UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: bern ()
Datums: 17/02/2012 19:59

Vai kādam ir siltuma akumulators iemānīts kādā mazā telpas nišā? Pats esmu redzējis tikai privātmājās, kur apkures sistēmai atvēlēta vesela telpa.
Mana sekojoša situācija -ir 2 istabu dzīvoklis 45 m2 ar griestu augstumu 3 metri. Ir doma, ka varētu ielikt 600 ltr aķi vannas istabā horizontālā veidā iekārtu pie griestiem (virs manis tikai bēniņi) un nodalīt no telpas ar iekaramiem griestiem. Šobrīd man tieši šādā pašā veidā ir iekārts boileris. Jautājumi: Vai kāda tehniska problēma, ko es neesmu ņēmis vērā? Vai LV meistari vispār gribētu čakarēties, mēģinot iedabūt tvertni tik mazā telpā? Vannas istabas mitrums ar laiku nesāktu kaitēt aķa izolācijai?
Citi varinati virtuvē tādā pašā veidā pie griestiem vai zem darba virsmas, bet šie divi man mazāk patīk.

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: subaru ()
Datums: 17/02/2012 20:10

variantu izdomā pats. ir divas pieejas- vai paštecē, vai ar piespiedu cirkulāciju. tā kā tev- būs ar piespiedu cirkulāciju. tātad nav nozīmes kur un kas atrodas. cik pats būsi attapīgs un varošs, tā arī būs.

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: bern ()
Datums: 17/02/2012 20:16

Katls būs labi tālu no paša aķa, tāpēc sūknis!

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: aigarello ()
Datums: 17/02/2012 23:08

Jautājums - kam tev 600 l aķis dzīvoklim ? Ne šis , ne tas , tāds dīvains tilpums .Domā ka ar to pietiks lai kurinātu reizi dienā ?
Un kur katls atrodas ?

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: bern ()
Datums: 18/02/2012 00:09

Katls otrā dzīvokļa galā, kas būtu kādi metri astoņi, pa perimetru rēķinot. Neiebraucu idejā "tiplums ne šis ne tas"! Akumulatora tilpumu rēķina 10 ltr X m2 skaits, kas manā gadījumā būtu 450 ltr. 620 ltr (137%) paņēmu, tādu standarta tilpumu piedāvā tuvumā esošs ražotājs (dzīvoklis nav Rīgā). Var jau, protams, veikt spec pasūtījumu, bet vai tas ir vajadzīgs? 620 ltr akumulators var uzkrāt ap 50 kW (90C-20C X 4,18 X 620 ltr / 3600), kas pie vidējās temperatūras un nelielas siltuma padeves automatizācijas varētu pietikt aptuveni 1.5- 2 diennaktīm. Ko es nesaprotu?

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: m. ()
Datums: 18/02/2012 00:23

Beninjos?

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: slēpnis nelog ()
Datums: 18/02/2012 07:16

Normāli, vienīgi kā horizontāliem akumulatoram ar izvadu novietojumu? Kāda tā plūsmas dinamika? Ja vertikāliem akumulatoriem viss tā kā skaidrs, tad, kā horizontāliem pieslēgt ievadus izvadus tā lai no aukstā uzreiz neaiziet uz karsto galu. Bet, gan jau ne pirmais horizontālais akumulators un optimālais variants sen atrasts.

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: bern ()
Datums: 18/02/2012 08:06

Bēniņos ne. Iekārtu zem pārseguma.

Esmu šur tur redzējis horizontālos tirgojam, gan jau, ka kaut ko ir izdomājuši. Bet par sliktu nenāktu padziļināti papētīt šo jautājumu.

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: aigarello ()
Datums: 18/02/2012 13:13

Ja tu taisies auktstā laikā piesildīt ar elektrību vai kamīnu , tad vari tā rēķināt . Bet , vadoties pēc pieredzes, T pazeminoties zem -5, -10 grādi siltuma patērīņš pieaug neproporcionāli vairāk . Un nez vai tu iztiksi ar 20 grādu ūdeni kā esi rēķinājis starpību (no 20 līdz 90) Cits lieta ja esošais katls tādu jaudu neizdod .
Uzskatu ka zem 1 kuba tilpuma nav ko niekoties . Siltā laikā varēsi iztikt vairākas dienas, aukstā ( zem -20) tā vien būs knapa rezervīte .
Turklāt kā jau te minēja, ir atšķirība, horizontālais vai vertikālais .

Re: maz vietas siltuma akumulatoram
Autors: soseds2 ()
Datums: 18/02/2012 13:56

Ar akja novietosanu horizontali varetu but problema ar vina svaru. Man uzreiz nak prata doma, ka vajadzeti 2 svelleros to stiprinat, citadi nobrauks leja.
Ar pieslegumiem nevajadzetu but problemam, pieslegsana tapat ka horiz. boilerim 2x turpgaita augsa un 2x atgaita apaksa.
Apkures katlu parasti novieto maksimali tuvak akjim.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **      **  **    **  **     ** 
  **  **   **     **  **  **  **   **  **    **   **  
   ****    **     **  **  **  **    ****      ** **   
    **     ********   **  **  **     **        ***    
    **     **         **  **  **     **       ** **   
    **     **         **  **  **     **      **   **  
    **     **          ***  ***      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727