UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
apkures trubas
Autors: nelds ()
Datums: 05/06/2012 20:03

Šodien gribēju veikalā nopirkt vnk apkures radiatorus, paņēmu līdzi trubas galu, lai piemeklētu savienojumus. Pārdevējs mani nošokēja, izrādās visi presētie savienojumi, tāpat arī trubas, ir domāti tikai līdz 40 grādiem, ja gribu kurināt ar malkas katlu, visa sistēma jāpārvelk ar kapara caurulēm.. Cik nopietni ir šie apgalvojumi?

Re: apkures trubas
Autors: nelds ()
Datums: 05/06/2012 20:05

Piebilde, iepriekšējais saimnieks bija savilcis visas trubas pilnīgi jaunas pvh ar presētajiem savienojumiem.

Re: apkures trubas
Autors: eb ()
Datums: 05/06/2012 23:42

hvz. es aizbrauktu atpakaļ uz to veikalu ar visiem trubu galiem un ar tiem ievilktu pārdevējam pa ausi.

Re: apkures trubas
Autors: soseds2 ()
Datums: 06/06/2012 00:00

Es arī pārdevējam uzdotu par ausi :)
Presējamās , jeb pex -al -pex paredzētas līdz 90'. Malkas apkurei, protams, ir labāk kapars, bet pexenes arī der.
Malkas apkures sistēmā kur nav akumulators ir lielāka iespēja ka šīs caurules darbosies augstākās t' nekā ar aķi-tas tākā trūkums.Vairāk staigās presētie savienojumi.

Re: apkures trubas
Autors: lee ()
Datums: 06/06/2012 06:25

Vispār jau ilgstoši paredzēts pexalpex 80 grādi un īslaicīgi 90. Kurinot ar malku tad ir precīzi jāizbūvē apkures sistēma, lai jauda ir tāda, ka ir ļoti jāpacenšas lai uzkurīnātu līdz tiem 80, vairākus radiātorus ar lielāku ūdens ietilpību, piemēram ķeta un obligāti termometru kontrolei, tad ir pagrūti strauji uzkurināt virs pieļaujamā.

Re: apkures trubas
Autors: zipaks ()
Datums: 06/06/2012 10:19

Uponoram 95 grādi.

Re: apkures trubas
Autors: Alby ()
Datums: 06/06/2012 10:27

Ja jau runa par apkures caurulēm, tad man ir jautājums: liekot apmetumu sienām, ko darīt ar vietām, kur ir apkures caurules ieštrobētas sienā? Aizmest visu štrobi ciet vai likt kaut ko priekšā?

Re: apkures trubas
Autors: E ()
Datums: 06/06/2012 12:33

Nu es gan nebūtu tik pārliecināts par apgalvojumu, ka presējamie savienojumi iztur apkures temperatūras. Varbūt kādu gadu jā, bet ilgtermiņā sāks pilēt. To esmu pārliecinājies gan pats, gan man ir teikuši speciālisti ar daudzu gadu stāžu, kas taisa apkuri mājās. Kapars būs dārgāks, bet daudz drošāks variants.

Re: apkures trubas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 06/06/2012 17:39

Vienkārši var izmantot melnā metāla caurules ar metinātiem vai skrūvētiem savienojumiem... tās iztur par 200 grādus.

Re: apkures trubas
Autors: soseds2 ()
Datums: 06/06/2012 17:47

Ir viens trūkums melnajām caurulēm: labojot šādas sistēmas santehniķa baltie cimdiņi ātri vien paliek melni :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **    **  ********  ******** 
 **     **  **   **    **  **   **        **       
 **     **  **  **      ****    **        **       
 *********  *****        **     ******    ******   
 **     **  **  **       **     **        **       
 **     **  **   **      **     **        **       
 **     **  **    **     **     ********  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727