UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: subaru ()
Datums: 04/02/2012 18:39

pats lietoju čehu benekov r15 katlu. māja ap 140m2, radiatori. pašlaik iziet ap 3x15kg. granulu maisi diennaktī. ārā -25,mājā +22, turpgaita +40, atpakaļ +35, katlā +75. jaudas pietiek ar rezervi. ....skatos paziņu siltumsūkņiem papildus teņi darbojas jau labu laiku, latvenergo berzē rokas:(

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: mw ()
Datums: 04/02/2012 18:42

Man ss apkurei janvarī 1000 kwh. Ari sobrīt pietiek tikai ar ss bez piesildīšanas.

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 04/02/2012 20:06

Loģiski ņemot to, ka malka vai kūdra ir vietējais kurināmais, var sadedzināt arī vasarā izžāvētu zāli, zaru atgiezumus, papīrus no iepakojumiem, sliktakajā gadījumā lapas savācot rudens sausajā laikā loģiski - mūrēta masīva kurtuve, kur siltuma noņemšana sākas tikai dūmejās aiz kurtuves. Siltums uzkrāts 5..10m3 ūdens tvertnē ēkai zem grīdas vai pagraba apjomā, apjomi - betona lietie grodi 2m diametrā. Vasarā ūdens tvertnēs tiek papildus uzsildīts ar vienkāršu saules kolektoru.

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: gunča ()
Datums: 05/02/2012 00:01

Tas ir gandrīz 1ls uz m2?
Tas nav normali. Naudas izsviešana zemē.
Siltini māju.

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: subaru ()
Datums: 05/02/2012 03:03

interesanti, cik skaitās "normāli" pie -25?

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: gunča ()
Datums: 05/02/2012 12:46

to mw
Cik tev ir m2? Un tas ir tikai par SS? Vai tomēr arī kopā ar pārejo elektrību?

to subaru
Normāli skaitās tik, cik katrs ir ar mieru maksāt. Tad labāk izīrētā dzīvoklī dzīvot, ja māja nespēj būt taupīgāka apkurē par dārgo pilsētas apkuri.

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: subaru ()
Datums: 05/02/2012 13:32

cik man zināms, tad cena dzīvokļos par 1m2 apkurei svarstās no 1.20-2.00ls vidēji visā apkures sezonā. tad nu jautāju, cik skaitās "normāli" pie āra temperatūras -25grādiem pēc celsija? te cilvēks raksta ka par ss apkuri janvārī bijis 1000kwh. man paziņam 160m2 mājai ar ss bija tikpat. tātad man sanāk ka cilvēks maksāja 62 sant par 1m2. janvāra vid. gaisa temp. latvijā ir ap -5grādi. man sanāk par granulām janvārī 48 sant par m2, tagad sanāca 98sant(aptuveni rēķinot) par m2 pie -25grādiem. iespējams ka man ir grūtības ar matemātiku, bet nekādi nespēju iebraukt kas tad galu galā ir dārgi, lēti, normāli? ...2011gada ziemā kurināju pilnus 8 mēnešus- no 15.sept līdz 15.maijam un nokurināju 4 paletes granulu, ti. 400ls. man sanāk ka vidējais patēriņš ir bijis visā sezonā 36 sant par 1m2. iespējams ka par garu te penterēju, bet nekādi nevaru saprast kur manai mājai ir tas apkures dārgums atrodams? varbūt jūs parēķiniet un man izgaismojiet, tomēr skolā neesmu gājis jau vairāk kā 20 gadus un aizmirsis rēķināt:)

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: v_t ()
Datums: 05/02/2012 13:51

subaru
ja paziņu ss darbojas teņi, tad kaut kas nav kārtībā ar ierīkošanu.
man teņi neieslēdzas arī tagad pie -30. no zemes naāk +3 grādi un ar to pietiek.

un cik nodedzināji elektrību janvārī?


Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: bern ()
Datums: 05/02/2012 13:58

Kurināmais veido tikai daļu no kopējām apkures izmaksām. Kur kapitāla izmantošanas cena, kur amortizācija? Ja to visu saskaita, to ciparu, ko ļaudis šeit dēvē par "apkures izmaksām" visbiežāk droši var reizināt ar vismaz 1.75! Šajā brīdī iegūtais cipars strauji tuvojas "dārgajai pilsētas apkurei"!

Re: granulu apkure! padalamies par šī apkures veida izvēli, kāda pieredze ar cita veida apkurēm? kādi plusi/mīnusi? kādu apkuri izvēlētos, ja būvētu no jauna?
Autors: qwe ()
Datums: 05/02/2012 17:54

to subaru
Matemātika tev točna klibo.
Kāpēc nepiemet vēl vienu mēnesi, lai varētu vēl mazāku ciparu izvilkt par m2? :D
Rīgā mēs maksājām par pagājušo mēnesi 68sant. Tagad iespējams būs 1 lats, bet ne vairāk. Bet kur tu izrāvi tādas mistiskas apkures par 1.20-2.00ls tas gan mani pārsteidz. Jaunajos projektos apkure svārstās no 35-45 sant. Vecajos līdz 1.20 un tad ir kā kurā mājā namu pārvarde uzliek un cik kura mājā pensionāri nav nomainījuši logus. Radi dzīvoja pie Āgenskalna tirgus tur pats lielākais ir bijis 1,40.
Nu tad pieņemam, ka Rīgas apkure ir šausmīgi dārga. Tad tavs videjais maximālais ir nepamatoti dārgs priekš privātmājas un pietam ar tik mazu platību. Bet kāda tev šķirba? Tev tak ir granulas un par komfortu jāmaksā. :D

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******    **    **  **      **  **     ** 
 **     **  **    **   **   **   **  **  **  ***   *** 
 **     **  **         **  **    **  **  **  **** **** 
 **     **  **   ****  *****     **  **  **  ** *** ** 
 **     **  **    **   **  **    **  **  **  **     ** 
 **     **  **    **   **   **   **  **  **  **     ** 
 ********    ******    **    **   ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727