UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
mājas elektoievades shēma
Autors: Alvisss ()
Datums: 28/03/2011 14:19

Joprojām cīnos ap lauku mājas elektrotīkla sakārtošanu. Vairāk to patreiz daru teorētiski, jo vēlos saprast kas un kā?!
Dzīvoklim elektrību sataisīju, saliku un viss strādā jau gadus, bet tur bija vienkāršāk, ievads dzīvoklī jau bija, vajadzēja tik papildināt skapi ar jauniem automātiem.
Šeit jānomaina vecā. Principāli viss jau paliek kā līdz šim, tikai kūstošo korķu vietā būs automātiskie, bet kā jaunums būs automātu skapis.
Tātad - šī shēma ir ok un vīrs no LE, kad atbrauks plombēt, irst mani nepasūtīs?

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 28/03/2011 14:42

Ieteiktu sarunāt ar šamiem:
1) no staba taisīt ievadu pa zemi;
2) pirms vai pēc skaitītāja, bet ja ienāk pa gaisu, tad bēniņu ievadā ielikt dzirksteļstarpas pārsprieguma izlādētājus.
Citādi no kaimiņiem esmu dzirdējis stāstus, ka pērkona laikā no sadales kārbiņām zilas dzirksteles lido...

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: Alvisss ()
Datums: 28/03/2011 14:59

principā šī shēma ir pagaidu, jo, kad runāju ar LE pārstāvi, šamējais teica, ka līnijai ir paredzēta rekontrukcija šovasar, un tad viņi nomainīšot i trīsstabu pie mājas (līnija tieši pie mājas met līkumu) pret divstabi un iznesīs skaitītāju ārā pie staba. Man būs jāizrok tranšeja un jāiegulda kabelis no mājas līdz stabam (~10m). tad arī ievads būs pa zemi. Bet tā kā man ir gana rūkta pieredze ar "pagaidu" risinājumiem, tad labāk uztaisu normāli, lai var gaidīt ilgāk.
A kas pa vellu ir: dzirksteļstarpas pārsprieguma izlādētājus. Ja es to nocitēšu elektriķim, viņs sapratīs ko es vēlos?

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 28/03/2011 15:16

Elektriķis var arī nezināt. Pilsētās un ciematos, kur kabeļi pienāk caur zemi, nekas tāds nav jālieto. Laukos atkal nevienam nav naudas, tomēr, kā jau teicu, dzirksteles lec ne pa jokam. Padomju laikā mēdza būt kautkādi gareni 20 kV līnijās.
Man ir ABB, kautkas līdzīgs šitam:
[www.energoportal.ru]
Prasts gan (iekšā divas vara plāksnes ar šķirbu starpā), tomēr maksāja ap 30 Ls gabalā (katrai fāzei viens).
Šādas dzirksteļspraugas laikam skaitījās B grupa. Veikalos vairāk atrodami citādi:
C grupa ir uz pusvadītājiem. Kaut esmu mācījies elektroniku, tomēr neuzticos;
D atvieno patērētāju, bet tad neder, jo lādiņam jālauj caur kaut ko izlādēties.

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: Didzisp ()
Datums: 28/03/2011 18:02

Alvisss, nedari muļķības un netērē bezjēgā naudu Nafig Tev jārok grāvis un jāpērk kabelis. Ja Latvenergo grib skaitītāju iznest no mājas, lai visu paši dara :) Man māja skaitās pilsētā, bet pēdejais stabs patālu no mājas pļavā. Kad atnāca Latvenergo meistari lai pārliktu skaitītāju ārpus mājas, tad tā i teicu, ka es jau nu neko netaisos par savu naudu pārbūvēt, ziemā par elektrību nemaksāšu un pa sniegu līdz skaitītājam nebridīšu. Veči nosmējās un atstāja skaitītāju mājas priekšnamā kā bija. Pagaidām uzliec kasti ar automātiem un atstāj veco ievadu ar pikolo parasto drošinātāju un skaitītāju. Lai tak Latvenergo paši to kabeli rok un par to maksā. Vienkārši viņi ķer uz muļķi lētticīgus klientus :)
Skapī nav vajadzības pēc kopējā drošinātāja. Pilnīgi pietiek ar automātu pirms skaitītāja. Ja būs 20A, tad liec kādu klasi gribi, vienalga izsitīs visus automātus un ja to mazāk, tad mazāk būs sievai jāstāsta ko ieslēgt :)

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: paskars ()
Datums: 28/03/2011 18:59

Nu redz Alvisss, panākot pretī ar savu kabeli, cer nākošajā vasarā tikt pie visām 3 fāzēm.
Bet pagaidām es ieteiktu no gaisa ievada gar mājas ārējo sienu novilkt kabeli līdz skaitītājam un tur uzlikt to ievada aizsargslēdzi C20 jeb tā saukto pikolo. Un tad jau tālāk skaitītājs un grupu aizsargslēdži.
Ieteiktu tagad jau taisot remontu paredzēt vietu, pa kuru nākotnē tiks pievilkts jaunais 3 fāzu kabelis no zemes ievada līdz grupu sadalnei. Savādāk viss smukais remonts kaķim zem astes.
Tie vecie pikolo bēniņos ir viena bīstama lieta. Pagājušajā vasarā vienai paziņai gandrīz māja šitā nosvila. Vasarā bēniņos ir nenormāli augsta temperatūra. Pikolo pēdējo reizi bija noblombēts kādus 20 gadus atpakaļ un tā tur augšā neviens nelīda skatīties. Bija pagadījusies kāda lielāka slodzīte, bet līdz atļautajiem 20A. Nu a tur viss vecs un aprūsējis. Līdz ar visu pikolo sāka karst un arī gruzdēt jumta konstrukcijas. Tas jau viss bija noticis labu laiku un arī zibinājās elektrība. Labi, ka saimnieki izdomāja uzkāpt un paskatīties, kāpēc zibinās. A savādāk...
A tagad, kad pikolo ir zemē - viss ir drošs un redzams.

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: Didzisp ()
Datums: 28/03/2011 19:45

Ja doma dabūt trīs fāzes, tad cita lieta. Tad viss jādara maksimāli lai līdz skaitītāja skpim Latvenergo elektriķi novilktu visas trīs fāzes :) Tur daudz nosaka cilvēcīgais kontakts. Man muterīte pirms gadiem desmit kārtīgi pabaroja elektriķus, kuri pārvilka visas līnijs laukos, un tie uzvilka līdz majai visas trīs fāzes. Tur gan tālu nebija, bet nu ja jāiet oficiālais ceļš, tad paši zinat, cik tas maksā. Ir vērts večiem uzmest uz ķepu lai to kabeli novelk. Viņiem jau tā tīrā haltūra uz Latvenergo rēķina.
Par pikolo drošinātājiem mājas bēniņos sava taisnība ir. Kad notika elektrifikācija ar iļjiča lampiņām, tad tak jaudīgu patērētāju nebija. Mājai pietika ar 6A drošinātājiem, bet tagad 6A stāv datora barblokā :)

Re: mājas elektoievades shēma
Autors: elviss22 ()
Datums: 24/05/2018 22:36

Varbūt šie var palīdzēt : [efekta.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **        ***   **  **     **   **  **   **     ** 
 **        ****  **  **     **    ****    **     ** 
 ******    ** ** **  **     **     **     ********* 
 **        **  ****  **     **     **     **     ** 
 **        **   ***  **     **     **     **     ** 
 ********  **    **   *******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727