UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: Makaks ()
Datums: 01/03/2012 20:29

Sveiki!

Gribētu uzzinātu Jūsu viedokli par šādu darbību!

Lai ietaupītu naudu radās ideja,ka boileri varētu pieslēgt pie automātiskā slēdža,ir man tāds viens,respektīvi,ka 00:00 boileris tiek atslēgts un,piemēram,5:00 ieslēdzas,lai no rīta,kad ceļos ir silts ūdens.
Kā Jums liekas,sanāks kko ietaupīt vai arī nē?nezinu īsti kāds boilerim ir siltumatdeves līmenis,internetā neko nevarēju atrast.un vai nebūs tā,ka tad,kad boileris slēgsies no rīta iekšā,nepatērēs vairāk elektrību,lai ūdeni uzsildītu,respektīvi vai nav vieglāk uzturēt to temperatūru nekā sildīt no jauna?

Boileris:AEG,200l

paldies!

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: gunča ()
Datums: 01/03/2012 20:41

Domāju, ka ir ietaupījums. Ar darba laikā var likt lai slēdzas ārā. Es tā kādreiz, kamēr dzīvojumu telpās ar krāsns apkuri, izmantoju mehānisko taimeri paredzētu mitrai telpai, kuru var iestatīt caur katrām 15min.
Apmēram šādu [www.darbariks.lv]
Tādu pašu biju licis arī eļļas radiatoram, lai no rīta uzsilda un kad nāku mājās ir nedaudz uzsilis.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: bubis ()
Datums: 01/03/2012 20:41

Pats beigās atbildēji uz savu jautājumu.
Tas pats, kas ar gludekli - kamēr uzsilst, ņammā kilovatus nepārtraukti, pēc tam tikai uztur iestatīto siltumu, kas patērē mazāk nekā atdzesējot un no jauna sildot. Ja braucu prom no mājas uz vairāk kā trīs sutkām, tad gan slēdzu boileri ārā.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: gunča ()
Datums: 01/03/2012 20:53

bubis
Tu gan tagad samuldējies par gludekli. Es gribetu paskatīties tavu elekro rēķinu, par atstātu gludekli uz stundu, kā pēc stundas ieslēgt no jauna.
Tur būtu Makakam pašam jāizmēra, cik viņam izdevīgi ir kurā no scenārijiem.
Ūdens taču atdziest ar diezgan lielu ātrumu uzsildīts. Ja runa būtu par 2-3 stundām, tad jā, atkarībā no tā, cik boileris labi siltināts, bet vispār naktī var slēgt no 22:00 līdz 6:00, ja ceļas 8:00. Un Pa dienu tas pats, ja nāk mājās ap 18:00, tad arī ap to laiku lai slēdzas iekšā.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: bubis ()
Datums: 01/03/2012 21:08

gunča
Tu mani pārprati.
Gludeklim ir tāds pats darbības princips kā boilerim - ieslēdzas, kad temperatūra nokrīt zemāk par min iestatīto un izslēdzas, kad tā sasniedz iestatīto max vērtību. Tātad notur ūdeni noteiktā temperatūras intervālā. Ja to ūdeni dikti atdzesējam, tad pēc tam arī dikti ir jāsilda, kas prasa papildus enerģiju un naudiņu.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: q ()
Datums: 01/03/2012 21:21

Tādam 200 l boilerim ir tik liela inerce, ka tur pamainīsies tikai pāris grādi. Labāk uztaisi vatētās segas "mēteli" viņam, ja nav pārāk redzamā vietā. Kad jauc boilerus ārā, tad var redzēt, ka dažās vietās putas nav nemaz. Kādu 10 - nieku vismaz mēnesī ietaupītu.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: eildens ()
Datums: 01/03/2012 21:55

tīri teorētiski: boilera temperatūras zudums ir ap 15 grādiem diennaktī, zemākai ūdens temperatūrai ir zemāka starpība ar apkārtējās telpas temperatūru, līdz ar to mazāka tendence siltumam mukt ārā..

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: Rx ()
Datums: 01/03/2012 22:18

Dražice 125 l boilerim ir 1kW zudumi (http://www.siltumnieks.lv/pub/pub.catalogue.php?cat=39 ). Tātad 3 Ls mēnesī. Mazāka tilpuma boilerim būs mazāk. Ja pusi laika tas būs izslēgts,tad 1,5Ls ietaupīsies. Kad brauc prom uz ilgāku laiku, tad vēl vairāk.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: gunča ()
Datums: 01/03/2012 22:59

Nu es jau saku, ka atkarībā no siltinājuma. Man toreiz bija itkā jauns 100L boileris. Bet siltumu vispār neturēja. Pēc 2-3h jau remdens. Ja ir tiešām pārdomāts siltinājums apkārt un litrāža liela, tad jau tiešām var atstāt. Bet nu kā jau teicu, to viņam pašam ir jānotestē. Neviens korekti to nemācēs pateikt.

Re: Boilera izslēgšana uz nakti
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 02/03/2012 10:03

uztaisi tā kā raksti, bet pamēģini tā, mēnesi ar un mēnesi bez, salīdzini izmaksas.

Labi nosiltināts boileris, ja to nelieto neieslēdzas 24+ stundas.

q, mans 100l boileris mēnesī noņammā 10 Ls, domā, ja 200l nosiltinās tas noņammās tik pat cik man? :B

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   *******   ********   **    ** 
 **     **   **  **   **     **  **     **  ***   ** 
 **     **    ****           **  **     **  ****  ** 
 *********     **      *******   ********   ** ** ** 
 **     **     **            **  **         **  **** 
 **     **     **     **     **  **         **   *** 
 **     **     **      *******   **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727