UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: JanisL ()
Datums: 26/06/2012 14:04

Sveicieni!
Vēlējos pajautāt pēc padoma. Situācija - ir divas ēkas, kas ir viena otrai pretī. Kā ir iespējams izveidot kanalizācijas sistēmu tā, lai abas šīs ēkas varētu izmantot vienu un to pašu septiķi (3 m2 plastikāta bunduli)?

Septiķi pa vidu starp ēkām var ielikt, bet problēma jau ka ievads ir viens - un tā kā ēkas atrodas viena otrai pretī, tad kaut kur sanāk likt T veida trejgabalu, kas kanalizācijas sistēmā, saprotu, nu nekādi nav pieņemams. (Skatīt zīmējumu - [ej.uz] )

Vēl variants ir veidot septiķu kaskādes sistēmu no grodiem - tad pirmajam grodam būtu vienalga, ka tam ienāk divi ievadi katrs no savas puses. Vienīgi, kā man te plastikāta bunduļu tirgoņi zvērējušies, taisi kā gribi tos grodus - pie augstiem gruntsūdeņiem tāpat ūdens nāks pa grodu šuvēm iekšā...

Ir kādam ieteikumi vai idejas? Kā arī, varbūt kāds zina kādu baigi ekonomisku, bet legālu, oficiālu risinājumu šajā situācijā ieteikt? Man savam mājražošanas projektam vajag šādu lietu ierīkot. Paldies!

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: Nejaanis ()
Datums: 26/06/2012 14:08

izgriezt esošajaa septiķī caurumu, pielikt pievadu, piekniedeet ar alu kniedeem, nostraadaat ar silikonu vai hidroizolaacijas mastiku. veel bija arii lodeejamie (kauseejamie ) diegi plastmasai, bet nu tur ir nianses.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: m. ()
Datums: 26/06/2012 14:24

A kapec nevar kā bildē T veida?
Uztaisi tikai kritumu taj vietā

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: m. ()
Datums: 26/06/2012 14:25

Ok bus tev Y veidaa savienojums :)

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: JanisL ()
Datums: 26/06/2012 14:39

Y veida savienojums vēl iespējams varētu iet cauri, tikai tiešām jārēķina, vai var uzveidot lielāku kritumu tajā vietā. Cauruma izgriešana septiķi - hmm, arī opcija, lai gan tur tad kāds labs meistars vajadzīgs, kas to šuvi labi saveido.

A ko sakāt par tiem betona grodiem? Pārāk piņķerīgs un nepārliecinošs variants un naudas ekonomija pret plastikāta bunduli arī laikam neko liela nesanāk?

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: m. ()
Datums: 26/06/2012 15:03

Man tiko satāmēja bioloģisko tā kā tev bildē, vot nezinu kā bij paredzēts to visu risināt, atbraukuši bij tādi pajauni puikas :)

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: eb ()
Datums: 26/06/2012 15:24

tev septiķis jau ir nopirkts?
manam brīnumam ievada truba septiķī ir iestiprināta tādā melnā blīvējošā gumijā. domāju, ka nevajag augstāko izglītību, lai vēl vienu tādu pieslēgumu uztaisītu. galvenais, lai tie runguļi negāžas nepareizajā kamerā iekšā.
varbūt var septiķa izgatavotājam paprasīt, lai uztaisa kā vajag?

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: JanisL ()
Datums: 26/06/2012 15:26

Heh, tikko sazinājos ar šito kantori - [ej.uz] - visu man izstāstīja un izskaidroja. Risinājums manai vajadzībai elementārs - viņi vienkārši paši uztaisīs septiķim ievadus abos sānos un lieta atrisināta. Cena arī ļoti, ļoti sakarīga. Tik cik jārēķina klāt atvešana, traktors rakšanai un trubas savienošanām.

Tagad jāmēģina noskaidrot cits jautājums - cik šodien maksā izrakt normālu aku.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 26/06/2012 15:36

Vispirms jau jāzina vai ir tie augstie gruntūdeņi, ja nav tad nekas nenāks;
Tas 3 m3 septiķis ja ar viņu neko tālāk nedarīs uz divām mājām atri būs pilns, no tā es secina, ka ja liek bio attīrīšanu, tad pēc tās attīŗito vai nu ievada grāvī vai infiltrē zemē.
savukārt no tā izriet, ka ja arī kaut kas no tā groda iefiltrēsies uz vienu vai otru pusi nekāda lielā skāde nebūs, ja vien tuvumā nav dzeramā ūdens ņemšanas vieta.

Re: Kanalizācijas septiķis starp divām ēkām
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 26/06/2012 15:39

Vēl aizmirsu piebilst, ka to savienojošo aku jau arī var iztaisīt, ne no betona grodiem, bet plastmasas vai stiklaskiedras gatavo, vai kā kanalizācijas revīzijas vai skataku ar gumijas blīvējumiem

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  **     **  **    **   ******  
       **  ***   **  **     **  **   **   **    ** 
       **  ****  **  **     **  **  **    **       
       **  ** ** **  *********  *****     **       
 **    **  **  ****  **     **  **  **    **       
 **    **  **   ***  **     **  **   **   **    ** 
  ******   **    **  **     **  **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727