UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: Alvisss ()
Datums: 14/12/2011 13:24

Būs ar malku kurināms 100 l boilers. Ir doma viņā ielikt iekšā apkures cilpu (spirāli) pie kuras pieslēgt 1 vai 2 radiatorus (WC un koridoriņš). Bet nav racionālu domu cik tai cilpai boilerī vajadzētu būt garai un kāda diametra trubu izmantot cilpai (1/2 vai 3/4 collas).
Tīri intuitīvi esmu iedomājies, ka cilpai ietiks 3 "apļiem" boilera augšdaļā, kur karstākais ūdens un 1/2 collas trubu.
Vai būs gana ar 3 cilpām, paspēs šķidrums apkures sistēmā uzsilt? Negribētu arī lai ir pa garu tā cilpa un līdz ar to šķidrums sistēmā uzsiltu ļoti ātri līdz boilera ūdens t.

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: Dzindzis ()
Datums: 14/12/2011 14:31

Vai tad tik viegli tie ar visu siltinajumu ir izjaucami. Manis redzētajiem pieeja ir tikai no apaksas tur kur ir sildelements un anods.

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: Alvisss ()
Datums: 14/12/2011 17:11

Kadiķi metina paši, tādus kā titan tipa, tikai izskatās labāk un tvertnei izmanto nerūsējošo tēraudu. Sazvanījos, sarunāju, ka manā bundulī ielikt to cilpu neesot problēmu. Tikai viņiem pašiem nav trubu liecamais, tāpēc truba, kas salocīta spirālē jāsagādā pašam.

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: bern ()
Datums: 15/12/2011 19:47

vienādojums:

caurules diametrs X pi skaitlis X caurules garums X temperatūra X lambda koeficents X /1000 =kW

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: Alvisss ()
Datums: 16/12/2011 09:25

Paldies. Mēģināšu saprast formulu un tās pielietojumu.
uzreiz jau pirmais jautājums: kas tieši ir jādara ar to 1000 - jāreizina vai jādala???

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: slēpnis ()
Datums: 16/12/2011 09:59

Cik esmu papētījis kombinētos boilerus, tad no tiem datiem izriet 0,7m2 siltummainis apmaina ~10kW. Tev jāpiemet cik apmēram tām divām telpām vajag un tad var kaut ko rēķināt.
Man liekas, ka cūsku pašā boilera augšā nebūtu nemaz tik labi. Pa nakti radiatori atdzesēs visu silto ūdeni un no rīta nebūs ar ko nomazgāties. Drīzāk kaut kur tā - augšējā trešdaļā. Lai pašā augšā paliek siltais citam vajadzībām.

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: bern ()
Datums: 16/12/2011 09:59

jādala

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: Alvisss ()
Datums: 16/12/2011 13:50

berm, un iegūtais skaitlis būs kw, ko no bolera aizvadīs uz radiatoriem. Labi, tad man sākumā jātiek galā ar to cik daudz siltuma man vajag 1.5m2 (~3.3m3) un 4m2 (~9m3)sildīšanai. Varbūt kādam kādas idejas? Telpām 2 sienas ir ārsiena (240 gāzbetons + 100 vate) un katrā ir pa ~0.8m2 5kameru stiklpakešu logam.

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: bern ()
Datums: 17/12/2011 11:22

Neko daudz tur nevajag -vannas istabā dvieļu žāvējamais 150W, koridorā 400W būs pilnībā pietiekoši. Tikai uzliec radiatoriem termostatus, lai pēc tam vari regulēt visu to pasākumu. Kā Tev ūdens tajā sistēmā kustēsies? Liksi sūkni ar termostatu 2 radiatoru dēļ?

Re: Cik garai jābūt apkures cilpai boilerī?
Autors: bern ()
Datums: 17/12/2011 11:39

Cik esmu papētījis kombinētos boilerus, tad no tiem datiem izriet 0,7m2 siltummainis apmaina ~10kW.
==================================
Ieteikums pirms ķerties pie pamācību pētīšanas, izšķirsti fizikas grāmatu 7. klasei. Siltummainis nevar apmainīt vairāk siltuma nekā ir pašā boilerī. 100 litri ūdens spēju uzņemt 10 kW pie vārīšnanās temperatūras. Tas nav uzbrauciens, bet draudzīgs ieteikums, kā ietaupīt daudz naudas.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **     **  ******** 
 **     **  ***   ***  **     **  **     **  **       
 **     **  **** ****  **     **  **     **  **       
 *********  ** *** **  **     **  **     **  ******   
 **     **  **     **   **   **   **     **  **       
 **     **  **     **    ** **    **     **  **       
 **     **  **     **     ***      *******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727