UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: sūdtece ()
Datums: 15/08/2012 08:57

Sveiki.

Ir sapirkti 6 grodi, caurules, līkumi, trejgabali. Vajag no mājas līdz grodu vietai paveikt darāmo. Cilvēks santehniķis saka - caurules likšana zemē 4Ls/m, viena trīs grodu kolonna 70Ls. Tas neskaitot traktora izmaksas, par kuru saka, ka visu dienu būšot ko rauties. Jāsaka, ka no mājas līdz grodiem 26m.

Tas, kas viņam jādara ar grodiem - jākontrolē rakšana, jātaisa caurumi cauruļu ievadiem. Infiltrācija pagaidām nebūs.

Kā jums liekas, cipars pamatots?

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: Alvisss ()
Datums: 15/08/2012 10:01

A kāds arguments bija par labu grodiem, ja gatavs 3 m3 septiķis no stiklašķiedras maksā nedaudz virs 300 lvl. To var kustināt 2 vīri un montāžai nevajag traktoru (ja bedri rok ar rokām).

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: sūdtece ()
Datums: 15/08/2012 10:06

Man kopumā būs 6 grodi, 1500 pa 345Ls

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: Dzindzis ()
Datums: 15/08/2012 10:11

Vai nebija tā ka to septiķi viegli cēla augša gruntsūdeņi? Man izmaksāja grodu ierakšana un trubas ~6m pievilkšana 20Ls viena cilvēka dienas darbs +traktors ap 60-70Ls

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: sūdtece ()
Datums: 15/08/2012 10:19

Dzindzis: jā ta ir, tie septiķi ir jāenkuro, lai tas nenotiktu.

Nu vo, kaut kā man liekas, ka tas mans santehniķis kaut ko sāk pārspīlēt ar visas dienas darbu un traktoru pa 18Ls/h

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: m. ()
Datums: 15/08/2012 10:34

Ekskavators ar operatoru maksāja 20 ls/h, iespējams uz dienu/objektu var sarunāt citu cenu

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: Alvisss ()
Datums: 15/08/2012 10:39

Ja ir augsti gruntsūdeņi, tad ir jāenkuro gan, bet, manuprāt, tas tik un tā ir lētāk. Labi, tur nu vairs neko, grodi tev jau nopirkti.
No pieredzes saku, ka parastā jumza ar kausu normāla izmēra grodus nepakustinās. Var mēģināt pie 40 un jaudīgāka traktora aizmugurējas hidraulikas ko ķibināt klāt. Es ar principā ieteiktu apstaigāt kaimiņus un apprasīties, varbūt kādam tomēr ir traktors, kas grodus spēj kustināt.
Bet tā, gan jau tie 18 lvl/h ir standarta cena normālam traķim, un Tavs meistars neiespringst meklējot lētāko variantu.

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: aaaa ()
Datums: 15/08/2012 10:41

A kas liedz visu darīt pašam - tad nebūs internetā jāvaid, ka viss tik dārgs un pašam būs prieks par apdarīto. Radīsies arī sajūta, ka ne katra maize ir tik viegla, kā no malas izskatās. Pamēģini tos 6 grodus līmenī ierakt, izdolbīt caurumus ar perfi, javu uzjaukt ar ko grodus savienot un caurumus aizsmērēt. nav raķešu zinātne - vajag tik lāpstu, ķerru, līmeņrādi un uz priekšu.

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: aaaa ()
Datums: 15/08/2012 10:45

Parastā jumza ar priekšu, ja nemaldos, varēja 400kg pacelt. Pats prastākais JCB traktoriņš 1.5 tonnas ceļ pat neiestenoties. Es teiktu - labi ja 1 dienas laikā to visu var izdarīt, man drīzāk liktos, tur var pat 2 dienas aiziet. Un ne jau tas traktors 8h raks, bet lielāko daļu laika stāvēs malā, bet par to viņam tāpat jāmaksā tie 18Ls/h (cena vispār atkarīga, cik tālu jābrauc - manā krajā vienubrīd ņēma pat 13 Ls/h, bet tagad cena ir atkal augšā uz 18 Ls/h, jo trūkstot traktoru).

Re: Kanalizācijas likšanas izmaksas darbam
Autors: sūdtece ()
Datums: 15/08/2012 16:23

Ja mājai izvads ir 110mm caurule, vai ir jēga tālāk līdz grodiem likt 160mm? Vai tomēr pietiek ar 110?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **   ******   **      **  **       
 **     **  **     **  **    **  **  **  **  **       
 **     **  **     **  **        **  **  **  **       
 ********   **     **  **        **  **  **  **       
 **     **   **   **   **        **  **  **  **       
 **     **    ** **    **    **  **  **  **  **       
 ********      ***      ******    ***  ***   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727