UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 15/11/2011 16:12

elektroplīts neko neēd, ja vien tā nav vecolaiku un to neizmanto telpas apsildīšanai.
Mana 3 riņķu keramiskā mēnesī apēd 10 kWh, tiek izmantota no rīta(minimāli) un vakaros, pārsvarā gatavojam mājās.
boilerim sadzīves apstākļos nevajadzētu ēst vairāk par 1kWh uz 1l tilpuma mēnesī.
sūkņa patēriņu aptuveni var aprēķināt pēc notērētā ūdens daudzuma(ja ir skaitītājs), sūkņa ražīguma un jaudas.

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: MrBadMan ()
Datums: 16/11/2011 21:20

Man patēriņš kādreiz bija ap 370 - 400 kwh mēnesī, nomainīju ledusskapi, ūdens tagad sildās no granulnieka, pieslēdzos pilsētas ūdensvadam, vēl dažas spuldzes tika nomainītas, rezultāts ap 160 kwh mēnesī, tā kā jāmeklē lieli elektrības ēdāji, lai laupītājenergo nav jāpiķo :hvz:

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 17/11/2011 17:22

Moldriks saņem no manis žetonu, var saņemt energodata lv birojā! Protams, ka lielo patēriņu meklē izpētot savu patēriņu. Uzmet uz kabeļiem enerģijas monitoria ķekšus un pieslēdz tos pie weba. Lūk piemērs [my.currentcost.com] Tad lēnā garā pats mācies, kas un kā un kur aiziet. Nu ja Tev ļoti žēl tos 150,00 Ls par monitoru (3 fāzes ar interneta pieslēgumu) raksti, gan es Tev to izīrēšu. Īrējamais aparāts gan būs bez WEB fīčas. Vienfāzīgais aparāts bez datiem internetā maksā 69,00 Ls.

Man patīk tāda shēma:
1) Uzliek aparātu (Current Cost Envi R no energodata lv) un skatās displejā (var arī ar dīc knaiblēm ja nav naudas vai arī nolikt sievu lai skaita skaitītāja diska apgriezienus minūtē)

2) Tad visu visu visu izslēdz. Teiksim ar automātiem.

3) Tad pa vienam slēdz elektropatērētājus iekšā un uzmanīgi vēro, kas notiek. Šajā punktā jau parasti pašam viss top skaidrs.

Tie kam ir nauda nopērk enerģijas monitoru un lēnā garā paši atrod, pie kādiem apstākļiem, kas to lielo patēriņu taisa.

Mēģināšu nākošajā nedēļā uztaisīt vienu jūtūbe video par enerģijas monitoriem. Ja kas monitorus var diezgan lēti nopirkt ārvalstu web veikalos. Ir arī visādi ķīniešu aparātiņi pa 25 EUR. Tos gan vēl neesmu pamēģinājis. Bet Current Cost un Saveometer varu ieteikt un arī garantijas uzņemties. Uh lai veicās un welcome monitorēšanas klubiņā : )))

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 17/11/2011 17:32

Ak jā auditu arī varu piedāvāt, bet varu piedāvāt arī aparātu ar audita metodiku "Dari Pats" rakstiskā vai audio formātā. Katrā ziņā raksti mailu, tad jau sarunāsim. Es ceru, ka pārējie forumieši uztvers tirgus tendences un ķersies šādus auditus veikt un piedāvāt. Tas nav grūti un pieprasījums ir. Mans mails energodata at energodata lv. Cieņā Jānis Šipkovs

P.S. Ja kādam ir domas, kauč ko sataupīt kādā lielākā objektā par privātmāju, tad ziniet ka tas ir mans jājamzirdziņš. Šobrīd saimnieciski rīkojās ar enerģiju jau 140 objekti Latvijā, kas pieslēgti pie on-line monitoringa. Aldaris, Maxima, i/c Olimpia, Linstow (Mols, Galerija Centrs, Alfa utt.) Protams, ka tur vēl ko art un art, bet īpašnieki un apsaimniekotāji arī visādus uzlabojumus realizē. Ja kāds mana šajos objektos, kādas nekārtības dodiet ziņu. Ieteikšu lai sakārto.

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: JanisJanis ()
Datums: 17/11/2011 17:41

Kaut kādu šādu video ja uztaisīti tas Jums kaut kā palīdzētu?
[www.youtube.com]

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 18/11/2011 01:32

no monitoriņa nav jēgas ja nezini ko ar to iesākt. ar monitoriņu vienkārši atrast bojātu ierīci, tā nav monitoriņa pamatfīča, bet ja gribi vērot ko un kā tērē, kā arī analizēt to pret dažādiem citiem faktoriem, āra gais temp. utt. jau parādās kautkāda jēga.

par šī monitoriņa iegādi domāju kādu gadu atpakaļ, šobrīd īsti vēl neesmu atmetis domu, bet arī nejūtu tādu 100% vajadzību.

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: janisjanis ()
Datums: 18/11/2011 06:57

Tā ir Māri. :-) Analīze ir vajadzīga.

Re: Liels elektropatēriņš-kur atrast jēdzīgu energoauditu?
Autors: ibm ()
Datums: 25/11/2011 21:14

Boileris nevarētu tik daudz noēst. Plīts - nujā, skatoties, kāda un cik daudz tiek lietota.

Man ir 200 litru boileris, 3, reizēm 4 cilvēkiem mēnesī aiziet ap 20 Ls (uzliku šim kontrolskaitītāju). Māja 145m2, dārzu arī laistām vasarā, nu, līdz šim elektrības rēķins bija 30-45 Ls robežās (pēc vecā tarifa). Boileris, protams, ar elektrību silda vasaras sezonā, ziemā toties vairāk apgaismojuma un periodiski kāds el.sildītājs un slitās grīdas "tepiķītis" zem flīzēm. Trauku mašīna, veļas mašīna. Nu, tādā stilā, Vairāk par 50 Ls nav bijis ne reizi.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **   ******   **    ** 
    **     ***   ***  **     **  **    **  ***   ** 
    **     **** ****  **     **  **        ****  ** 
    **     ** *** **  **     **  **        ** ** ** 
    **     **     **   **   **   **        **  **** 
    **     **     **    ** **    **    **  **   *** 
    **     **     **     ***      ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727