UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: raihs ()
Datums: 13/10/2011 14:52

Esmu ielicis betona grodus ar noplūdi. Viss strādā,bet nu tā smaka man nemaz nepatīk:) Vai tur ir kas darāms? Vai parastajos grodos var bērt bioloģiskos attīrīšanas līdzekļus,vai tie tomēr sagrauzīs betonu? Varbūt izraut vienu grodu ārā un tā vietā ielikt plastmasas tvertni? Vai kāds var padalīties ar saviem risinājumiem?

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: GirtsL ()
Datums: 13/10/2011 15:02

Ka ir ar stavvada ventilaciju virs jumta, vai taada pastav saja gadijumaa?

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 13/10/2011 15:03

Nav jau tā, ka vides aizsardzības prasības attiektos tikai uz abstraktu pārējo pasauli, reizēm tās der ievērot arī savtīgos nolūkos.
Notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģiskie ieliktņi.

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: raihs ()
Datums: 13/10/2011 15:24

Visas kļūdiņas jau tikai aiz nezināšanas...un santehniķu nekompetences:) Stāvvada ventilācijas nav...
Palasīju par tiem Notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģiskie ieliktņiem-varētu būt ok,tikai cena ne pārāk-950Ls...PALDIES Vienstāvam

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 13/10/2011 16:02

Vai tiešām "stāvvada ventilācija" spēj izmanīt procesu grodā no anaeroba uz aerobu?
Vai jautājums ir tikai par smakas iekļūšanu kaut kur iekštelpās? Caur poda/izlietņu utml ūdensslēgiem taču neviena smaka nevarētu izlauzties...

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: raihs ()
Datums: 13/10/2011 16:19

Nē,nē-mājās smakas nav. Smird ārā-tiešā grodu tuvumā. Tāda parādība gan novērojama daudzās mājās,bet nu man nepatīk:)

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: JanisL ()
Datums: 13/10/2011 19:15

Es arī plānoju šāda veida septiķu sistēmu (vēl nezinu vai ar grodiem, vai ar plastikāta bunduļiem). Un tā ventilācija ar cauruli virs mājas jumta šai sistēmā ir ļoti svarīga - gan lai veicinātu to sadalīšanos, gan arī lai samazinātu smakas.

Bet man citas dabas jautājums? Vai Tu tiem grodiem kaut kādu labu labo hidroizolāciju liki no iekšas vai āras? Vai arī Tev gruntsūdeņu līmenis tik zems, ka vispār nesatraucies? Šis bija viens no argumentiem, kāpēc pats pamatīgi pārdomāju, vai riskēt ar tiem betona grodiem vai nē. Pretējā gadījumā pavasarī var sanākt pilnas tvertnes...

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: Rx ()
Datums: 13/10/2011 19:42

Ja pareizi uzbūvēts septiķis, vai kas tamlīdzīgs, obligāti ik pa laikam lieciet klāt boiloģiskās baktērijas- sadalītājus (http://www.hidrostandarts.lv/?l=1&mu=212 un [dona-s.lv] Lielu izvēli redzēju Kuršos. Līdz šim lietoju poļu trigger aktivizācijas pulveri: [www.mbakva.lv] Rezultātā praktiski nav smakas, ļoti daudz cietās masas pazūd, sadalās. Kolēģim, to lietojot, tika pārbaudīts notekūdeņu sastāvs septiķu izejā, un tika dots slēdziens, ka notekūdeņi atbilst standartam, lai tos novadītu pat atklātā veidā....

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 13/10/2011 20:31

Zinu "septiķus", kuri reizēm "iet pāri" (kā jau Jānis rakstīja, visbiežāk pavasarī), un smird. Manuprāt tad nav tiešas nozīmes iekšpus grodiem vēdināt, jo smirdoņas avots jau atrodas ārpus.

Re: Par grodiem+bioloģiskā attīrīšana
Autors: khe ()
Datums: 14/10/2011 00:21

Bioloģiskais attīrīšanas bundulis jau ar maksā ap tā ielikņa cenu, bet tam ir eirosertifikāts uz attīrīšanas procesu un pašam beigās gandarijums, ka kāds(aktīvās dūņas) vēl spējīgs tavu šmuci aprīt.... [enfriho.ls.lv]
Ziniet, kur nonāk šāda šmuce? Ziniet ko mēs maizītē apēdam? - Uz zemnieku laukiem no lielajām att iekārtām. Un tas nemaz nav tas pats, kas paša ražojums, kurā, ja pūš uz zālāja vai dārza, cenšas liekas ķīmijas negrūst utt. No lielajām dažs labs smagāks metāls ari aizceļo uz maizes klēti, vai kartupeļu pagrabu...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********   *******   ******** 
  **  **   ***   ***     **     **     **     **    
   ****    **** ****     **     **            **    
    **     ** *** **     **     ********      **    
    **     **     **     **     **     **     **    
    **     **     **     **     **     **     **    
    **     **     **     **      *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727