UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Kanalizācijas izbūve !
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 15/02/2012 15:29

Sveiki !

Tātad lieta ir tāda, ka plānoju izbūvēt wc iekšā ( jo ir lauku māja un wc ir sausā ) Māja ir 250 - 300 gadus veca , bet ir jau primitīva kanalizācija - respektīvi viens 1,5 m grods kurā ietek ūdens no dušas, izlietnēm utt.

jautājums : vai varu pievienot podu jau trubai kurā iet prom ūdeņi ? Saprotu , ka jāizbūvē būs jauni grodi kas jau man ir sagādāti! man ir 4grodi ( 1,5 m garumā un 1,5 platumā )
Kā ir ar slīpumiem ? Vai ir jābūt noteikts slīpums aizejošai trubai ?
Ā un vecajā bedrē ir truba kas cik saprotu ir melorācijas , nu pa viņu aiziet prom ūdens kkur uz meža pusi ...

Dodiet padomus :)

Paldies :)

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: eb ()
Datums: 15/02/2012 16:28

aizejošai trubai kritumu ~1cm uz 1m.
Meliorācijas trubā laist šito saturu nav pareizi, bet daudzi tā dara.

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: kakjis ()
Datums: 15/02/2012 16:44

pag, pag, viņš jau tagad visu ķīmiju skalo prom meliorācijas trubā... Dabīgais, brūnais saturs tur jau vairs neko neizsaka, drīzāk moška aizdambē ciet un beigs piesārņot gruntsūdeņus.


Nu jātaisa tev normāla kanalizācijas sistēma, ko lai vēl saka. Vai nu izsūcama tilpne vai tomēr septiķis un viss no tā izrietošais.

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: soseds2 ()
Datums: 15/02/2012 19:19

Par kritumiem te jau mineja.
Ja viens grods, tad atri piepildisies, pat ja ir pieslegts melioracijai, bet podu pieslegt var. Ja ir iegadati grodi, tad jums tur planoti septiki ar vai bez infiltracijas. Ja dzivosiet uz vietas, tad labak biologiska attirisana, bet citadi var ari pludinat to visu zeme, ja nav zalas domasanas.

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: h2so4 ()
Datums: 15/02/2012 20:35

Intereses pēc, par to zaļo domāšanu. Kas ar to sūdu ūdeni notiek ,ja viņu lej uz zemes? Principā zaļi domājošam cilvēkam sen sūdi jau būtu jāsūta tālu ,tālu kosmosā prom,uz citu galaktiku:D

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 15/02/2012 21:25

Nu es domāju vai man pietiks ar tiem 4 grodiem ? Ja taisīšu divus uz diviem ?!
Dzīvoju uz vietas un gribas tādu vienkāršu ! Tā lai tad kad piepildās tad vnk izsūkt un viss !
Jūsu prāt vai man likt jaunu aizejošo trubu arī vai arī vecā man noderēs ( vienīg nezinu kāds tai ir kritums ! )

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: subaru ()
Datums: 15/02/2012 21:35

zaļajai domāšanai īstenībā nav ne vainas, ja tik nebūtu dārgi. piemēram, esmu spiests, izmantojot virsējos grunstsūdeņus( spice 14m), lietot aktīvās ogles filtrācijas sistēmu( zilais balons ar automātiku), ogles maiņa reizi 2 gados-100ls, pats aparāts-400ls... tie kanalizācijas ūdeņi kautkur klejo gruntsūdeņos un galīgi negribas liet tējkannā ūdeni ar domestos & cillit & fekāliju & visa pārējā piejaukumu.

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: KAAMIS ()
Datums: 15/02/2012 21:41

Taisi klasisku kanalizāciju ar 2 akām karu aku 2 grodu dziļumā [ja atļauj gruntsūdeņi] 1 izbetonē dibenu un nohermetizē šuves. Tālāk taisi pārplūdi uz otru aku Otrai akai vari dibenu nebetonēt. Pirmā akā krāsies biezumi šķidrums pārplūdīs uz otru aku no kuras iesūksies zemē. Orā akā vari ierīkot drenāžas cauruļu atzarus ja pareizi atceros tad bij 15m uz 1 cilkvēku lai šķidrums ātrāk iesūktos zemē.
Pirmo aku nāksies ik pa dažiem gadiem izsūknēt no fekālijām, bet tādā veidā pasargāsi augsni no piesārņošanas.


Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: KAAMIS ()
Datums: 15/02/2012 21:43

Ja ir interese varu nedaudz padalīties ar bildēm ar :)

Re: Kanalizācijas izbūve !
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 15/02/2012 22:05

Jā Labprāt saņemtu kādas bildes :)

Un vēl ir tāda lieta, ka apm 15m attālumā no mājas ir izrakta aka ! Vai tas ietekmēs kko ?
Mans e pasts k.dzerve(at)gmail.com

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **    **  **    **  **     ** 
 ***   ***   **  **   ***   **   **  **   **     ** 
 **** ****    ****    ****  **    ****    **     ** 
 ** *** **     **     ** ** **     **     **     ** 
 **     **     **     **  ****     **      **   **  
 **     **     **     **   ***     **       ** **   
 **     **     **     **    **     **        ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727