UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: Hmm ()
Datums: 06/06/2012 16:53

Es kā apakšējais kaimiņš pēc tam eju pie augšējā pagarinātāja un ar roreni, kuru aizņēmos no Vasjas, ielaužu tik ribas cik pieliktas klāt.

Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: Rx ()
Datums: 06/06/2012 16:56

...ļoti gribu redzēt to santehniķi, kas pa piečuku pieskrūvēs čuguna radiatoram klāt sekcijas! Trīsdesmit gadīgam čuguna radiatoram savienojošas vītnes tā!!!! ieēdušās, ka diez vai tas dabūsit vaļā, kur nu vēl noblīvēt. Tāpat arī aizgriežamie krāni tādiem radiatoriem sen vairs nefunkcionē. Čuguna radiatora atdeve no vienas sekcijas ir atkarīga no temperatūras tajā. Un ir lielie čuguna radiatori un mazie...... ir dažādi. Varbūt ka palīdzēs šī lpp: Te ir jaudas: [cherad.ru]

Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: Polkmanis ()
Datums: 06/06/2012 17:04

Didzis, es domāju ka 40 gadu laikā radiatori ir apkaļķojušies, kas samazina sākotnēji rēķināto siltumatdevi. Papildus sekcijas būs pagrūti pielikt, ja nu vienīgi pa 1 ribai katrai sekcijai, jo starp tām vietām, kur no kopējās sistēmas nāk trubas no grīdas, nav vairāk brīvas vietas (visā platumā jau ir sekcija), lai iespraustu vēl pāris sekcijas (nezinu vai saprotami paskaidroju).

Tapēc arī nolēmu mainīt radiatorus, jo temperatūra diemžēl nav normāla ziemas mēnešos (sliecos domāt, ka dēļ apkaļķošanās) - gala stūra dzīvoklis.

Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: soseds2 ()
Datums: 06/06/2012 17:44

Apkures sistēmā radiatori neapkaļķojas, bet var aizaugt ar rūsu. Pēdejais notiek ļoti reti daudzdzīvokļu ēkās. Parasti siltumnesējs ir uzpildīts no RS vai ar mīkstinātāju.
Pirmais, ko es darītu jūsu gadījumā, nočekotu mājas siltumnesēja t'apkures laikā(vai nav par zemu).Nākošais būtu stāvvads, regulatori uz tā un beigās SM sūkņa atbilstību sistēmai un tā ieregulējumus. Ja tur viss kārtībā, ja kaimiņi tur vaļā logus, bet jūs salstat, var mainīt radiatorus.

Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: Polkmanis ()
Datums: 06/06/2012 17:47

RX - LIELS paldies par linku - tas ir tieši tas, kas man ir vajadzīgs - no tā arī varēs rēķināt cik un kādus man vajag un tad arī uzmest pa virsu rezrevei! Citādi saka, ka rezervi vajag, bet NO KAM to rezervi skaitīt klāt neviens arī nevarēja pateikt! Lai veicas!

Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: soseds2 ()
Datums: 06/06/2012 17:51

Parasti radiatoru izplatītājiem ir tabuliņas, pēc kurām rēķina radiatora jaudas un izmērus. Tiek nemti vērā parametri: siltumnesēja t', griestu augstums, ārsienas, kvadrātmetri uc.

Re: Veco čuguna radiatoru siltuma jauda
Autors: Rx ()
Datums: 06/06/2012 19:36

Lūdzu! Tomēr iesaku mazliet padomāt arī: kāda temperatūra ir ziemā radiatora sistēmā. No tās atkarīga jauda, ko tas atdod. Ja ir par to nojausma, tad attiecīgi jāizvēlas modernāks attiecīgi lielāks radiators, liekot pazeminātās temperatūras zināšanas lietā.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********   ********  ******** 
  **  **   **     **  **     **     **        **    
   ****    **     **  **     **     **        **    
    **     ********   ********      **        **    
    **     **         **            **        **    
    **     **         **            **        **    
    **     **         **            **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727