UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 31/07/2011 13:13

Tas mūrītis ir vecs, bet perfektā stāvoklī, un tādēļ man gribētos, lai viņš ir karsts, kāds viņš nekad nav bijis, savos 60 pastāvēšanas gados. Tāds pasilts, kad 60 - tajos kurināja plīti visu laiku.

Re: plīts nojaukta
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 31/07/2011 19:30

Cilāsies kurtuves/krāsns iekšējā čaula attiecībā pret ārējo, jo iekšējā karsīs vairāk. Iekšējā jātaisa no šamota ar plānām šuvēm un atbilstošām javām, ārējo var no jebkuriem pilniem ķieģeļiem un sienu mūrēšanas javas (jo ārējā pēc noteikumiem nedrīkst karst vairāk par 80°C), piemēram:
[www.stroiteli.info]
Neredzu būtisku vajadzību biezināt kurtuves iekšējo sienu vairāk kā ķieģeļa/plāksnes biezums 5 ... 6.5 cm. No ķieģeļiem netaisi, ja vien tie jau Tev nav sagādāti, taisi no plāksnēm, maksā (rēķinot nevis gabalos, bet uz svaru vai tilpumu) tikpat, cik ķieģeļi, bet iespēju daudz vairāk.

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 31/07/2011 19:50

Sorry.Tajā bildē ir 2 veidu ķieģeļi. Tāpēc jau es runāju par viena veida ķieģeļiem, lai nebūtu to problēmu. Man ir šamota ķieģeļi. Kāds 100. Varētu pietikt.
Pajdies! Tās plāksnes noderēs augšai.

Nu man jau tā kurtuves ārmala, reizē būs arī tās krāsns siena. Varēs apdedzināties bērni?
Galvenā problēma, ka kurtuves daļa vairāk cilāsies, nekā lejā ejošo dūmu eja.

Re: plīts nojaukta
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 31/07/2011 21:01

Nesaprotu par vienu ķieģeļu veidu. Ārējam šamots nav ne racionāli, ne manuprāt smuki. Noliec šamota atlikumu šķūnī, bet ārējai nopērc lētāko parasto ķieģeli.
Teorētiski ārējās čaulas vienmērīgu silšanu jāvar regulēt ar iekšējās čaulas biezumu.

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 01/08/2011 09:45

Tā doma taisīt visu no šamota man kautkad radās izmēru dēļ. Tur kāda puscentimetra starpība ar parastajiem. Tā, ka pāriet no vieniem uz otriem nevar. Nu un gribētu netaisīt ārējo čaulu... Ja es visur lieku plakaniski.... stabilitātes dēļ. Ja nav ārējā apvalka, tad arī šķirbas pēc gadiem varēs pielabot.Labi, ka pateici par plāksnēm. Augšā noteiktu vajadzēs un ievadā.

Re: plīts nojaukta
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/08/2011 10:07

Atceries tikai, ka šuves biezums parastajiem 1+ cm, kamēr šamota neiesaka vairāk par 2 mm (kas ne vienmēr izdodas). Šamotnieki atšķirībā no parastajiem pieejami gan mazākos izmēros (22 x 11 cm), gan lielākos:


Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 01/08/2011 10:21

Paldies! Ja jau Tu esi tāds profs, iesaki ko darīt lauku mājā, kur gāžas skurstenis? Esmu savā mūžā aizmūrējis tikai vienu durrvju aili un uzmūrējis vienu pazemes bunduli notekūdeņiem. Tie keramiskie dārgi, bet tie izolētie skārda, kā teica pārdevējs, ja deg sodrēji, tad vairs nav izolētie...
Nu, bet kad paskatos uz to skursteni pie Matīsa tirgus vai uz Lāčplēša ielas pie dzelzceļa, tad liekas, ka katra veča goda lietai vajadzētu būt tikt galā ar 7 m skursteni.

Re: plīts nojaukta
Autors: . ()
Datums: 01/08/2011 13:57

.

Re: plīts nojaukta
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 01/08/2011 16:41

Skatoties, cik liela daļa no tā skursteņa brūk. Ja tikai virs jumta, tad atjauno to pašu. Bet, ja skarta arī bēniņu daļa, tad tomēr ieteiktu pirkt izolēto keramikas. Ja jau dzīvojam mūsdienās, jāizmanto mūsdienu iespējas. Manuprāt nav viņi nemaz tik dārgi (klasiskā skursteņa ķieģeļi un java taču arī nav par velti), salikt tādu dūmeni var jebkurš ar taisnām rokām, nav obligāti pirkt komplektā nākošo vati - var pats liekt piemērota izmēra ugunsdrošās vates plāksnes, nav obligāti likt moduļbloku - @#$%&.lv apvalku mūrēja no gāzbetona, es esmu mūrējis no 20 x 10 cm klinkera ķieģelīšiem:
[www.failiem.lv]

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 01/08/2011 17:29

Viss brūk. Turās tikai uz 1,5 cm bieza sprunguļa, kas domāts skaidu naglošaai. Jau kādus 100 gadus.Augšā. Nopietni. Tur ir kādi 100 kg spēks, kuru tās 2 cara laika kaltās naglas iztur. Tāda jau tā māja ir, kādu nopirkām pirms 30 gadiem.
Paldies. Mēģināšu.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   ********   **     **  ********  
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ******    ********   **     **  **     **  ********  
 **        **         **     **  **     **  **        
 **        **         **     **  **     **  **        
 ********  **         ********    *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727