UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Padoms par Google PowerMeter
Autors: JanisJanis ()
Datums: 19/04/2011 16:12

Sveiciens Inženieriem,

Gribēju apvaicāties Jūsu skatījumu un komentārus par Google PowerMeter programmu(web lapu). Cik npoderīga tā būtu ēkas īpāsnieka ikdienā?

Info par Google te: [www.youtube.com]

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/04/2011 16:27

Kāda HW to mērīs?

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: JanisJanis ()
Datums: 19/04/2011 16:55

Vai nu Latvenergo skaitītājs vai Wattson (DIYKYOTO) tipa ierīce ar elektromagnētiksjaiem sensoriem. Pagaidām man principa un idejas novērtējums interesē. Cik kurš būtu gatavs tādā pasākumā naudu investēt?

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: Martini ()
Datums: 19/04/2011 21:49

Izskatās, ka tur vajag "gudro" elektrības skaitītāju... kas laikam uploado info Latvenergo un google pēc tam no turienes paņem. Vai kaut kā tamlīdzīgi...

Varbūt ir kāds zinošāks šajos jautājumos?

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: gam ()
Datums: 20/04/2011 10:33

manuprat, tiri sadziviskam -majsaimniecibu vajadzibam bezjedziga lieta. pat youtube ir video ar padodiju par so.. katram ir skaidrs, ka vislabakais taupisanas veids ir izslegt. un ko ar so var secinat, ka konkreta laika posma kaut ko aizmirsam izslegt un tapec nakamreiz uz to japievers uzmaniba?!tiri uz audzinasanu tnddeta prece.. to pasu var panakt ari ar saviem spekiem :) IMHO

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: JanisJanis ()
Datums: 28/04/2011 20:32

Vai laba ideja ir pārslēgt trauku mazgājamo mašīnu pie siltā ūdens?

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: EjTakTu ()
Datums: 28/04/2011 20:48

Atkarībā no tā, kādas ir šī siltā ūdens izmaksas.

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 28/04/2011 21:46

Vajadzētu būt vērts, vai gan citādi vairums ļaužu lietotu katras pilsētas "Siltuma" pakalpojumus (jo Latvenergo taču ir prakiski katram).

Re: Padoms par Google PowerMeter
Autors: paskars ()
Datums: 28/04/2011 22:30

Es pat nezinu, kā sanāktu izdevīgāk. Ja tas siltais ūdens tiek taisīts ar gāzes katlu, siltumsūkni vai saules kolektoru, tad var būt.
Man jau liekas, ka pilsētas karsto ūdeni cilvēki lieto vairāk pieraduma pēc un nevēlas vai nevar veikt kapitālieguldījumus sistēmas pārbūvē. Trūkst arī elektriskās jaudas dzīvokļos, lai visi saliktu elektriskos ūdens sildītājus.
Man Jelgavā sanāk maksāt Ls 3,50 par karstā ūdens m3 uzsildīšanu. Ja patērēju vidēji 3 m3 karstā ūdens mēnesī, pieskaitot klāt zudumus mājā un cirkulāciju ~ Ls 10, kopā sanāk ap Ls 22. Man jau liekas, ka šo pašu ūdens daudzumu tikpat labi var sildīt ar boileri par tādu pašu vai mazāku summu.
Vienīgais jautājums ir par to, ka trauku mašīnai jāatrodas pavisam tuvu karstā ūdens sildītājam, vai arī jābūt recirkulācijas sistēmai līdz pašai trauķenei. Savādāk jau sanāk, kamēr atnāk karstais ūdens, tikmēr trauķene jau ir uzpildījusies.
Man gan sen atpakaļ bija veļas automāts Vjatka, kas darbojās arī uz karsto ūdeni. Bet tolaik biju pārāk mazs, lai domātu par tādām lietām un karstajam ūdenim tajos laikos arī skaitītāju nebija.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  ********   ********  
 **     **  **        ***   ***  **     **  **     ** 
 **     **  **        **** ****  **     **  **     ** 
 **     **  ******    ** *** **  ********   ********  
 **     **  **        **     **  **     **  **        
 **     **  **        **     **  **     **  **        
  *******   ********  **     **  ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727