UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: kritinjsh ()
Datums: 21/09/2011 11:15

Sveicināti!

Gada aukstākie mēneši vairs nav aiz kalniem, tādēļ ar steigu nepieciešami kaut kādi apkures risinājumi manā 45 m2 lielajā dzīvoklī, respektīvi, kādu katlu likt (caurules savilktas pa dzīvokli). Viens no ierobežojumiem ir nelielā platība, kurā izvietot katlu - 0.6 X 1.0 m! Kādas atsauksmes par Stropuva, Dakon DOR12, "Grobiņnieku" varbūt cits variants??? Paldies par atsaucību!

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: soseds2 ()
Datums: 21/09/2011 20:11

Te jau katla lielumu un marku izskir vietas ierobezojumi.

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Datums: 21/09/2011 20:19

Es 45m2 situācijā stingri piedomātu par katlu vispār. Katla telpa, stūris vai sauc kā gribi noēd vēl vairāk šos 45. Akumulatori, vēl trakāk.
Es protams situāciju nezinu, bet es šādā variantā padomātu par centrālapkures plīti, jo tad vismaz parādās funkcionalitāte. Vai sīku kamīnu ar centrālapkures funkciju (kaut kā iederas interjerā).
Lokies kā gribi platība manuprāt par mazu, lai liktu klasisko apkuri ar katlu + akumulatori.

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 21/09/2011 21:11

Kāds kurināmais .. varbūt var izmantot balona gāzi, tad varētu piemērot gāzes apkures katlu, tas karināms pie sienas.

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: kritinjsh ()
Datums: 21/09/2011 22:20

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es 45m2 situācijā stingri piedomātu par katlu
> vispār. Katla telpa, stūris vai sauc kā gribi
> noēd vēl vairāk šos 45. Akumulatori, vēl
> trakāk.
> Es protams situāciju nezinu, bet es šādā
> variantā padomātu par centrālapkures plīti, jo
> tad vismaz parādās funkcionalitāte. Vai sīku
> kamīnu ar centrālapkures funkciju (kaut kā
> iederas interjerā).
> Lokies kā gribi platība manuprāt par mazu, lai
> liktu klasisko apkuri ar katlu + akumulatori.

Telpa (stūris) principā netiek izmantots, jo tika izveidots priekš jonu katla, bet ... kad pēc ilgstošām cīņām varas gaiteņos man atteica 3-fāžu pieslēgumu biju spiest savu jonu katlu ielikt vēl dziļākā stūrī! Iepriekšējās 2 sezona sildijos ar elektriskajiem konvektoriem + "eļļiniekiem". Tas manu elektrības patēriņu palielināja par 800 - 900 kW/mēnesī. Par kamīnu domāju veicot dzīvokļa pārbūvi, taču izvēlējos gaidāmās ērtības ar jonu katlu, līdz ar to, pēc pārbūves kamīnam vairs nav īsti vietas...

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: kritinjsh ()
Datums: 21/09/2011 22:28

Kādas aptuvenās izmaksas mēnesī gāzei? Ja kā šis [220.lv] tad balons 50L velk 10 stundas?

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: aigarello ()
Datums: 21/09/2011 23:11

Gaisa- ūdens siltumsūknis . Izmaksas zemākas kā tīrai elektro apkurei (gada griezumā), vietu ar daudz neaizņem, nav nepieciešami kurināmā krājumi .
Likt kaut kādus gruzdētāj katlus - tā ir mīna ar laika degli, turklāt kaimiņš es nevēlētos būt samaitātā gaisa dēļ .
Vēl pastāv visādi šķidrā kurināmā, granulu degļi, bet ierīkošanas izmaksas tāpat nav no lētākajām .

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: kritinjsh ()
Datums: 22/09/2011 09:40

aigarello Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gaisa- ūdens siltumsūknis . Izmaksas zemākas
> kā tīrai elektro apkurei (gada griezumā), vietu
> ar daudz neaizņem, nav nepieciešami kurināmā
> krājumi .
> Likt kaut kādus gruzdētāj katlus - tā ir mīna
> ar laika degli, turklāt kaimiņš es nevēlētos
> būt samaitātā gaisa dēļ .
> Vēl pastāv visādi šķidrā kurināmā, granulu
> degļi, bet ierīkošanas izmaksas tāpat nav no
> lētākajām .

Atlikt!!! Trekno izmaksu dēļ...

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: Gints_ ()
Datums: 22/09/2011 09:45

Nupat nesen biju daudzdzīvokļu mājā dzīvoklī (teica 50m2), kur bija ielikts Stropuva katls, kas gruzdot 31 h (nesapratu pēc papīriem vai reāli). Nekāda akumulatora nebija, boileris nonests pagrabā, jo 1mais stāvs un pagrabs tieši apakšā. Man gan ir aizdomas, ka stūris bija mazliet lielāks nekā 0.6 m2, vismaz 1m2 vai varbūt drusku vairāk. Skurstenis bija metāla (spožs, skaists) izlaists ārā un gar sienu uzlaists līdz jumtam.
Mājai kopā arī ir atsevišķa kurtuve, bet tā kā līdz šim esot bijis par šo platību jānopērk 18m3 malkas katru gadu, bet neviens nerūpējas par to lai būtu malkai jumts, lai to laikus nopirktu, izžāvētu utml, tb pērk rudenī/ziemā un uzreiz met pa taisno iekšā, tad šādi sanākot konkrēts ietaupījums.
Vispār 18m3 un 50m2 man kaut kā nelīmējās kopā, un es arī nebrīnos, ka tad cilvēkiem rodas vēlme taisīt ko pašiem.

Re: Vajadzīgs kaut kāds risinājums apkurei...
Autors: Didims ()
Datums: 22/09/2011 10:08

Kā būtu ar granulu kamīnu ar iespēju pieslēgt centrālapkurei?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  ********   ******  
    **     **     **  **           **     **    ** 
    **     **     **  **           **     **       
    **     **     **  ******       **     **       
    **      **   **   **           **     **       
    **       ** **    **           **     **    ** 
    **        ***     ********     **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727