UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 29/07/2011 22:16

Plīts nojaukta. Metāla krāsniņa tās vietā, nevar sasildīt mūrīti un nevelk. Jāmūrē ķieģeļu kurtuve. Vai nav kāds to jau darījis? Varbūt kāda laba pieredze, secinājumi? Esmu redzējis bildēs, ka citi tā izdarījuši.

Re: plīts nojaukta
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 29/07/2011 22:44

Vasarā, kad ārā siltāks kā iekšā, nav priekšnosacījumu vilkmes sākumam. Siltāku gaisu kā ārā var radīt, skursteņa apakšā sadedzinot papīru.

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 29/07/2011 23:41

Paldies Vienstāvs. Es jau sajēdzu vēl 10 līmeņus augstāk, bet tādu kurtuvi vēl neesmu mūrējis. Tikai remontējis, kas brūk. Runa ir par ziemu. Tagad jāmūrē.

Re: plīts nojaukta
Autors: aaaa ()
Datums: 30/07/2011 13:32

Vilkmei nu gan ar kurtuvi nebūs pilnīgi nekāds sakars. Vilkme ir skursteņa īpašība. Meklē vainu vai nu mūrītī vai pašā skurstenī. Varbūt kaut kur ir netīrs vai aizgruvis? Te kaut kad forumā rēķinājām, ka palielinot skursteņa diametru no 15 uz 20cm vilkme palielinājās vairāk kā, ja tāds skurstenis būtu 2x garāks. Diametram ir milzīga nozīme, līdz ar to mazākais štopars kādā no dūmejām un čušš, vilkmes nebūs.
Ja tomēr ceļi tīri, vai nav prātīgāk, lētāk un ērtāk investēt dūmu ventilatorā, kā būvēt jaunu kurtuvi, kas tāpat neko neuzlabos. Lēti tie dūmu nosūcēji nav, precīzi nezinu, bet kaut kad bija runa par 200-300 Ls, toties tad jau ar garantiju.

Re: plīts nojaukta
Autors: aaaa ()
Datums: 30/07/2011 13:43

Ventilatorus piedāvā daudzi, šo ātrumā atradu:
[www.ultraline.lv]

Re: plīts nojaukta
Autors: Didzisp ()
Datums: 30/07/2011 13:50

Ja skurstenis pareizi uzmūrēts un īstajā vietā, tad nafig nevajag nekādus dūmu sūkņus. Man sieva tagad vasarā pie plus 32 grādiem kā met špicku plīts kurtuvē, tā uzreiz deg rūgdams. Nu jā, man skurstenis uz uguns āderes. Pareizi jau aaaa saka par problemām ar dūmu cukām. No kurtuves vilkme nav atkarīga. Kurtuve ietekmē lietošanas ērtumu. Meklētik, kas noštopējis dūmejas.

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 30/07/2011 14:47

Didzisp Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja skurstenis pareizi uzmūrēts un īstajā
> vietā, tad nafig nevajag nekādus dūmu
> sūkņus. Man sieva tagad vasarā pie plus 32
> grādiem kā met špicku plīts kurtuvē, tā
> uzreiz deg rūgdams. Nu jā, man skurstenis uz
> uguns āderes. Pareizi jau aaaa saka par
> problemām ar dūmu cukām. No kurtuves vilkme nav
> atkarīga. Kurtuve ietekmē lietošanas ērtumu.
> Meklētik, kas noštopējis dūmejas.


paldies.
Ja sieva met spičku un vasaras šīberis.Kāds tam sakars ar to, ko teicu?

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 30/07/2011 20:02

Vilkme ir tāda, kā ir. Var jau likt bleķa trubu skursteņa galā, bet tad izskatīsies kā pie deklasētiem elementiem... Ja priekšā ir bleķa kurtuve, tad mūrītis nekad nebūs silts. Tas ir tas mērķis, kādēļ kurina. Vajag karstu mūrīti!!!! Visos dzīvokļos ir nojauktas plītis. Kāda pieredze?

Re: plīts nojaukta
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 30/07/2011 20:56

Pameklē foruma vēsturē saiti uz Delviga grāmatu un palasi stove.ru, tad domā un mūrē. Īpaši, ja gribi sataupīt siltumu mūrim, varbūt nemaz plīti netaisi, bet tikai dubultu kurtuvi (iekša brīvi cilājas un augša uz iekšējo nebalstās).

Re: plīts nojaukta
Autors: ddt ()
Datums: 31/07/2011 13:08

Nesapratu, kas tur cilājas. Man jau tāda tā doma ir taisīt virs kurtuves kādus 80 cm uz augšu tukšu un tad pagrieziens uz leju jau šaurāks, jo tur jau notiek atdzišana, kas sekmē vilkmi un tad vecajā plīts ievadā mūrītī. Nekādus bleķus kā plītīm. Tipisku krāsniņu. Derētu stikla durvtiņas, bet baigi dārgas. Nu tāds sievietes auguma vertikāls klucis. Domāju likt visu no šamota ķieģeļiem plakaniski, lai būtu tie izplešanās koeficienti vienādi un, lai kuršanās laikā sasniedz augstu temperatūru un vada cauri tikai pēc tam. Varbūt kurtuvi vēl biezāku? Tikai ķieģeļu galu iekšā?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  ********   **      **  **     ** 
 **    **  ***   **  **     **  **  **  **  **     ** 
     **    ****  **  **     **  **  **  **  **     ** 
    **     ** ** **  ********   **  **  **  **     ** 
   **      **  ****  **     **  **  **  **  **     ** 
   **      **   ***  **     **  **  **  **  **     ** 
   **      **    **  ********    ***  ***    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727