UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: 2@ ()
Datums: 15/12/2011 16:37

Ir 43m2 liels 2 īres dzīvoklis Staļina laika mājā. Centrālapkure atslēgta, jātaisa sava alternatīvā. Pieejama elektrība un malka.
Malka. Esmu visai pesimistisks, jo nav īsti vietas krāsniņai, kā arī šķūņa, kur malku glabāt.
Elektrība. Pieslēgums 20A, vienlaicīgi iespējamā slodze 4 kW. Varinati gaisa siltumsūknis, un elektriskie konvektori ar automātiku. Attiecībā uz SS mani mulsina kā ar vienu SS apsildīt 3 izolētas telpas?
Salikt pa konvektoram katrā istabā būtu lēti un elementāri, toties tās eksplotācijas izmaksas... Skatījos netā, tagad iespējams tos aprīkot ar automātiku, lai silda tikai kad nepieciešams. Kādam ir pieredze ar automātiku siltuma konvektoriem? Var kaut ko būtisku ietaupīt?
Varbūt ir vēl kādi apkures iespējas, ko esmu palaidis garām? Papildus tam visam dzīvoklis neatrodas Rīgā -līdz ar to krietni jādomā cik lieli tēriņi vispār ir pamatoti.

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: varbūt ()
Datums: 15/12/2011 18:46

A gāze ir?

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: 2@ ()
Datums: 15/12/2011 18:53

Kuru vārdu teikumā "Pieejama elektrība un malka" Tev īpaši izskaidrot?

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: dzincha ()
Datums: 15/12/2011 19:02

Ar gaisa ss izolētas telpas nepiesildīsi, tad jāņem gaiss-h20.
Vai arī liec gaisa ss katrā istabā. Ja pa 500 var jēdzīgu atrast, nemaz tik traki nav.

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: Hmm ()
Datums: 15/12/2011 19:04

Vienam SS ārējam agregātam ir iespējams pieslēgt vairākus iekšējos, tā nav problēma.

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: 2@ ()
Datums: 15/12/2011 19:35

Par cik sadārdzina vairāki iekšējie? Ir Ok, ja SS uzliek uz ēkas fasādes?

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: subaru ()
Datums: 15/12/2011 19:39

man ir divi gabali piestiprināti pie ārsienas, mājā kompresoru praktiski nedzird. arī nekādu vibrāciju nejūt. telpas piesilda ļoti efektīvi

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: 2@ ()
Datums: 15/12/2011 20:48

Un kādas elektrības izmaksas?

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: varbūt ()
Datums: 15/12/2011 21:03

Kur ta ņemsi gaisu un ūdeni, ja teikumā "Pieejama elektrība un malka" tos nevar atrast? :D

Re: Autonomās apkures risinājums 2 dzīvoklim
Autors: subaru ()
Datums: 15/12/2011 22:08

es nekad neinteresējos par tām elektrības izmaksām, man tas nav īpaši svarīgi. patērēju apmēram 600-700kwh mēnesī, tas viss kopā. tomēr tajos mēnešos kad darbinu kondicionierus, nekādas būtiskas izmaiņas patēriņā neesmu jutis. kondiškām elektrības patēriņa jauda ir ap 700w, teorētiski jāatdod x3 siltuma/aukstuma enerģijas. kā ir īstenībā, nezinu:)

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.