UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: Agrisss ()
Datums: 30/08/2012 11:25

Es, protams, nepretendēju uz zinātnisku grādu fizikā, bet, ja gaiss un ūdens atrodas vienā trubā, kāpēc, lai mainītos spiediens??? No tā, ka gaiss "izšķīst" ūdenī, viņš tak nepazūd no trubas?!
Bet nu fiziku es mācījos sen, tā ka varbūt esmu ko piemirsis. :)

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: Marciz ()
Datums: 31/08/2012 09:59

Nu tīri no fizikas :D gaisa molekulas ieiet ūdens brīvajā telpā līdz ar to samazinās to aizņemtais tilpums un krīt spiediens.. :) tāpat arī temperatūra.. molekulas kustās vairāk, aizņem teorētiski lielāku tilpumu, tilpums ierobežots, spiediens kāpj un tas pats tikai otrādāk, ja pareizi atceros no fizikas stundām, tad bija p*V/T=const.; p-spiediens; V - tilpums; T- temperatūra..
Taču tev jau tur vairāk vai mazāk ir ūdens un gaisa ir maz.. ūdenim blīvuma izmaiņas ir baigi niecīgas atkarībā no temperatūras.. Pamēģini varbūt ar zemākiem spiedieniem, un kad nokrīt, tad atkal ielaist spiedienu, ja jau tas gaiss šķīst ūdenī, tad kaut kad tam procesam ir jābeidzas..

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: Agrisss ()
Datums: 31/08/2012 13:49

Ehh, sarežgīta lieta tā fizika. :)
Nu man vēl ar vien tur turās tās 5,7 atmosfēras. Domāju, ka būs jau labi. Galu galā - pie tāda spiediena vajadzētu defektu pamanīt, ja tāds būtu.

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 31/08/2012 21:38

Nava tur nekādu defektu! Ja spiediens nokritas nedaudz un stāv uz vietas, tad viss kartiba. Vel jo vairak, ja tās ir kausējamās caurules un visi savienojumi pārbaudīti!

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: Agrisss ()
Datums: 31/08/2012 22:09

Nu es arī domāju, ka nava tur nekādu defektu.
Defekts ir citur. :) Es 6 vietās saskrūvēju no akas nākošo melno trubu ar bronzas līkumiem un trejgabaliem un nekur nesaliku iekšā to vtulku, kam tur jābūt. :( Blint - pilnīgi kaut kā aizmirsu.... Tagad būs jāpārtaisa.... :(

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 01/09/2012 12:17

Tā ftulka nav obligāta, turās arī bez viņas. Bet tehnoloģiski ir tur paredzēta.

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: parks2007 ()
Datums: 01/09/2012 13:36

Piekrītu sosedam2,ka var bez tām iztikt,pašam no akas līdz sūknim un no sūkņa līdz mājai savienojumi bez tām un ne vainas.....ir nācies tādu savienojumu atjaukt vaļā ... .tas kapara gredzens tur riktīgi iegriežas tajā plastmasas trubā un plusā vēl tā gumijas blīvīte...

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: Agrisss ()
Datums: 01/09/2012 14:24

Eu, nopietni var iztikt? Bet man tas viss būs betonā. It kā dikti negribētos jaukt tagad vaļā, bet pēc 5 gadiem droši vien negribēsies vēl vairāk. ....

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: khe ()
Datums: 02/09/2012 09:10

Izlasi uz tās rores sieniņu biezumu, jo 32cei vajadzētu būt 3mm, bet Depo vienu laiku tirgoja 2,3mm. Vtulkas domātas 3mm sieniņām, ja plānākas, tad vtulkām jātin virsū. Tagad daži bronzas savienojumu ražotāji vairs netaisa asās atskabargas, bet tik tādas rieviņas tajā gredzenā, kas savelkas, tapēc es vēl apsvērtu, vai iztikt bez vtulkām, ja tiek iebetonēts...

Re: Ūdensvada nopresēšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 02/09/2012 15:27

Pārbaudi savienojumu paņemot paraugu detaļu kārtīgi savilktu bez ftulkas un cauruli piesien pie mājas un otru galu pie mašīnas un paskaties vai neizraujas, tad zināsi tur vai netur! :))

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         ******     *******   ********  
  **   **   **        **    **   **     **  **     ** 
   ** **    **        **         **         **     ** 
    ***     **        **   ****  ********   ********  
   ** **    **        **    **   **     **  **        
  **   **   **        **    **   **     **  **        
 **     **  ********   ******     *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727