeržas čaulu, viss strādā bez problēmām. Subjektīvi liekas, ka ietu arī ar 6 vai pat 5 metriem. Darbojas Vienybes katls no tiem pašiem linkā norādītājiem pārdevējiem.

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 24/03/2011 14:16

Es, protams, par krāsni;
Neatkarīgi no krāsns, skursteni taisi mūsdienīgu (siltinātu):
[www.building.lv]

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: aae ()
Datums: 24/03/2011 14:23

Krāsns jau īsti nav alternatīva centrālapkurei, siltumu pa tālākām telpām un siltām grīdām nesadalīsi... vai arī tika domāta kāda īpaša krāsns ar centrālapkures funkciju?

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 24/03/2011 14:29

Viss atkarīgs no plānojuma
[www.viss.lv]
Tomēr man grūti iedomāties racionālus iemeslus tādai vienģimenes mājas platībai, kuru nevarētu apkurināt ar 2 krāsnīm.

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: aae ()
Datums: 24/03/2011 14:46

Piem silta vannasistaba nebūtu racionāla prasība? Neminot dažādas citas telpas un palīgtelpas. Iespējams vajadzēs vairāk kā 2 krāsnis, vai arī viss mājas plānojums būs pakārtots krāsnīm. Ok, diskusiju turpināt nav lietderīgi, katram savas prasības un viedoklis par komfortu un apkures tehnoloģijām.

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: Dzindzis ()
Datums: 24/03/2011 14:49

Krāsnis jau sen vairs nerullē ja nu vienīgi ka dekora elements. Jaliek ir katls/kamīns ar centrālapkuri. Centrālapkure ar gaisa cirkulāciju ari diez ko laba nav.Skursteni domāju pietiks ari 5m-6m man pirtij tads stav. Bet viennozimigi vajadzīga ir vai nu skurstenis ar dubulto oderi vai ari ņeržas čaula ķieģeļa skurstenī.

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: slēpnis ()
Datums: 24/03/2011 15:48

Trešo gadu ekspluatēju parastu ķieģeļu skursteni ar atmos malkas katlu. Pirms tam tas skurstenis tika ~20 gadus darbināts gan ar oglēm, gan malku ar sazin kādu katlu, nekad netiku redzējis un interesējies. Tad tika ievilkta gāze un nākamos 25 gadus tika darbināts tikai uz to pa citu dūmeju. Tad es sadomāju atkal ielikt malkas katlu. Tikai noārdīju augšējo metru, kas bija apdrupis un īsti kopā neturējās un piemūrēju vēl kādus 4 metrus, jo nāca vēl viens stāvs klāt. Varbūt arī kādreiz vajadzēs likt iekšā čaulu, bet pagaidām nejūtu vajadzību. Nekas cauri nesūcas.

Re: Malkas katla izvēle un skurstenis vienstāvu mājai
Autors: Ronalds_ ()
Datums: 24/03/2011 17:27

Krāsns netiek apskatīta kā variants!

Trūkumu tai ir vairāk kā sunim blusu. Galvenais - ja mājā ir 2 krāsnis, tas ir jānes malka un jākurina 2 vietās! Bez tam krāsns aizņem daudz vietas un neneodoršina pietiekamu siltuminerci lai aukstā laikā nebūtu jākurina vismaz 2x dienā. Kādi plusi? Izmaksas? Bet ja jābūvē 2 krāsnis, 2 skursteņi - nekas tur īpaši lētāk nesanāk.

Esmu izlēmis ka būs malkas centrālapkures katls + siltuma akumulators. Vēl domāju par to vai likt radiatorus vai siltās grīdas. Izmaksas apmēram līdzīgas. Bet kas labāk - te domas dalās - neesmu dzīvojis telpās ar siltajām grīdām - grūti spriest vai patiks ka kājas visu laiku sildās.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **   ******   **     **   ******    ******   
 **  **  **  **    **  **     **  **    **  **    **  
 **  **  **  **        **     **  **        **        
 **  **  **  **        **     **  **        **   **** 
 **  **  **  **        **     **  **        **    **  
 **  **  **  **    **  **     **  **    **  **    **  
  ***  ***    ******    *******    ******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727