UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: Enrike ()
Datums: 04/10/2012 11:53

Labdien.Parādijās materiāla iespēja automatizēt savu apkures sistēmu , man ir granulnieks un uz apkuri ir 2 loki - viens uz siltajām grīdām , otrs uz radiatoriem , uz abiem stāv 3 ceļu vārsti TERMOMIX , līdz šim turpgaitas temperatūru regulēju ar roku tos grozot , tagad gribu automatizēt . ļoti gribu spečuku komentāru , uz tiem 3-īs gaitniekiem kuru ražotāju servomotoru & automātiku likt ? , ( kuram fiziski derēs stiprinājumi - ESBE , HONEYWELL ........... ) , noņemt 3-īs gaitniekus un braukt uz veikalu skatīties un "pielaikot" tagad jau nav iespējams - apkure jau palaista :O(

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: soseds2 ()
Datums: 06/10/2012 22:17

Ražotāju ir loti daudz. Vadošie ir, kā jau minējāt honeywell, esbe un danfoss. Vajadzīgs servomotors katram trīsgaitniekam , istabas devējs un kopējais apkures automātikas bloks.

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: Enrike ()
Datums: 14/10/2012 16:34

Paldies. Vai jūs kā zinošs cilvēks varētu pateikt vai augstākminēto ražotāju servomotora pieslēgšana trīsgaitniekam ir "universāla" vai arī klāt jāpērk speciālas pārejas , vai šīs pārejas arī ir "universālas" un der visiem trīsgaitniekiem . Man doma pagaidām sākumā automatizēt siltās grīdas ( servomotors , istabas temperatūras devējs ( vadu ) , vadības bloks tāds : [www.teplo-market.lv]) budžets sanāk ap 100Ls. Ir kādas nianses kas uzpeldēs ?

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: Rx ()
Datums: 14/10/2012 17:23

Pirmkārt: Servomotors ir universāls ( kaut gan der vienmēr parliecināties..). Tam ( kas ir man) ir divas stiprināšanas skrūves, kuru savstarpējo attālumu var pieregulēt. Barojas no 230V sprieguma, bet ir arī 24V . Jūsu gadījumā vajag maiņsprieguma vārsta motoru. Bet vai nebija pratīgāk pirk Honewell komplektu HMC80 / HMC82. Cena 200Ls+/-. Ar to veiksiet to pašu, kas Jūsu izvēlētajā iekārtā, pluss bezvadu termometrs ar vadības pulti tempertūras telpā iestādīšanai, dažādiem režīmiem laika gaitā....Iegūsiet konstantu temperatūru mājā, neatkarīgi no laika apstākļiem, siltumnesēja temperatūras krāsnī ( protams ja pietiek jaudas...), aizsargāsiet grīdas no pārkaršanas.

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: Enrike ()
Datums: 15/10/2012 08:51

to Rx: paldies par komentāru.
Šo variantu arī esmu skatījies , budžets : sanāk +/- 200Ls par komplektu + servomotors ( 50Ls ). Visu šīs iekārtas potenciālu , izņemot bezvadu sensoru varu līdzvērtīgi nodrošināt ar 2,5x zemākām izmaksām . Jūs varat pārlieciniet mani konkrētāk par Honeywell plusiem ko iegūšu papildus iegādājoties tieši HMC komplektus

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: Rx ()
Datums: 15/10/2012 10:35

Ja varat līdzvērtīgi nodrošināt ar 2,5 reizes zemākām izmaksām, tad man vairs nav ko komentēt. Uz priekšu.
Bet manuprāt tas algoritms , kas ir manis uzrādītai iekārtai nav tik vienkāršs termometrs- iestādītais punkts-pagriež nost. To es secinu šo sistēmu darbinot jau vairāk kā 5 gadus. Tāpat ir algoritms krāsnij iesilstot, spriegumam noraustoties, speciālie svētku režīmi, laika grafiks sasaistīts ar temperatūru...pārkaršanas izslēgšana.

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: soseds2 ()
Datums: 15/10/2012 11:18

Par lētākiem variantiem nemācēšu komentēt! Pēdējo uzstādīju tieši hmc. Pirku pa pazīšanos komplektu: vadības bloks, servomotors, istabas devējs (varbūt pat trīsgaitnieks bija tai skaitā) 250Ls.

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: Enrike ()
Datums: 15/10/2012 11:35

Ok. Manā gadījumā papildus plusi par 2,5x izmaksām nav nepieciešami , papildus aizsardzība pret
pārkarsšanu grīdas lokā man jau ir , svētku dienas nevajag , varbūt vajadzēs tikai dienas/ nakts režīmu - un tas vēl zem jautājuma , jo manā gadījumā pie 70% flīzējuma siltajām grīdām paliek termoinerces jautājums , tapēc iekārtai ( komplektam ) vajag nodrošināt tikai konstantu temperatūru
pēc viena temperatūras sensora telpā - tas ir tikai automātiski "jāgroza" trīsgaitnieks , tieši to ko es tagad daru , bet tikai ar roku :O)

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: bobis ()
Datums: 15/10/2012 16:06

Ko tauta saka par šo automātiku?
[kotly.com]

Re: 3 ceļu vārtsts & automātika
Autors: umka ()
Datums: 15/10/2012 17:45

Sakombinē Belimo servomotors un SIEMENS telpas bezvadu kontrolierus REV24RF, būs labi un nebūs dārgi!

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **   ******    **               ** 
 **         **  **   **    **   **    **         ** 
 **          ****    **         **    **         ** 
 ******       **     **   ****  **    **         ** 
 **           **     **    **   *********  **    ** 
 **           **     **    **         **   **    ** 
 **           **      ******          **    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727