UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: JanisL ()
Datums: 26/06/2012 15:49

Protams, ka es neceru septiķi izmantot kā tvertni! :) Tajā bundulī ir kaskādes filtrācija un, pateicoties ventilācijai un gaisa pievadei, baktērijas tur izdara savu darbiņu. Otrā galā tek laukā pelēkie ūdeņi - kas tad aiziet infiltrācijā. Ūdeni tuvumā ir paredzēts ņemt, bet, protams, ievērojot vismaz noteikto 30m attālumu no visas tās kanalizācijas padarīšanas.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: khe ()
Datums: 27/06/2012 23:10

Nmt tīkls bija labs....tad kad septiķi bija forši:), atvaino!

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: Alvisss ()
Datums: 28/06/2012 00:56

Es, kā reizi, laukos uzliku tās firmas septiķi kuru Jānis noskatījis. darbojas bez problēmām jau 3 gadus mājai, kura ikdienā dzīvo 3 pieugušie, bet brīvdienās 4-5. Es gan sistēmu piebaroju ar baktērijām. Biju pirms kāda mēneša palūkogties bundulī, skatījos 3 un 2 nodaļu - pilnīgi nekādi biezumi pa šiem gadiem nav uzkrājušies.
Khe - nezinu gan kādi Tev iebuldumi, bet pat pedantiskajā Vācijā mūsdienās liek septiķus. Tikai ir ierobežojumi par apdzīvotības blīvumu. Neredzu problēmu to darbībai lauku apvidos.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: eb ()
Datums: 28/06/2012 09:07

Septiķi it kā vajagot vismaz reizi gadā izsūknēt un izmazgāt, citādi viņš sākot augt ciet.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: Alvisss ()
Datums: 28/06/2012 09:23

nezin, nezin, jau 3 gadus neesmu ne sūknējis ne mazgājis. Nekādu pazīmju par kaut kādu aizaugšanu. Es gan, kā jau minēju, sistēmu "piebaroju" ik mēnesi ar speciālam skeptiķu baktērijām, kuras apēd un noārda biezumus, kā arī veic bioloģisko pirmsattīrīšanu. Baktērijas izmaksā ap 25lvl gadā, kas ir izdevīgāk kā saukt sūdmašīnu, kas aizved biezumus. To arī septiķa ražotājfirmas pārstāvis teica, ka lietojot baktērijas par septiķa apkopi var aizmirst uz daudziem gadiem, jo vienīgais kas krāšoties būs neorganiskās nogulsnes, piem smiltis, kuras sistēmā nonāk mazgājot rokas, kartupeļus utt.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: kanalizators ()
Datums: 28/06/2012 09:30

Alviss, tev ir filtrācijas lauks vai ne? Man Mārupē liek likt izsūknējamo septiķi (4 grodi pa divi pārī) jo drīz pa blakus ielu būs kanalizācija. Nezinu kā to lai efektīvāk izdara, jo iesūcināt zemē melnos ūdeņus neļauj.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: eb ()
Datums: 28/06/2012 09:56

kanalizators, varbūt vienkārši nevajag baigi lielīties ar to, ka tu kaut ko sūcini zemē? pieņemu, ka šitādā raskladā ārā sūknētājs regulāri viesojas sētā un ir kā ģimenes loceklis.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: Alvisss ()
Datums: 28/06/2012 12:13

Nu saukt to par infiltrācijas lauku būtu pa skaļu teikt, bet ir infiltrācija. Zemē ierakts grods, kas daļēji piepildīts ar smalku granti. Taisīju kā pagaidu risinājumu līdz izveidošu nopietnāku infiltrāciju, bet kā zināms - nekas nav tik pastāvīgs kā pagaidu risinājums.
Man gan septiķis ir lauku mājā,kur tuvākais kaimiņš ir nepilna km attālumā, kā arī gruntsūdeņi pat rudenī un pavasarī nav augstāki par pāris metriem.
Tev pašvaldība liek taisīt tādu kā pagaidu variantu, ja?

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: khe ()
Datums: 28/06/2012 19:32

[www.building.lv]
Vai tas septiķis atbilst vides prasībām? Vai pēc tām baktēriju piedevām drīkst laist notekūdeņus ūdenstilpnēs? Pēc labām, eiropas nedaudzajās notekūdeņu labortorijās testētajām iekārtām(kas piešķir EN 12566-3) to var darīt. Vienīgais trūkums, ka jāpūš gaissn tajā baļlā...

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: JanisL ()
Datums: 28/06/2012 23:17

Khe, es arī uzskatu, ka bez-elektrības septiķis ar kaskādi un ar infiltrācijas lauku ir ļoti labs risinājums lauku apvidum! Ļoti daudz jau atkarīgs no tā, cik daudz to iedzīvotāju, kādi ir ūdens patēriņa ieradumi un kādas ķīmijas tiek gāztas kanalizācijā. Mēs būsim 4 iedzīvotāji, ūdeni esam pieraduši lietot ļoti taupīgi un traukus/veļu mazgājam ar dabai draudzīgo ķīmiju. Līdz ar to domāju, ka šitais septiķa risinājums būs labs. BET - laba Tev doma par to, ka būtu jāpainteresējas, kā tur ir ar atbilstības sertifikātiem un ko tieši par šo verķi saka vietējā inspekcija.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **              **  ********  **    ** 
 **     **  **              **  **        ***   ** 
 **     **  **              **  **        ****  ** 
 **     **  **              **  ******    ** ** ** 
  **   **   **        **    **  **        **  **** 
   ** **    **        **    **  **        **   *** 
    ***     ********   ******   ********  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727