UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Mitrums sienās
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 05/03/2012 20:08

Sveiki man ir problēma ar mitrumu!
Tātad man ir veca akmeņu māja apmēram 250 - 300 gadus veca un ir tā , ka nošpaktelē sienas , uzlīmē tapetes un ziema kad sākas špektele vnk paliekmitra un nokrīt nost līdz ar tapeti , bet tas ir tikai apm 1,5 m augstumā no grīdas !
Gribu iebetonēt grīdu jo tagad ir vnk dēļu grīda , bet rodas jautājums par tām sienām ! Ko Es varētu izdarīt lai novērstu šo mitruma problēmu ?

paldies jau iepriekš!

Re: Mitrums sienās
Autors: eb ()
Datums: 05/03/2012 21:12

starp pamatiem un sienām nav hidroizolācijas?

Re: Mitrums sienās
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 05/03/2012 23:06

Tur tā lieta , ka nezinu kas ir zem tās vecās dēļu grīdas , bet domāju , ka nav izolācijas nekādas ! Virtuvē ir tāda problēma kaut vai ir iebetonēta grīda!
Gribas zināt ko lai izdaru ar tām sienām! Ko zem reģipša likt , kā siltināt un kā lai novērš to mitrumu :( drīz meita piedzims un mazajai uz nākamo ziemu gribas lai viss ir ok :)

Re: Mitrums sienās
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 06/03/2012 15:33

Cik tev tās akmens sienas biezas... vispār jau dzīvojamai ēkai , lai novērstu caursalšanu jābūt vismaz 1m biezai,,, ja ir tikai 64 cm... konstruktīvais minimums gludu sienu izmūrēšanai no uz vietas ar roku pieskaldītiem akmeņiem ar pareizu iesiešanu būs ~55cm, tad tev tā siena caursals un ja ēkas ārpsue ir izskatīga, tad vienīgais ieteikums - būvēt iekšpusē karkasu ar siltumizolāciju un pakoties plēvēs, kas nelaiž tvaikus caur siltumizolāciju pie ārsienas mūra.

Re: Mitrums sienās
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 06/03/2012 21:23

Nu sienas ir bišk pāri par 1m !
Kas tā par plēvi ? Un vai siltumizolācijai var izmantot akmens vati ?

Re: Mitrums sienās
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 07/03/2012 18:33

Ja sienas biezums ir pāri 1m, tad ir skaidrs, ka hidroizolācijas nav.... agrāk 250..300 gadu atpakaļ hidroizolācija bija bērza tāss - Latvijā un tā būs sabrukusi. Taču mitruma problēma ir citas dabas... tas ir gaisa kondensāts, kas izkrīt sienas dziļumā, jo tur temperatūra ir zemāka par rasas punktu... problēma visām baznīcām un muižām, kas celtas ar biezām akmeņos mūrētām sienām.
Tātad tev noteikti ir jāsiltina pamati... tas samazinātu šo kondensāta daudzuma veidošanos.
Iekšpusē ārsienai ir jārada apdare, kas sastāv no tvaiku necaurlaidīga slāņa... siltumizolācijas un daļēji vēdināmas gaisa kārtas starp ārsienu un iekšējo apšuvumu. Vislabāk, ja šo gaisa kārtu varētu nodrošināt ar mehānisko vēdināšanu un mitruma absorbentu - iekārta, kas no spraugas gaisa noņem mitrumu.
Tāds risinājums ļaus vienlaicīgi ārsienu pieskaitīt siltumizolējošai plaknei.

Re: Mitrums sienās
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 07/03/2012 19:07

varbūt vari ieteikt kā siltināt pamatus ?
Tas tvaika necaurlaidīgais slānis ir tā plēve kkāda ? Man jau teica, ka vajagot likt kkādu plēvi bet nesapratu par ko iet runa! Tā plēve ir jāliek uz plikas sienas ? Viņa kā stiprinās ? Kāda ir tā mehāniskā vēdināšana ? Tad reāli sanāk ka sanāk man jāliek ir tādā secībā : Plēve , akmens vai stikla vate , reģipsis un viss būs ok ?

Re: Mitrums sienās
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 07/03/2012 19:08

Un kā es varu izveidot hidroizolāciju ??

Re: Mitrums sienās
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 08/03/2012 21:01

1m sienai hidroizolācija būs bezjēgā dārga... taču tā neatrisinās iekšējās kondensācijas problēmu mūrī. Zemes temperatūra ir tā, kas nodrošina biezās ārsienas
vidusdaļā 'rasas punktu' tapēc lai samazinātu pamatu atdzesēšanu no ārpuses un telpas puses zem zemes pamati vertikāli jāsiltina - derīgi visi siltumizolācijas materiāli, kas ierokami zemē. Taču siltumizolācija līdz galam nevar noslēgt sienas atdzesēšanu no apakšas... tā tikai uzlabos sienas stāvokli... mitruma zona samazināšies.
Iekšējā ārsienas siltumizolācija veidojama ar gaisa spraugu vismaz 5cm brīva gaisa. tad siltumizolācija iestrādāta karkasā un apdare ar tvaika izolāciju - piemēram kā tvaika izolācija ir ALU -papīrs... skaties sienas pirts telpās.

Re: Mitrums sienās
Autors: Kaspars D. ()
Datums: 08/03/2012 21:34

Tātad reāli , ja uzlikšu šitto man sienas paliks sausākas ? [www.duo.lv]

Tad virs tās plēves varu likt akmensvati un skrūvēt reģipsi ?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **     **  **    **  **    ** 
 **    **  ***   **  **     **  ***   **   **  **  
     **    ****  **  **     **  ****  **    ****   
    **     ** ** **  *********  ** ** **     **    
   **      **  ****  **     **  **  ****     **    
   **      **   ***  **     **  **   ***     **    
   **      **    **  **     **  **    **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727