UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Centrālapkures katls .
Autors: Marijans ()
Datums: 02/04/2012 19:41

Gribu ,lai iesakiet kādu centrālapkures katlu ar malku kurināšanai,apsildīt platību 100 kv metri un sildīt ūdeni,apkures sistēma ir ar dabīgo cirkulāciju,neko krutu negribu.Ir dzirdēts daudz un dikti ,bet daudz neko nesaprotu.

Re: Centrālapkures katls .
Autors: khe ()
Datums: 03/04/2012 00:22

Kalvis - 2 -12, ja sausa malka. Ja dedzināt visu ko, tad Viadrus(4, vai 5sekc)...

Re: Centrālapkures katls .
Autors: Marijans ()
Datums: 03/04/2012 08:01

Viadrus U 22 VAI IR VĒL CITAS MAKRAS? K'DS NEZINA KĀ IR AR GROBIŅĀ RAŽOTIEM,HROMETS---VAI TIE NAV LABI?JAU teicu ,ka gribu kaut ko vienkāršu bez jebkādiem tur navarotiem ,jo lietoti ir tikai vienkāršākie,jo sistēma ir ar dabīgo cirkulāciju.

Re: Centrālapkures katls .
Autors: eb ()
Datums: 03/04/2012 09:30

Es vēl svārstos starp SIME un VIADRUS. Čugunnieki ilgmūžīgāki.
Grobiņas katlu es pašreizējajā dzīvesvietā lietoju kādus 5 vai 6 gadus - viss ok un funkcionē ar visu to, ka pāris reizes ticis uzvārīts, bet nu tur man apsaiste nav riktīga.

Re: Centrālapkures katls .
Autors: khe ()
Datums: 03/04/2012 09:34

Hromets manuprāt dod nekaunīgi augstu lietderības koeff parastam tiešas degšanas malkas katlam. Grobiņa pat šķērsgriezumu un bildes nevar ielikt savā lapā, bet vismaz neliek lietd koeff:) Neviens no šiem neliek saitā izejošo dūmgāzu temp... Viadrus U-26 noteikti labāks par U-22, tik nevajag izvēlēties pa lielu jaudu, jo bez aķa nebūs normāla degšana. Es brauktu uz Fan un uz vietas parunātos ar pārdevējiem - var kādu atlaidi iedot. Pats gan ņemtu gāzģen katlu, jeb tādu, kā minētais Kalvis2-12.

Re: Centrālapkures katls .
Autors: Rx ()
Datums: 03/04/2012 15:32

Man ir gadus 6 Grobiņas ar siltuma izolāciju apkārt 15kW. Deg viss ko ieliek. Atvērtai sistēmai lielisks. Liela mute, ērti tīrīt virsmas ( kas ir ļoti svarīgi, lai būtu augts lietderības koeficients). Obligāti jāveic meri, lai neveidotos norasošana ( temperatūra krāsnī ne zemāka par 70 grādiem!).

Re: Centrālapkures katls .
Autors: Marijans ()
Datums: 03/04/2012 16:23

Cik lielu platību apsilda Grobiņas katls 15kw tev? Kas ir--jāveic meri--ko tas nozīmē?

Re: Centrālapkures katls .
Autors: Rx ()
Datums: 03/04/2012 19:53

Man šis katls ir slēgumā ar akumulatoru 750L ( kombinēto). Patreiz apsilda ap 80m2, vecā mājā. Šoziem pirmā ziema pēc sienu papildus siltināšanas, bet pamati vēl auksti, un aukstums pa grīdu ienāk. 100m2 pilnīgi pietiks, ja laba siltumizolācija. Mēri ir šādi: jāliek sistēmā divi loki, lai viens ir krāsns loks, kas nekad, kamēr ir kurināmais, nekrīt zem 70 grādiem. Otrais patērētāji- lieciet kādu temperatūru vēlaties. Ja ir automātika, tad nekas nav jāregulē: temperatūra būs ar precizitāti viens grāds visās telpās bez speciālas "ikpalaikam" regulācijas, jeb, kad beidzās kurināmais, vārsts pats atveras, lai maksimāli izmantotu enerģiju. Kad par karstu- automātiski aizveras. Krāsnij pašai ir termodutiņu virinātājs- neļauj krāsnij sasniegt lielu jaudu, ja tā netiek izmantota- aizvadīta uz radiatoriem.

Re: Centrālapkures katls .
Autors: Marijans ()
Datums: 04/04/2012 08:46

Rx,priekš kam tas akumulators?Tev Grobiņas katls ir ar izolāciju vai bez,kāda atšķirība?Man liekas ,ka man vajadzīgs ir tas 23 kw.Man līdz šim nav bijis nekāds akumulators,viens ir bijis Lietuviešu čuguna,kurš ilgi bija jāgaida kamēr uzsilst un malkjas daudz vajadzēja,patreiz ir parastais metāla,kurš ātri uzsilst,arī malkas mazāk vajag --tikai kurtuve maza un sāk kaut kur bišķi sūkties mitruma,tādēļ gribu nomainīt,izvēle likta uz VIADRUS VAI GROBIŅAS,BET LAIKAM BŪS GROBIŅAS,JO METĀLA ĀTRĀK UZSILST.

Re: Centrālapkures katls .
Autors: Rx ()
Datums: 04/04/2012 09:43

Akumulators ļauj iekurināt, pakurināt un aizmirst ka tas jādara. Ziemā 24 un vairāk stundas telpā patstāvīga temperatūra. Un kad temperatūra krīt, tad krīt lēni. Rudenī-pavasarī, lietainā laikā, vairākas dienas bez kurināšanas komforts mājās. Kā jau teicu, krāsns ar izolāciju ( nestādos priekšā, kā var būt citādi....ja nu šķūnis jāapkurina.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   *******   **      **  ******** 
 **   **   **        **     **  **  **  **  **       
 **  **    **        **         **  **  **  **       
 *****     ******    ********   **  **  **  ******   
 **  **    **        **     **  **  **  **  **       
 **   **   **        **     **  **  **  **  **       
 **    **  ********   *******    ***  ***   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727